Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Być patriotą nie idiotą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbliżające się Święto Niepodległości oraz zwoływania się po portalach na związaną z nim doroczną bijatykę, skłania mnie do pewnych refleksji i przypomnienia podstawowych zasad. Tak więc nazwijmy sprawy po imieniu:

1.   Kościół katolicki jest Kościołem powszechnym czyli wszystkich ludzi bez względu na rasę, kolor skóry, język, narodowość i w żadnym przypadku nie powinien wyróżniać jednego narodu od drugiego czy też podsycać nienawiści narodowej. Hasłami pogańskich plemion było Bogowie, honor, plemię (dziś ojczyzna), szczególnie widoczne u Wikingów.
2.   Człowiek wdający się w bijatyki, niszczący mienie jest łobuzem, nawet jeśli śpiewa pieśni patriotyczne, wolnościowe czy też mówiące o równości i sprawiedliwości społecznej i próbuje swoje zachowanie tymi pobudkami usprawiedliwić.
3.   Marsz którego uczestnicy nastawiają się na siłowe rozwiązania z przeciwnikiem jest „ustawką” nie marszem patriotycznym ani marszem wolnościowym.
4.   Stadiony są miejscem zmagań sportowców a nie uprawiania polityki czy też działań patriotycznych.
 
Ludzie biorący udział w takich „ustawkach” nie są patriotami, a przynoszą wstyd naszej ojczyźnie dając naszym przeciwnikom argument, że Polacy nawet w swoje święto narodowe nie potrafią się z sobą dobrze i kulturalnie ze sobą bawić, cieszyć się posiadaną wolnością, możliwością samostanowienia. Po co na tę „ustawkę” mają przyjechać niemieccy nacjonaliści, po to by się bawić, czy może aby udowodnić tę tezę. Właśnie przez takich „patriotów” w USA opowiada się „polish jokes”.
 

W chatach naszych ojców na poczesnym miejscu wisiała dyscyplina i gdy dwóch chłopców się biło ojciec hojną ręką za pomocą tej dyscypliny przywracał rozumowi odpowiednią pozycję a dopiero później pytał o powód bijatyki.

Tak się wychowywało porządnych obywateli Polski. Dlatego jestem za tym by każdego zatrzymanego łobuza, walczącego z drugim łobuzem, czy też niszczącego mienie obciążyć solidarnie z organizatorami tej „ustawki” kosztami ich działań, a w ramach wychowania solidarnie skierować ich do naprawy uszkodzeń, niech zarówno oni jak i ich koledzy wiedzą, że patriotyzm to poznawanie historii narodu, postępowanie zgodnie z tradycją ojców, praca i nauka dla ojczyzny, wychowywanie przyszłych pokoleń a nie bijatyki pod takimi lub innymi hasłami. 

KOMENTARZE

 • Nie rozumiem???
  To, że chcemy uczcić marszem naszą rocznicę, jest złe?

  Przecież to przeciwko nam zwołują ustawkę!!!
 • To nie Antifa, pomyliłeś portale.
  ..
 • @autor
  A jak niemieccy komuniści rzucą w Twoje dziecko butelką z benzyną to chłopakom, którzy będą mu chcieli zabrać następną butelkę siłą też powiesz, że nie są patriotami i powinni zostać w domu?
 • @Jaromir
  A jak się nazywa rząd, który na patriotów napuszcza huliganów ? Który przeciwko manifestacji patriotycznej w święto narodowe skrzykuje pedałów ? Który boi się krzyża, zniczy i tulipanów, polskiej flagi... ?

  Takie pytania można mnożyć w nieskończoność i widać gołym okiem, że dziś w Polsce rząd idiotów ima się wszelkich sposobów by zniszczyć patriotów. Nawet daje swe milczące przyzwolenie by obywatele państw ościennych, a raczej ich najgorsze szumowiny naruszyły spokój i porządek pokojowej manifestacji patriotycznej.
 • Ze też takie pierdoły nE promuje...?
  ....
 • @contessa
  Nie wiem jak nazywa się rząd, który chuliganów napuszcza na patriotów bo w Polsce coś takiego się jeszcze nie zdarzyło. Wiem za to która partia co chuliganów stadionowych patriotami nazywa, rzucanie fekaliami w wizerunki ludzi "wolnością słowa".

  Jak dowodzi wpis akurat 11 listopada w tych dwóch marszach patriotów nie będzie, będą sami chuligani, a rząd wyśle policję, która będzie ich chronić, by sobie krzywdy nie porobili.
 • Ło matko ! A ten wsiarz łazi za mną i łazi !
  Zawisza, a kto sikał do zniczów pod krzyżem na Krakowskim? Ministranci czy kmioty Tarasa (vs. giermkowie bufetowej i płemieła)? Spadaj !
 • ;))))
  --krótko !! to NASZA POLSKA --NASZE REGUŁY GRY - NASZE ŚWIĘTO !!!-nieproszonym gościom -SPUŚCIĆ wpierdol -żeby na przyszłość !! ZAPOMNIELI NASZEGO ADRESU
 • @Zawisza
  napisał:
  "Jak dowodzi wpis akurat 11 listopada w tych dwóch marszach patriotów nie będzie, będą sami chuligani"

  Coś ci się pokręciło, chłopcze...

  Nazywanie "huliganami" ludzi organizujących pokojowy marsz w dniu święta Niepodległości kraju — jest bardzo bliskie argumentom bandytów z komunistycznych ugrupowań typu Antifi oraz innych lewackich grup atakujących uczestników tego marszu...

  A argumentacja typowa, nieomal czysto sowiecka...
  *
 • @autor
  "4. Stadiony są miejscem zmagań sportowców a nie uprawiania polityki czy też działań patriotycznych. "

  Nie rozumiem dlaczego ludzie uzurpują sobie prawo do stwierdzania co jest miejscem do propagowania patriotyzmu, a co nie ...
  Jako kibic i patriota chcę więcej działań patriotycznych na stadionach.
  Patriotyzm to również walka z wrogami i ich kolaborantami, walka o prawdziwie wolną Polskę, a nie taką w jakiej żyjemy obecnie.
 • @frasobliwy
  Odpowiedz sobie na pytanie, co byś powiedział, gdyby ktoś na spotkaniu kombatantów zaczął wykrzykiwać "Legia, Legia, Legia". Może wtedy zrozumiesz, że wprowadzanie polityki na stadion jest takim samym objawem kultury jak krzyczenie Legia na spotkaniu kombatantów, w teatrze w czasie trwania sztuki. Albo może powiem dam ci jeszcze jeden przykład, bo nie wiem czy jesteś miłośnikiem teatru. Co byś powiedział, gdybyś "Legia" krzyczano w czasie mszy świętej. Przecież czy kibic katolik nie ma prawa kibicować swej drużynie w czasie mszy?
 • @Andarian
  Właśnie po to ten wpis napisałem, od pewnego czasu 11 listopada spotykamy się ze znajomymi i chodzimy po Warszawie, później idziemy do domu, śpiewamy sobie pieśni legionowe, stare pieśni Polskie. W zeszłym roku nawet Bogurodzicę na głosy próbowaliśmy zaśpiewać. Nie mam ochoty by jakiś "patriota" albo "socjalista" rzucał w nas butelkami. Święto niepodległości jest świętem radości z uzyskania niepodległości po latach rozbiorów, świętem wszystkich kto czuje się Polakiem. Cieszmy się z tego a nie naparzajmy. Prawo powinno chronić normalnych Polaków co chcą z dziećmi po ulicach Warszawy pochodzić, może coś im z historii opowiedzieć a nie bandę idiotów, co mają ochotę na ustawkę a przy okazji zniszczyć kilka ławek, samochodów bo im w tej "patriotyczno-kibolowej" ustawce przeszkadzają.
 • @Jaromir
  Prawo powinno chronić normalnych Polaków, państwo powinno sprzeciwiać się organizowaniu przez wpływową gazetę bojówek z innych krajów by rozbić obchody najważniejszego polskiego święta, a zachęcanie do agresji powinno być jednakowo karane niezależnie przeciwko komu agresja jest kierowana. Niestety tak nie jest. Owszem, zgodzę się, że wśród kibiców również istnieją oszołomy, które w dupie mają patriotyzm i tylko szukają zadymy, jednak uważam, że młodym, którzy są gotowi bić się za swój kraj (nawet jeżeli są to walki uliczne z niemieckimi anarchistami) należy się szacunek i określenie patrioci. Podobnie uważam jako, że stadion stanowi przestrzeń publiczną do której jest wolny dostęp nie powinno nikogo bulwersować manifestowanie na nich swoich przekonań politycznych. Wreszcie uważam, że lepiej by na Marszu Niepodległości znaleźli się młodzi zdolni do obrony słabszych przed agresją ze strony takich organizacji jak Antifa czy RAAF, które niestety nie należą do pokojowych i po których można się spodziewać bardzo brudnych zachowań. Martwi mnie natomiast, że można się spodziewać także działań spod znaku fałszywej flagi, oszołomów wmieszanych w tłum Marszu, których celem będzie wywołanie zadymy.
 • @Andarian
  Bijesz się za swój kraj, gdy jest wojna, gdy wojska wroga nacierają. W czasie pokoju bijesz się inaczej. Kupujesz produkty naszych producentów, pracujesz dla rodziny, jak starczy czasu to i dla społeczeństwa. Głosujesz zgodnie z własnym sumieniem, choćby piszesz artykułu dające ludziom możliwość zastanowienia się. Wreszcie wychowujesz swoje dzieci w poczuciu patriotyzmu, wpajasz im rozumienie historii naszego kraju. Bitki między grupkami młodzieży, niszczenie w ich czasie dorobku społeczeństwa jak i prywatnego osób w żadnym przypadku nie można nazwać patriotyzmem. Jest to łobuzerka.
  W państwie demokratycznym żyjącym w pokoju od pilnowania porządku jest policja, są sądy a samosądy, prywatne wymierzanie kary jest zabronione. Wybacz, ale nie jest obroną słabszego wdawanie się w bitki z przeciwnikami politycznymi. Jest to naruszaniem prawa. Ręce służą do pracy a nie do bicia się z innym obywatelem Polski.

  Totalną głupotą jest ściąganie nacjonalistów niemieckich, którzy jak wiadomo mają negatywną notację w społeczeństwie polskim.
  Sztuką nie jest bicie się w zadymach, sztuką jest unikanie. Święto Niepodległości powinno być radością z jej odzyskania którego ceną było życie wielu polskich patriotów. Nie po to przelewali krew by teraz grupki oszołomów biły się w poświęcony im dzień. W ten dzień trzeba postawić lampkę na grobach żołnierzy, mówić dzieciom o historii, o wielkości Polski a nie tłuc się.
  Przez takie działania ośmieszamy się tylko. Popatrz jak wyglądają takie święta w USA, we Francji, w tych krajach widziałem je na własne oczy. Tam ludzie się jednoczą wokół flagi, hymnu a nie leją się czym popadnie.
 • Jaromir
  -MASZ ABSOLUTNĄ RACJĘ -tak należy propagować PATRIOTYZM --POŚRÓD Polaków !!!!! powiadasz widziałem na zachodzie w USA -a widziałeś tam -NIEMCÓW ?? eSSemańsko/ stalinosko -ribentroposko/mołotoski --pomiot ?? NA MARMOLADĘ !! przerobić aby ZAPOMNIELI !!!! drogi do Polski ---------NA PRZYSZŁOŚĆ !!!!!!!!!!
 • @Jaromir
  Nie mam ochoty by jakiś "patriota" albo "socjalista" rzucał w nas butelkami.

  W tym zdaniu sam zaprzeczyłes swojej racji. Sam widzisz, ze nie żyjesz w wolnym kraju - Polaków się nie chroni. Strach manifestować patriotyzm. Zatem daruj sobie radości i spacery z uśmiechem na buzi. Z tych samych powodów (bo jest miłosna okupacja) na stadionach czy gdziekolwiek należy wyrażać to co swiadczy, ze Polska jeszcze nie zginęła.
 • @Jaromir
  Jedno pytanie: czy 11.11. wywiesi Pan w swym oknie polską flagę narodową?
 • @Bielszym
  A dlaczego ma Pan wątpliwości? Jak najbardziej flaga będzie wisiała, tak jak i wisi 3 maja i w inne święta narodowe. Jest mi to o tyle łatwe, że mieszkając w domku jednorodzinnym mam na flagę przygotowane specjalne, dobrze eksponowane miejsce.
 • @radosław
  Opowiem Panu sytuację która wydarzyła się w przedszkolu mego dziecka. Opowiadała wychowawczyni jak to jedna z dziewczynek siedząc na kibelku wymachiwała nogami i śpiewała pieśń ku chwale Matki Boskiej. To było 5 letnie dziecko i nie wiedziało, że nie we wszystkich miejscach wszystko wypada.
  Czy potrafi Pan to przełożyć na życie dorosłego, nie wszędzie wszystko wypada, choćby to nawet było słuszne.
 • @Jaromir
  "...Polacy nawet w swoje święto narodowe nie potrafią się z sobą dobrze i kulturalnie ze sobą bawić, cieszyć się posiadaną wolnością, możliwością samostanowienia..."

  Pan sie zapewne z choinki urwał...?! A moze za długo bawił na Księżycu...?
  Lub Pan być może ma słabiutko pod czapką...?
  Pan się czuje wolny?
  Pan sobie przypisuje możliwość samostanowienia?


  "...patriotyzm to poznawanie historii narodu, postępowanie zgodnie z tradycją ojców, praca i nauka dla ojczyzny, wychowywanie przyszłych pokoleń..."
  Pan, zdaje sie nie słyszał, że (w ramach krzewienia patriotyzmu) ministerstwo oswiaty zmniejszyło program nauczania historii do 1 godz tygodniowo i tylko przez 1 rok na każdym poziomie kształcenia (szk.podst-gimnazjum-liceum).

  Proponuje, żeby do czasu uzupełnienia stanu świadomosci o bieżącej sytuacji społeczno-politycznej powstrzymał się Pan od zamieszczania wpisów na poważne tematy. Jeżeli nie chce Pan ryzykować na narazanie się na inwektywy. Z których najłagodniejsza to - pozyteczny idiota.
 • @anarche
  Zadaj sobie pytanie, co chcesz nazwać wolną Polską?
  Czy Polskę pod rządami wybranych przez Polaków partii nazwiesz wolną Polską? Każda partia miała szanse przekonać obywateli, a to że np. nie rządzi partia na którą ja głosowałem ma być powodem do nie uznawania wolności kraju. Czy wolisz brak rządów i nawalanki idiotów, co sobie w święta ustawki robią?
  Mnie np. nie podoba się ordynacja wyborcza, w ramach której sześciu facetów, w tym jeden zakonnik sejm mi układają. Bardzo mi się nie podoba, ale czy to oznacza, że nie mam nazywać Polski wolną?
  Czy to, że Polska jest w unii mam nazywać utratą niepodległości, bo jeśli tak to w Europie nie ma niepodległych krajów, no chyba, że Białoruś nazwiesz niepodległym.
  Najpierw sobie to zdefiniuj, a inwektyw się nie boję, bo po nie sięgają głupcy, co inaczej swego zdania bronić nie potrafią. Inwektywy to broń głupców.
 • @Jaromir
  Chyba się nie dogadamy.
  Nazywasz WYBORAMI tę ustawkę z 9.10? Nie dotarły do Twojej świadomosci PRZESTĘPSTWA PKW - wyrolowanie Korwina, uznaniowość w rejestrowaniu list wyborczych kandydatów spoza estabishmentu, zignorowanie wymogu RÓWNOŚCI podmiotów wyborczych...

  Jesteś ślepy i głuchy w kwestii PRZESTĘPSTW "wymiaru sprawiedliwości"...
  O dezinformacji w sprawie Smoleńska to już nawet nie ma co wspominać.

  I o czym tu rozmawiać... ?
 • @anarche
  Nazywasz wyrolowaniem Korwina, ok, załóżmy że ktoś go próbował wyrolować, tylko jaki miał w tym cel, jaką zmianę w rozkładzie sił wyborczych miał JKM, Bez względu na to czy go by wyrolowali czy nie jego elektorat nie daje mu szans na wejście do Sejmu. Co się sprawdza od kilku kolejnych wyborów czy jest rolowany czy też nie.

  Jak powiedziałem, ordynacja mi się nie podoba, to ona doprowadziła, że dziś Polacy wyzywają się od głupków bo jedni głosują na jedną partię a drudzy na drugą. Ja jestem za jednomandatowymi okręgami, gdyż to zniszczy kolesiostwo, W tej chwili w sejmie zasiadają kolesie, lub uczynni sześciu, co nam sejm wybierają 5 przywódców partii + zakonnik.

  W sprawie Smoleńska, to mógłbym ci wiele ciekawostek powiedzieć, co ukrywano i dlaczego dezinformowano. Powiem tylko jeden ciąg zdarzeń. Piloci dostają dwie prognozy pogody. Jedną oficjalną optymistyczną (można lecieć), drugą nieoficjalnie pesymistyczna (samolot nie powinien z W-wy wylecieć). Protasiuk prosi Kazanę o zapytanie Prezydenta, co zrobić, gdyby warunki nie pozwalały na lądowanie. Warunki rzeczywiście nie pozwalały ale w zamian za Kazanę z informacją gdzie odlecieć, jak chciał kapitan w kokpicie pojawia się Błasik który ma wspomóc pilotów w lądowaniu. Kto w otoczeniu L.Kaczyńskiego podjął taką decyzję. Kto i dlaczego zrezygnował z jedynej logicznej opcji, odejścia na inne lotnisko. A dalej możemy sobie kombinować, mógł samolot ściąć topolę czy nie mógł, komputer przestał chodzić na wysokości 15 metrów, czy nie. Przycisk "uchod" zadziałał czy nie. Złamano podstawową zasadę bezpieczeństwa. Samolotem pasażerskim się nie ryzykuje, lądowanie powinno odbywać się w warunkach maksymalnie bezpiecznych, a nie na granicy przepisów. Mataczono w śledztwie bo chroniono tych, co podjęli decyzję, chroniono również własne tyłki, bo przecież ktoś to wszystko nadzorował. Macierewicz przecież krzyczał, że zaprzańcem jest ten, co nie chroni dobrego imienia oficera polskiego, choć sam w sprawie żołnierzy z Afganistanu ich dobrego imienia nie chronił.
 • @Jaromir
  "A dalej możemy sobie kombinować" (...) (Jaromir)

  Zamiast kombinować, radzę zapoznać się przynajmniej z polskimi uwagami do raportu MAK, zanim ktoś w sposób bardziej przykry niż ja zarzuci Panu rażącą niekompetencję w Pańskich wypowiedziach dotyczących Smoleńska.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31