Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Jak PiS wtyczkami rządzi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak to sugerował w swojej wypowiedzi Mateusz Morawiecki, ludzi należy wysłuchać, obiecać im co potrzebują, potem wygaszać oczekiwania, mają pracować na miskę ryżu. Miała być praca, pokora, umiar, a co jest?

„Kurier Suwalski” w swoim wtorkowym wydaniu opisał sytuację w suwalskiej policji. Zgodnie z artykułem policja w Suwałkach całodobowo pilnuje domu ministra Jarosława Zielińskiego, na uroczystościach policjantom nakazuje się udawać Służby Ochrony Państwa, policjanci z kilkuletnim stażem, „znajomi królika”, otrzymują mianowania są stanowiska naczelników. Już wcześniej posłanka Bożena Kamińska z mównicy sejmowej pytała ministra Zielińskiego m.in. o to, jaką pracę wykonuje zatrudniony w komendzie ksiądz, który nie pojawia się w pracy. Policja w Suwałkach nie służy do potrzeb społecznych do jakich zwykle powoływana jest policja, za to skutecznie wypełnia potrzeby polityczne wiceministra Jarosława Zielińskiego, a pieczę nad tym trzyma obsadzona przez niego osoba.

Po tym, gdy sprawa została nagłośniona, wymagała ona interwencji. Swoje stanowisko zajął minister Brudziński. Zgodnie z wypowiedzią wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakiera, Brudziński polecił dokładnie wyjaśnić sprawę w trybie pilnym. Komu? No chyba najbardziej „bezstronnej” w tej sprawie osobie, zgodnie ze standardami PiS, samemu wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu. Nasi politycy zwykle nie szanują wyborców, poza okresem kampanii wyborczej, wtedy są gotowi obiecać góry złota, ale takie zachowanie jakie wykazał minister Brudziński to już chyba pogarda dla Polaków, a w szczególności dla suwalskich policjantów.

Po co PiS kontrola nad służbami, prokuraturą i sądownictwem to chyba najlepiej wyjaśnia ostatnia afera korupcyjna KNF z udziałem jej szefa Marka Chrzanowskiego. Służby zależne od Ziobry, w czasie gdy o aferze wiedziała już cała Polska, spokojnie odczekały aż Chrzanowski powróci zza granicy i oczyści swój gabinet z materiałów, które mogłyby mu być niewygodne i dopiero wtedy przystąpiły do przeszukania.


Rozwój afery KNF wskazuje, że jednak PiS z tej afery szybko się nie wyplącze. Chrzanowski przyjął chyba najbardziej absurdalną linię obrony. Na początku, gdy ujawnione zostało sugerowanie przez Chrzanowskiego zatrudnienie „jego prawnika” będące elementem układanki korupcyjnej, sam mecenas Kowalczyk zaprzeczał aby o tym cokolwiek wiedział. Dziś Chrzanowski oficjalnie potwierdza, że Kowalczyk miał być jego szpiegiem w bankach Czarneckiego. Ujawniony zostało również fakt zatrudnienia mecenasa Kowalczyka w radzie nadzorczej Plus Banku powiązanego z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Czy trudno dziś ocenić jaką tam funkcję mecenas również spełnia.

Czyż nie inaczej było z Misiewiczem, człowiekiem bez wykształcenia, wsadzonym do rady nadzorczej spółki skarbu państwa działającej w obszarze zależnym od Macierewicza? Jaką funkcję tam wypełniał? Przy swych umiejętnościach co mógł doradzać? Czyż nie pełnił funkcji jaką dla Chrzanowskiego miał wypełniać mecenas Kowalczyk?

Tak niestety wygląda działanie polityków PiS, ich działania to budowa sieci powiązań, wtyczek i haków, którymi wpływają na działania osób w jakiś sposób od nich zależnych, jak np. dyrektorzy banków od KNF. Podejrzliwość cechująca większość polityków PiS powoduje, że wszędzie starają się umieścić swoją wtyczkę. Akcja „koryto plus”, czyli setki PiSiewiczów z polecenia wyżej postawionych PiSiewiczów, zajmujących stanowiska, do których absolutnie nie mają kwalifikacji, daje owoce. PiS nie ma kadr, które zdolne byłyby do rządzenia krajem. Boleśnie to widzimy w upadku naszej dyplomacji, w aferach. Ich kadry działają na zasadzie dorwałem się do „koryta”, to jestem „bogiem” i łapię co się da, ale muszę pilnować, by mnie ktoś nie wygryzł, stąd muszę mieć „gumowe ucho” wszędzie tam, gdzie może wystąpić zagrożenie. Metody proste jak budowa cepa. Wsadzić swoją marionetkę, kontrolującą pewien obszar, przejąć nad czymś kontrolę i ciągnąć ile wlezie, czego pięknym obrazkiem są działania ministra Zielińskiego na Suwalszczyźnie.

 

Wszystkie partie rządzące miały różne problemy, różne afery, ale PiS to partia przekraczająca wszelkie normy moralne, nawet zaniżone do poziomu którego chcielibyśmy wymagać od polityków.

KOMENTARZE

 • Autor
  "Wszystkie partie rządzące miały różne problemy, różne afery, ale PiS to partia przekraczająca wszelkie normy moralne, nawet tak zaniżone, jak normy jakich zwykle oczekujemy od polityków."


  A szkołę średnią Pan ukończył, czy jeszcze nie?
 • @AgnieszkaS 19:09:59
  Bardzo merytoryczne pytanie pani zadała, widać, że korupcja, nadużywanie władzy, nepotyzm i prawdę o PiS ciężko przeżywacie. Huskyemu już zupełnie na mózg się rzuciło. Nie wie biedak, co napisać, by aferę zamieść pod dywan. Wstawia zdjęcia przypominające obraz Krzyk Edvarda Muncha, nie wie nawet jak śmieszny jest w swej bezradności. Jednak przebywanie wśród trolli PiS daje poważne powikłania. Taka to podłą robota, bronić skorumpowanej Pychy i Szmalu. A opisany tu Zieliński już dawno powinien podążyć drogą Macierewicza.
 • 5* dają Panu analfabeci!
  "Służby w czasie, gdy o aferze wiedziała już cała Polska spokojnie odczekała aż Chrzanowski powróci zza granicy , oczyści swój gabinet z materiałów, które mogą mu być niewygodne i dopiero wtedy przystąpiła do przeszukania."/Jaromir/

  A może to podstawówka?

  Spróbuję to odrobinę naprawić.

  Co Pan o tym sądzi?

  "Służby, w czasie gdy o aferze wiedziała już cała Polska, spokojnie odczekały aż Chrzanowski powróci zza granicy, oczyści swój gabinet z materiałów, które mogą mu być niewygodne i dopiero wtedy przystąpiły do przeszukiwania."

  Treść jest manipulacją, ale trochę lepiej brzmi. Przynajmniej wiadomo, kto przystąpił do przeszukiwania.

  Nie mam jednak czasu aby poprawić wszystkie zdania.
 • @Zawisza Niebieski 19:30:46
  "Bardzo merytoryczne pytanie pani zadała.."

  Najwyraźniej ma Pan poważne kłopoty z logiką, a bez niej merytoryka nie ma szans na zaistnienie. Przykro mi, że promuje Pan analfabetyzm.
 • Pilnowanie sracza w suwalskiej Szwajcarii
  Patrol codziennie jezdzi po 4 km w jedna stronę by pilnowac budy pana byłego kuratora oświaty-polonisty.Podczas "wizytacji" sprawdzane było w szkołach czy kwiatki podlane i czy równo w rzędzie jak na defiladzie stoją.Kropidło nie było w użyciu-jeszcze.
  Do tego komendant wojewódzki straży pożarnej pouczał sejneńskiego strażaka o wpisach w internecie na forum.

  https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/strazak-z-sejn-prowadzi-portal-dostal-propozycje-od-przelozonego,877085.html
 • A to zdanie Pan Zawisza może wszystkim przełoży z jaromirowego na nasze?
  "Gdy ujawnione zostało sugerowanie przez Chrzanowskiego zatrudnienie „jego prawnika” będące elementem układanki korupcyjnej, sam mecenas Kowalczyk zaprzeczał aby o tym cokolwiek wiedział."


  ???
 • @Zawisza Niebieski 19:30:46
  Byłoby git jakby cały PiS poszedł drogą "taliba" Macierewicza.
 • @AgnieszkaS 19:09:59
  Gdy nie można się do metoryki przyczepić trzeba czepiać się literówek.
 • @faral 20:19:56
  Jak to są literówki, to o składni już chyba dyskutować nie będziemy.
 • @faral 20:19:56
  Ech, po prostu prozac się skończył
 • Brawo Autor
  Pisiorskimi pierdami się nie przejmuj.
  To albo ludzie ograniczeni albo opłacani.
 • @AgnieszkaS 20:03:38
  "Akcja „koryto plus”, setki PiSiewiczów wnoszonych a teczkach na stanowiska, do których jedynymi kwalifikacjami jest znajomość z wyżej postawionym PiSiewiczem daje owoce. PiS nie ma kadr, które zdolne byłyby do rządzenia krajem. Boleśnie to widzimy w upadku naszej dyplomacji, w aferach."/Jaromir/
  Czytelnik może się dowiedzieć z tego zdania, że jedynymi kwalifikacjami teczek, lub stanowisk, jest znajomość z wyżej postawionym PiSiewiczem.

  Nie ma pewności, czy "Akcja 'koryto plus', czy też może znajomość teczek z "wyżej postawionym PiSiewiczem", daje owoce.


  Ja to jeszcze upadek dyplomacji w aferach przeżyje, ale o wiele trudniej jest mi przejść do porządku dziennego po takim tragicznym upadku języka polskiego, jaki ma miejsce na tym portalu.

  Do lochu z tą obskurna miernotą!!!!!
 • @AgnieszkaS 19:38:27
  mogę spytać- jakiego wyznania jest szanowna AgnieszkaS
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:26:32
  Mam nieodparte wrażenie, że Pani AgnieszkaS kolekcjonuje menory. No przynajmniej bardzo jest z nimi związana emocjonalnie.
 • @zadziwiony 20:50:21
  Wszyscy zwolennicy PiS kolekcjonują menory, a najgorliwsi także chanukowe świece.
 • @zadziwiony 20:48:41
  Czyżby Pan uważał, że wyznanie zmienia punkt widzenia na gramatykę?
 • @zbig71 20:55:56
  A Pan zna wszystkich, czy tylko tak sobie wyobraża?
  Wydaję mi się, że jednak to drugie.
 • @AgnieszkaS 21:00:38
  Sarkazm.
  Ironia.
  Proponuję troszkę wrzucić na Luz.
 • @zbig71 21:25:38
  Jeśli o mnie chodzi, to dobrze się bawię.
  Proponuję dokładnie przeczytać tekst notki, a i Panu humor się poprawi.
 • Ciekawostka o p.Chrzanowskim
  Fragment z bloga http://matusiakj.blogspot.com/2018/11/knf-i-skorumpowana-polska-nauka.html
  Przewodniczący KNF funkcjonuje w randze ministra. Osadzony na stołku przez premier Beatę Szydło, która go wynalazła, ( ciekawe czy to podszept ) Marek Chrzanowski pomawiany obecnie o mega o korupcje prace doktorską obronił w wieku 25 lat (!) po czym szybko zrobił arcydziwną habilitacje o wzroście gospodarczym i kapitale ludzkim.
  Wygląda na to że jego habilitacją i recenzentami winna się zająć prokuratura
 • @AgnieszkaS 21:39:58
  Troszkę przecinków mógłby wstawić. Ale ja jestem z tych nie czepiających .
 • @finka 21:44:31
  To bardzo interesujące, co Pani napisała. Ja słuchałam wczoraj całe nagranie rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim, które jest dostępne na stronie Gazety Wyborczej, i Chrzanowski wypadł mi bardzo przeciętnie, a nawet mało inteligentnie; a przecież broniąc pracy doktorskiej w wieku 25 lat Chrzanowski przedstawia się jako rodzaj geniusza. Dochodzi do tego wspaniała kariera w tak młodym wieku. Jestem pewna, że wszystkie te nieznane fakty zostaną teraz drobiazgowo sprawdzone.

  A i drugi rozmówca, Leszek Czarnecki, zwerbowany w 1980 roku do SB, miał karierę usłaną różami.

  link do nagrania całej rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim:

  http://wyborcza.pl/10,82983,24161290,nagranie-audio-rozmowy-wlasciciela-getin-noble-bank-leszka-czarneckiego.html
 • @AgnieszkaS 22:22:16
  To zwerbowanie Czarneckiego może być kluczem do obecnej afery.
 • Klaruje się obraz "polskeij" polityki.
  PIS nie co słychać w wielu uzasadnionych wypowiedziach.
  PO nie co jest jeszcze bardziej oczywiste niż "PIS nie".
  PSL nie co jest dla wszystkich oczywiste.
  Razem Solidaruchy nie , sprzedajny PSL nie...

  To pytam k..wa kto na TAK ?

  Konieczny jest przełom wykreowanie całkiem nowej siły politycznej
  pozbawionej skompromitowanych solidaruchów i PSLowców.

  To kto pytam ?
  Samo NIE to dużo za mało dla konstruktywnej budowy przyszłości Polskiej.
  Ktoś musi rządzić... KTO ?
 • @AgnieszkaS 20:46:23
  Jako osoba, która sama ma kłopoty z ortografią, może nie jestem obiektywny, ale ja tekst doskonale rozumiem. Może po prostu jest tak , że w rozumieniu tekstu bardziej pomaga IQ >= 100 czytelnika, niż znajomość zasad interpunkcji przez autora.
  "Czytelnik może się dowiedzieć z tego zdania, że jedynymi kwalifikacjami teczek, lub stanowisk, jest znajomość z wyżej postawionym PiSiewiczem." (AgnieszkaS) - tu dała Pani niebywały popis inteligencji. Poza tym - jest Pani pewna, że ten przecinek po "teczek" ma sens?
 • @AgnieszkaS 20:46:23
  obskurna miernota? - kolokacja po byku. Że niby się nie myje? bo wspólcześnie słowo "obskurny" nie ma zbyt wiele znaczeń .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:26:32
  Panie Jarku, a ja to współczuję Pani Agnieszce. Musi biedaczka liczyć przecinki, żeby coś napisać, a tym czasem tuzy od merytorycznego rozprawiania się z wrogimi PiS-owi notkami, Panowie Husky i Talbot, milczą. Mam nadzieję , że nie zbyt długo, jak otrzymają wytyczne wkrótce się odezwą.
 • @Mariusz G. 07:57:42
  "Może po prostu jest tak , że w rozumieniu tekstu bardziej pomaga IQ >= 100 czytelnika, niż znajomość zasad interpunkcji przez autora(…) tu dała Pani niebywały popis inteligencji. Poza tym - jest Pani pewna, że ten przecinek po "teczek" ma sens?"

  Szanowny Mariuszu G.(Geniuszu):

  Przecinki były dla mnie drugoplanowe, gdyż chodziło mi głównie o składnię, czyli właściwy układ słów i fraz, niezbędny w tworzeniu logicznych zdań.

  Przecinek po "teczek" ma sens, ponieważ następuje po nim wtrącenie.

  https://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-lub
 • @Mariusz G. 08:13:41
  "obskurna miernota? - kolokacja po byku. Że niby się nie myje? bo wspólcześnie słowo "obskurny" nie ma zbyt wiele znaczeń ."

  Nie wiem, o jakim byku tu jest mowa.

  Przymiotnik obskurny charakteryzuje składnię Jaromira. Oznacza: nieporządny, zachwaszczony, odpychający. Notka jest na poziomie obskurnej miernoty.
 • @AgnieszkaS 14:59:36
  Nie pisałem, że trzeba być geniuszem. Rzeczywiście przecinek ma sens, ale niestety sens przecinka nie nadaje sensu całemu zdaniu (temu wykropkowanemu - nie wiedziałem, że cytaty tworzy Pani literka po literce; polecam kopiuj-wklej - szybciej)
 • @AgnieszkaS 15:10:55
  Właściwie to mowa nie tyle o byku, co o pewnym jego organie. Charakterystycznym, zresztą, nie tyle dla byków , co ogólnie dla samców niektórych ssaków. O ile składnia może ostatecznie być obskurna, to miernota, moim zdaniem, nie.
 • @AgnieszkaS 15:10:55
  Widzę, że walcząc o "poprawność języka" posługuje się pani językiem, który daleko odbiega od literackiego. Ot język Kuli Lisa, czy Huskyego. Ja wiem, że w kulturze PiS, "Zdradzieckie mordy" to słowo kulturalne, ale zostawmy język tych, których Tadeusz Rydzyk określił "szambem nie perfumerią”. Myślę że rozmowy między Polakami nie powinny sięgać do poziomu wypowiedzi naszych polityków.
  To pani stwierdzenie pokazuje jak wielką frustrację powoduje odkrywanie prawdy o PiS, Afera uderza w coraz to szersze kręgi, podobnież są już taśmy na Glapińskiego, wieloletniego znajomego Kaczyńskiego uczestnika afery Telegraf, autora m.in. tzw. ustaw Glapińskiego, które doprowadziły m.in. do rozkradania ziemi przez deweloperów (zakupy po cenach dalekich od rynkowych). Skoro ta informacja wywołała taki popłoch na Nowogrodzkiej, to można liczyć na to, że treść tych taśm może być dla społeczeństwa mocno ciekawa. Musi się pani uzbroić w spokój, w najbliższym czasie „szambo nie perfumeria” będzie płynęło szerokim strumieniem. Przez te trzy lata wystarczająco nakręcili „lodów”, by starczyło na dłuższe grillowanie Pychy i Szmalu. Jak znajdę chwilę czasu, może w weekend, to trochę „ciekawostek” opiszę. Obiecuję że będzie to literatura bardzo „pouczająca a młodzieży przydatna” oparta na bardzo solidnych materiałach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:26:32
  Czy opłacani? Tak daleko bym nie szedł, choć jest tu taki jeden co zna hasła wyborcze PiS zanim te hasła ogłoszą, stąd wniosek, że głęboko w strukturach pisowskiego trollingu siedzi. Ograniczeni? Ot elektorat "podstawówka plus", cóż wymagać. Musisz przyznac, że jesień dla nich stresująca, taka afera, Morawiecki z Glapińskim się winami przerzucają, w sprawie cichego mecenasa PiS, co go Chrzanowski, Morawiecki Glapiński utykali, gdzie się tylko dało, w rou "swojego człowieka". Pękła misterna konstrukcja, "szambo nie perfumeria" wypływa szerokim strumieniem, czapkami, onucami zatkać się już nie da, trzeba będzie walonki poświęcić a i tak efekt niepewny. Na Nowogrodzkiej narada za naradą, temperatura tak wysoka, że pocą się mimo iż temperatura na zewnątrz spada.
 • Wygląda na to, że PiS m kolejne problemy
  Wkurzeni urzędnicy skarbówki sprawdzili mjątek wiceministra Mariana Banasia. Myślę, że jak są mocno wkurzeni, to go nieźle przetrzepią.
 • Jaromir to o takich jak ty i tobie podobnych.
  Kto chce zniszczyć ministra Zielińskiego? W tle esbecka klika, realne groźby, histeria mediów i wściekłość opozycji. Jarosław Zieliński stał się w ostatnich miesiącach celem szokującego ataku mediów, opozycji totalnej oraz byłych esbeków i tych, którzy na deubekizacji stracili najwięcej. Wściekłość tych środowisk potęgują też sukcesy policji, która od trzech lat wzorowo realizuje swoje cele, chroni obywateli przed ulicznymi scenariuszami polityków opozycji i ma wiele międzynarodowych oraz wewnętrznych sukcesów. Krytykom nie przeszkadzają też groźby kierowane wobec samego ministra i jego rodziny. Operacja „„Zniszczyć Zielińskiego”, to dziś ważny element wojny z rządem Zjednoczonej Prawicy. Niemal każda uroczystość z udziałem ministra Jarosława Zielińskiego jest dziś mocno „obsadzana” przez współpracujące z opozycją media. Szczególnie TVN 24. Skąd to zainteresowanie i „zlecenie”?

  Czyhają na każdy gest, grymas, czy słowo. Pamiętam jedną ze mszy, w której uczestniczył minister, w której jedna z kamer wycelowana była przez ponad godzinę w jego twarz. Żartowaliśmy z kolegami, że nawet najdrobniejszy grymas na twarzy ministra będzie natychmiast powielany we wszystkich materiałach telewizyjnych. Stał się „chłopcem do bicia”, ale wiem, że to wytrzyma. Próbowali grzebać w jego przeszłości i nic z tego nie wyszło. Potem uderzenie poszło w policję i też nic nie wyszło. Grają coraz ostrzej mówi jeden z polityków Zjednoczonej Prawicy, który uczestniczył w kilku uroczystościach z udziałem Zielińskiego. Apogeum ataku na Jarosława Zielińskiego przypada na grudzień 2016 roku. To on przygotowywał ustawę dezubekizacyjną, która uderzyła w esbeckie emerytury i inne przywileje wielotysięcznej armii ludzi komunistycznego reżimu. Na głowę ministra posypały się gromy. „Autorytety” grzmiały o złamaniu zasad konstytucyjnych, a dobrze zorganizowana esbecka klika rozpoczęła festiwal nienawiści. Przekroczono wszelkie granice, a sprawą gróźb zajęła się prokuratura. W jednym z takich, drastycznych przypadków zapadł już sądowy wyrok. Komuś jednak bardzo zależy na osłabieniu ochrony ministra Zielińskiego. „Newsem” stała się informacja o tym, że policjanci strzegą domu wiceministra. Wprawdzie nikt radiowozu tam nie widział, ale w Polskę poszła fama, że Zieliński chroniony jest niczym polityczny celebryta. Jak jest w istocie? To prawda, policjanci pojawiają się w okolicach miejsca zamieszkania swojego szefa, patrolując okolicę. Podobnie sprawa wygląda także w przypadku innych ministrów. Mało tego, policja często patroluje też okolicę domów i mieszkań najważniejszych polityków opozycji. Chodzi o elementarne kwestie bezpieczeństwa. Dziennikarza robiący z tego sensację doskonale o tym wiedzą, ale atak kierowany jest wyjątkowo jednostronnie. Sprawę ostatecznie wyjaśnić ma sama policja. Komendant główny nakazał wszczęcie wewnętrznej kontroli w tej sprawie. To świadczy o dużej transparentności w tej formacji. Nie jestem naiwny, więc wiem, że nagonka medialna na mnie nie jest czymś przypadkowym. Swoimi działaniami w ramach realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości naruszyłem interesy wpływowych i uprzywilejowanych dotąd osób i grup. Wystarczy przywołać tutaj ustawę dezubekizacyjną czy zmiany na stanowiskach kierowniczych w nadzorowanych przeze mnie służbach. Realizującym to zlecenie mediom i politykom opozycji nie udaje się zarzucić mi niekompetencji czy nieuczciwości, więc stosują różne zabiegi, aby mnie ośmieszyć i przez to skompromitować mówił Zieliński w wywiadzie dla Polskiego Radia. Krytyków Zielińskiego boli też fakt, który oczywiście wyolbrzymiają, że w niektórych komendach policji „zatrudnieni” są kapelani. W tej kwestii wyjątkowo aktywna jest np. Poseł Bożena Kamińska z Platformy Obywatelskiej. Sprawdziliśmy. Chodzi o kapelana Policji zatrudnionego na 1/4 etatu z niewielkim, symbolicznym wręcz wynagrodzeniem. W garnizonie podlaskim wykorzystywany jest jeden etat kapelana Policji, w ramach którego pół etatu przyznano księdzu kapelanowi w Białymstoku oraz po 1/4 etatu w komendach miejskich Policji w Łomży i w Suwałkach. W całej polskiej Policji według stanu na 2017 rok 11 kapelanów wyznania rzymsko-katolickiego wykonuje swoje obowiązki w ramach pełnego etatu, 3 jest zatrudnionych w wymiarze pół etatu, 9 w wymiarze 1/4 etatu oraz 1 kapelan w wymiarze 0,2 etatu. Co ciekawe, porównywalna liczba osób i etatów kapelanów występowała w okresie rządów koalicji PO-PSL. Co więc tak oburza posłankę Bożenę Kamińską. Warto jednak na chwilę przyjrzeć się samej Kamińskiej. Ta należy do grona najbardziej agresywnych posłów opozycji. Znana jest m. in. z udziału w okupowaniu mównicy i sali sejmowej podczas grudniowego puczu w 2016 roku, organizowania i udziału w protestach przeciwko reformie sądownictwa, czy udziału w „czarnym proteście”. Niech najlepszym komentarzem do jej działalności będzie fakt, że początki jej działalności publicznej sięgają Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. W tle tej nagonki znajduje się także polska policja, która ze spokojem wykonuje swoje zadania i nie daje się wplątać w polityczne gierki. Nikt nie twierdzi oczywiście, że ta formacja nie ma swoich problemów, czy też przypadków, które wskazują na pewne patologie. W tak olbrzymiej formacji to nieuniknione, ale liczby mówią same za siebie. 86 procent Polaków ufa policjantom, a 93 proc. twierdzi, że w Polsce żyje się bezpiecznie. Z każdym rokiem rośnie wykrywalność przestępstw, a ich liczba maleje. Z danych za I półrocze 2018 roku wynika, że największą wykrywalność odnotowano w sferze przestępczości, która najbardziej dotyka Polaków, tj. dotyczącej rozbojów, kradzieży i wymuszeń. Tu wykrywalność sięga 88,5 proc. Do tych liczb należy też dołożyć sukcesy policjantów w akcjach zagranicznych, głośne realizacje i zatrzymania, a także wzorową służbę w trakcie międzynarodowych kongresów i innych wydarzeń, które odbywają się w Polsce. A jak sam Jarosław Zieliński ocenia atmosferę wokół siebie? Od trzech lat wykonuję powierzone mi zadania rzetelnie, uczciwe i myślę, że z dobrymi efektami. Ocenę mojej pracy pozostawiam jednak przełożonym i wyborcom. Jestem przecież także politykiem, który co 4 lata, jak wszyscy parlamentarzyści, poddaje się demokratycznej weryfikacji w wyborach. Mam nadzieję, że mimo zorganizowanej przeciwko mnie akcji medialnej, a można nawet powiedzieć, pewnemu zleceniu, aby przedstawiać mnie w negatywnym świetle, zostanę oceniony w sposób merytoryczny i obiektywny. Jeśli tak się stanie, o wynik jestem spokojny skomentował Jarosław Zieliński w Polskim Radiu.

  Ps...Czy amerykanie wiedzą, że TVN to szczujnia na usługach ubeków mszczących się za ustawę dezubekizacyjną? Marzycie o takiej dymisji, dlatego posługujecie się fake newsami. Macierewicza i Szydło udało się wam odsunąć, ale i tak nic na tym nie zyskaliście, dlatego szczujecie dalej.
 • Jaromir lewaku
  co zabrano ci esbecką emeryturę?, że wyjesz jak wasza reszta? Napisz jakie uczelnie skończyłeś, pochwal się zawodowymi osiągnięciami. Podejrzewam, że ty jesteś po WUMLu jak wy wszyscy lewaki.
 • @zbig71 20:55:56
  Jakoś ja nie kolekcjonuję menor, ni świec do nich a popieram PiS lecz nie we wszystkim.
 • @Mariusz G. 16:34:18
  "O ile składnia może ostatecznie być obskurna, to miernota, moim zdaniem, nie."/Mariusz G./

  Każdemu wolno mieć zdanie, ale różnie takie zdania mają się do rzeczywistości.

  W tym przypadku synonimem słowa "miernota" jest "lichota".  "Właściwie to mowa nie tyle o byku, co o pewnym jego organie. Charakterystycznym, zresztą, nie tyle dla byków , co ogólnie dla samców niektórych ssaków."/Mariusz G./


  Jestem pewna , że znajdzie Pan kilku rozmówców zainteresowanych tym tematem. Ja do nich nie należę.
 • @Mariusz G. 16:20:20
  "(…)sens przecinka nie nadaje sensu całemu zdaniu..."

  Ponieważ zdanie nie ma sensu. Gdyby zdanie miało sens, to moja krytyka notki Jaromira byłaby niesłuszna.
 • @kula Lis 67 18:58:28
  To była przenośnia, można nazwać złośliwością.
 • @AgnieszkaS 22:22:16
  No i jeszcze jedna sprawa 26latek pracownik naukowy dostaje kredyt na 1 mln 200 tyś złotych w banku którego prezesem jest Morawiecki! Nieźle muszą płacić na tych uniwerkach, że taką zdolność miał.
 • @AgnieszkaS 19:26:16
  To Pani pytała o byka , więc odpowiedziałem. Chodziło o to, że w zwrocie " po byku" tyle chodzi o byka, co w zwrocie "w tym sęk" - o deskę. Domyslam się moja obskurna interpunkcja powoduje, że ma Pani kłopoty ze zrozumieniem przekazu. Przeciek z sensem został postawiony w zdaniu, które Pani wykropkowała (po co? - ze wstydu?), a którego jest Pani autorką. Zdanie to jest bez sensu o tyle o ile ma odnosić sie do zdania Jaromira, gdyż do zdania tego faktycznie sie nie odnosi. Myśl zawarta w Pani zdaniu (tym z przecinkami z sensem) odnosi sie do Pani rozumienia zdania Jaromira, które to rozumienie jest wynikiem Pani swoistych procesów myślowych i nijak ma się do procesów myslowych powszechnie przyjętych za poprawne.
  Nie wiem ile jest w tym prowokacji, ale rozmowa z Panią przywodzi mi a myśl pewien wierszyk:

  " Miłość to bardzo piękne uczucie, a tak potrzebne, jak dziura w bucie.
  Bo gdyby dziury w bucie ie było, którędy by się nogę włożyło?"

  Dodam , że Pani procesy myślowe wydają mi się obskurnie obskurne.
 • @Zawisza Niebieski 16:56:25
  "Widzę, że walcząc o "poprawność języka" posługuje się pani językiem, który daleko odbiega od literackiego."/Zawisza Niebieski/


  Czy może Pan to poprzeć jakimś przykładem?  "Myślę że rozmowy między Polakami nie powinny sięgać do poziomu wypowiedzi naszych polityków."/Zawisza Niebieski/

  A ci nasi politycy skąd się wywodzą? Może przybyli z Marsa?
  Nasi politycy są nami, a my jesteśmy naszymi politykami.  "Ja wiem, że w kulturze PiS, "Zdradzieckie mordy" to słowo kulturalne, ale zostawmy język tych, których Tadeusz Rydzyk określił 'szambem nie perfumerią'"/Zawisza Niebieski/


  Myślę, że Panu coś się najwyraźniej pomyliło. Moja krytyka tekstu Jaromira nie odnosi się do kultury wypowiedzi; ma tylko i wyłącznie związek z logiczną formą zdania, czyli składnią.

  Jednak jest Pan skłonny przełknąć najgorszy chłam i go posłusznie strawić, lubować się najobrzydliwszym gniotem i spijać nektar z prymitywnej szmiry, a to tylko i wyłącznie po to, aby obrzucić błotem PiS i umoczyć go, z braku czegoś innego, choćby we własnej plwocinie i ekskrementach. Wichrzycielska, czyli z samego swojego założenia nieobiektywna, krytyka tego rodzaju ma swoje polityczno-ekonomiczne motywacje, wszak nie walczy Pan dla ideałów, Zawisza.
 • @AgnieszkaS jak myślisz?
  Co będzie, jak właściciele Czarneckiego wyciągnąć konsekwencje raczą?
 • @Mariusz G. 20:16:11
  " Pani procesy myślowe wydają mi się obskurnie obskurne."
  /Mariusz G./

  To jest dla mnie wielkim komplementem. Wypada mi tylko podziękować.

  Pozdrawiam!
 • @kula Lis 67 20:05:09
  "No i jeszcze jedna sprawa 26latek pracownik naukowy dostaje kredyt na 1 mln 200 tyś złotych w banku którego prezesem jest Morawiecki! Nieźle muszą płacić na tych uniwerkach, że taką zdolność miał."


  Zastanawia mnie, czy ten kredyt został spłacony. A jeśli chodzi o zdolności
  Chrzanowskiego, to należą one do gatunku bardzo przeciętnych:)
 • @kula Lis 67 20:31:10
  "Co będzie, jak właściciele Czarneckiego wyciągnąć konsekwencje raczą?"

  To jest następny geniusz, który miał koneksje z SB, najbogatszymi na świecie Żydami, a teraz pójdzie z torbami:)
 • @kula Lis 67 18:54:30
  Myślę, że chamstwem tu wykazałeś się wystarczającym. Polacy to kulturalny naród. Polskojęzycznych co naszemu poziomowi kultury sprostać nie potrafią bierzemy za pludry i na gumno, niniejszym taką przysługę ci czynię. Każdy Polak o kulturę naszego języka dbać powinien, plewy przechowuje się tam gdzie ich miejsce.
 • @AgnieszkaS 19:26:16
  Rzeczywiście, miała pani rację, tekst pisałem w pośpiechu i nie wystarczająco sczytałem, następnym razem poprawię się. Ale język jaki pani używa nie przystaje do staranności o jego dbałość, jaką się pani chce tu wykazać.
 • @Jaromir 20:46:04
  Chcę tu podkreślić, że moja krytyka nie odnosi się do Pana. Krytykuję tylko i wyłącznie tekst, który jest dla mnie nie do przyjęcia. Myślę, że Pan go wcale nie sczytał i tu krytyka za lenistwo odnosi się do Pana. Gdyby Pan przejrzał tekst co najmniej trzy razy, to notka wypadłaby całkiem nieźle. Najlepiej dać to innej osobie do końcowego czytania.


  "Ale język jaki pani używa nie przystaje do staranności o jego dbałość, jaką się pani chce tu wykazać."/Jaromir/


  Ja natomiast uważam, że język jaki Pan używa nie ma na celu obiektywnego przedstawienia wydarzeń, a jedynie osiągnięcie pewnego efektu.

  Pozdrawiam!
 • @Jaromir
  Skoro tak wyją , to notka na 6* . Salut . :)
 • @AgnieszkaS 21:13:10
  Dlaczego nie dyskutujesz o treści tylko czepiasz się przecinkow?
  To stara metoda trolli. Ale ty przecież trollem nie jesteś...
 • @Repsol 21:36:11
  Mają ostatnio dużo stresów. Afera pogrążająca Glapińskiego, z którym Kaczyński nie jeden przekręt robił, Morawieckiego, co chwila wychodzi inna sprawa jak teraz z Zielińskim, więc nerwy puszczają. Postaram się kolejne sprawy opisać ale zgodnie z zaleceniami pani Agnieszki będą lepiej sprawdzone, choć nie sądzę, by były jej w smak. Jednej rzeczy nie będę tolerował, chamstwa na mym blogu. Włazi taki w ubłoconych gumiakach na blog i chce rządzić po swojemu. Fora ze dwora tam gdzie takich tolerują.
 • @AgnieszkaS 21:13:10
  Moje teksty są obiektywne i zgodne z faktami. Z tego co widzę, nie mieszka pani w Polsce i nie wie jakie bagno dorwało się do władzy, jak kłamstwem się posługuje, ale spokojnie powoli afera po aferze to omówimy.
 • @Jaromir 22:01:03
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/07/pis_po_jedno_zlo.jpg Polecam . http://2.bp.blogspot.com/-cib7MCokB_E/VXObjNV1HCI/AAAAAAAAAJo/TuAi0YRTLtI/s1600/Konstytucja%2BIII%2BRP%2B-%2B%25C2%25A92015%2BDeS.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:56:37
  Ja tam mam swój pogląd na ten estetyzm przecinkowy AgnieszkiS, ale daruję sobie jego upublicznienie....
 • @zadziwiony 22:12:01
  "Ja tam mam swój pogląd na ten estetyzm przecinkowy AgnieszkiS, ale daruję sobie jego upublicznienie...."

  I słusznie, proszę sobie darować. Jeśli ktoś nie przeczytał tekstu notki i nie rozumie, że nie skupiam mojej uwagi na przecinkach i przesadnej stylistyce, a jedynie na przyjętej w języku polskim logicznej konstrukcji zdania, to nie mamy o czym dyskutować.
 • @AgnieszkaS 22:30:47
  Przecież z głupolami nie da się dyskutować ?. Prawda czy fałsz ?.
 • @AgnieszkaS 22:30:47
  Zajmij się więc treścią a nie "logiczna konstrukcja".
 • @Repsol 22:43:33
  "Przecież z głupolami nie da się dyskutować ?. Prawda czy fałsz ?"


  Fałsz.


  Z trollami nie da się dyskutować.
 • @AgnieszkaS 20:24:52
  "Widzę, że walcząc o "poprawność języka" posługuje się pani językiem, który daleko odbiega od literackiego."/Zawisza Niebieski/

  Czy może Pan to poprzeć jakimś przykładem?/AgnieskaS/
  Proszę bardzo "Do lochu z tą obskurna miernotą!!!!!" Ja mam w zwyczaju nie walić z grubej rury, ciągle, pewnie naiwnie myślę, że ludzie reagują na delikatne zwrócenie uwagi i nie trzeba od razu uderzać młotem. Stąd takie stwiierdzenie określilem "...daleko odbiega od literackiego"

  ""Ja wiem, że w kulturze PiS, "Zdradzieckie mordy"... " nie odnosiło się do tekstu Jaromira, a do Pani wypowiedzi. Tekst ten dokładnie opisuje miernoty, jedną, co po dorwaniu się do koryta wykorzystuje szeregowych policjantów, których pensję opłaca podatnik do pilnowania swojego domu, podlącza się do policyjnego systemu alarmowego, gdy powinien jak każdy obywatel podłączyć do systemu monitoringu dla obywateli za to płacąc. Jest to kradzież porównywalna np. z taką gdy kierowca zawodowy spuszcza paliwo z pojazdu służbowego do swojego prywatnego.

  Czy walczę dla ideałów? Wyobrazi sobie Pani, że tak. Mam dobrze płatną pracę, nigdy nie byłem w żadnej partii, organizacji para partyjnej, ale jestem Polakiem wychowanym w patriotyzmie. Więc stać mnie, by walczyć z opłacanymi (mówię tu nie o walorach finansowych, ale również o walorach nie finansowych) trollach. Nie ukrywajmy, jeden z pani przyjaciół bezsprzecznie jest związany z pewnymi organizacjami.

  Może pani trudno uwierzyć, ale bycie polskim patriotą jest stanem opozycyjnym do bycia trollem PiS, czy też pożytecznym idiotą PiS. PiS nigdy nie była partią polską, czy pro-polską. To przedstawiciel interesów USA i Izraela na Polskę, tak jak PO to przedstawiciel interesów korporacji zachodnich, a nowoczesna, to przedstawiciel układów bankierskich. Jeśli Pani będzie w stanie przetrzeć oczy, to zobaczy Pani, że Tadeusz R. dziś za swój "patriotyzm", żąda bez skrupułów łapówek, które im posłuszni politycy wypłacają. Popatrzy pani na "Mr. Zero", czyli Ziobro. Fundusz przeznaczony na pomoc ofiar przestępstw w znaczącej części wykorzystuje na opłacanie się Tadeuszowi R.

  PiS nawet zapomniało o 11 listopada b.r. Organizując wiele imprez dla siebie, jak namiot wynajęty przez prezydenta na jedną imprezę za 1 mln zł zapomnieli o wspólnym Polaków świętowaniu. Chcieli przejąć całoroczną pracę wielu osób z fundacji Marsz Niepodległości. A jak nie, to do spółki z HGW pracę tę chcieli zniweczyć.

  Jestem przekonany, że w swoich wypowiedziach nie chodziło pani o przecinki, może nie do końca dopracowane zdania. Pani przez pryzmat tych przecinków uderzyła w autora by zniwelować prawdę o złodziejach, którzy nami dziś rządzą. I jak widać z wypowiedzi kilku osób, moje zdanie nie jest odosobnione.
 • @AgnieszkaS 22:59:36
  //Z trollami nie da się dyskutować.//
  To dlaczego pani dyskutuje z Huskym i Kulą Lisem. Przecież to klasyczne trolle. Ludzie, którzy obrażają innych, gdy ci nie zgadzają się z ich zdaniem, ludzie kłamiący bez zająknięcia, by bronić przestępców PiS. Niech pani zobaczy wpis Kuli Lisa w obronie miernoty, co opłacanym z pieniędzy podatnika policjntom swój dom kazał pilnować.
 • @Zawisza Niebieski 06:27:21
  Z tą notką całkowicie się zgadzam. Jednak gdybyś nie ruszył w niej opozycji, to uważał bym ją za tendencyjną manipulację.
 • @AgnieszkaS 22:30:47
  Nie jesteśmy na lekcji polskiego, nie piszemy prac doktorskich ze znajomości tegoż języka. Twój puryzm językowy ma zagłuszyć istotę wypowiedzi i stąd czepianie się drobnych błędów, absolutnie w języku potocznym do przyjęcia. Po drugie zapewniam Cię , że jest wiele dziedzin w których Ty nie masz ze mną żadnych szans, więc nie licytujmy się na głupoty.
 • @zadziwiony 15:00:35
  Ja już awno zadeklarowałem moje poglądy na temat sceny politycznej słowami. Mamy PiS przedstawiciela USA i Izraela na Polskę, mamy PO przedstawiciela koncernów zachodnich na Polskę, poszukujemy przedstawiciela Polski na Polskę. Pytanie, czy jeśli napiszę, PiS kradnie, co jest prawdą dziś dość oczywistą, muszę natychmiast dopisywać, ale PO też kradło? Co robiło PO każdy z nas wie. Jak wiemy odeszło do opozycji dzięki głupim wypowidziom w rozmowach prywatnych, ostatecznie z tego co pamiętam mimo buńczucznych wypowiedzi poszczególnych ministrów w sejmie po przejęciu władzy przez PiS nikogo nie wsadzono. Teraz mamy aferę znacznie grubszego kalibru, próby niszczenia banku przez wysokiej rangi urzędników PIS w celu przejęcia go przez ludzi PiS, w tym Biernackiego (kręcącego lody w SKOK, do których klienci banków grube pieniądze dokładają) bo ku temu wszystko zaczyna zbiegać w którą zamieszani są nie tylko szef KNF ale także premier, szef NBP i przedstawiciel prezydnta w KNF. Tego wydaje mi się już pod dywan zamieść się nie da. To powinno skończyć się komisją, tyle, czy będą w niej bardziej pro polscy ludzie niż Jaki i Wasserman, co z komisji zrobili pośmiewisko i trampolinę wyborczą, a Polacy się poznali wysyłając obiie te osoby na zieloną trawkę.
 • @zadziwiony 15:06:50
  "(…) że jest wiele dziedzin w których Ty nie masz ze mną żadnych szans, więc nie licytujmy się na głupoty."

  To jest niewątpliwy fakt. Jest Pan czempionem w trollowaniu na tym portalu, a mój brak szans, a nawet ochoty na rywalizację o trollowy taboret i insygnia, jest aż nadto oczywisty.
 • @Zawisza Niebieski 06:27:21
  @Zawisza Niebieski 06:27:21
  Panie Zawisza,

  Dzisiaj z rana zmuszona byłam przedrzeć się przez ułomną formę zaprezentowanego tu tekstu aby dotrzeć do znaczenia jego treści i intencji Autora.

  Notka jest tym, czym jest, ponieważ Autor, jak sam informuje, z braku czasu tak bardzo, a może nawet wcale, się nie starał. Brak czasu nie przeszkodził mu jednak w waleniu z grubej rury, a nawet rozpościeraniu wiotkich pajęczyn insynuacji. Jest dla mnie ewidentne, że pan Jaromir całkowicie odrzucił nawet pozory obiektywizmu.


  Formę notki można graficznie podzielić na dwie wyraźne części: Część pierwsza to jest "afera" ministra Jarosława Zielińskiego, a druga, tuż przy niej przyczepiona, to afera KNF - jak dwa baloniki na jednym sznurku. Sam tekst, nawet w idealnej gramatycznie formie, nie mógłby znaleźć miejsca na jakimkolwiek szanującym się i dbającym o odpowiedni poziom portalu ze względu na swoją literacką lichotę i zawarte w treści obrażliwe określenia.

  Sugestywnie jednostronny obraz "afery" Zielińskiego w połączeniu z tendencyjną reprezentacją afery KNF mają jeden cel w swoich założeniach. Tym celem jest wyciągnięcie bardzo ogólnych i niezmiernie daleko idących, pełnych uprzedzeń i nieukrywanej nienawiści, negatywnych wniosków i, na ich podstawie, osąd partii PiS jako całości i wszystkich jej członków.
 • @Zawisza Niebieski 06:27:21
  "Ja wiem, że w kulturze PiS, 'Zdradzieckie mordy'..."
  /Zawisza Niebieski/

  Określenie "zdradzieckie mordy" zostało użyte przez Pana trzykrotnie.
  Przykro mi, ale nie rozumiem, o co tutaj chodzi. Ja nie jestem związana z "kulturą PiS" i być może dlatego znaczenia pewnych "symboli" nie jestem świadoma.
 • @Zawisza Niebieski 06:27:21
  "Może pani trudno uwierzyć, ale bycie polskim patriotą jest stanem opozycyjnym do bycia trollem PiS, czy też pożytecznym idiotą PiS. PiS nigdy nie była partią polską, czy pro-polską."


  Znam pański patriotyzm, a czerpię o nim wiedzę nie z powyższej samo definicji tylko na podstawie licznych komentarzy pańskiego autorstwa.

  Nie mogę scharakteryzować pańskiej osoby jako "pożytecznego idioty PO i Nowoczesnej", bo to nie byłoby prawdą. Raczej jest Pan świadomym bojownikiem o powrót liberałów do władzy.


  PiS jest partią polską i żadna nagonka PO-wska tego faktu nie zmieni.
 • @Zawisza Niebieski 06:27:21
  "Jestem przekonany, że w swoich wypowiedziach nie chodziło pani o przecinki, może nie do końca dopracowane zdania. Pani przez pryzmat tych przecinków uderzyła w autora by zniwelować prawdę o złodziejach, którzy nami dziś rządzą. I jak widać z wypowiedzi kilku osób, moje zdanie nie jest odosobnione."


  Panie Zawisza,

  Oczywiście, że nie chodziło mi o przecinki. Ile razy mam moje wyjaśnienia powtarzać? Chodziło mi o logiczną budowę zdania, wymaganą z całą pewnością już w podstawówce i całkowicie opanowaną w użyciu praktycznym przez uczniów szkole średniej.


  To prawda, nie pozostawiłam suchej nitki na notce Jaromira, ale sam Autor zrobił na mnie dobre wrażenie. Odważnie przyznał się do winy "grzechu zaniedbania" i nie zachował się jak troll na własnym blogu, a przecież inni tak postąpić potrafią. A więc, pomimo różnicy poglądów, mam dla Jaromira wiele sympatii.


  Pańska sugestia, że jakoby przez pryzmat przecinków uderzyłam w Autora jest błędna. Zmuszona jestem wjaśnić, że gdybym nawet miała tak perfidne zamiary, to na tym moim "polowaniu" zdecydowanie wzięłabym na muszkę "grubego PO-owskiego zwierza", którym jest Pan.
 • @AgnieszkaS 22:58:16
  Pani Agnieszko,

  Jak Pani widzi do wniosku "że jakoby przez pryzmat przecinków uderzyłam w Autora" doszedłem nie tylko ja, ale zostawmy sprawę. Miała pani prawo zwrócić uwagę, na pewne niedociągnięcia, jeśli autor dokładniej sprawdzi koleejne teksty, to będzie tylko lepiej. Za to mam nadzieję, że wyciągnie Pani inny wniosek, by nie stosować określeń w stylu "Do lochu z tą obskurna miernotą!!!!!", bo jak Pani widzi nie tylko ja odebrałem to za naruszenie kultury dyskusji. Nie musi się Pani zniżać do języka stosowanego przez tutejszych propagandzistow PiS, jak Kula Lis. "Jaromir lewaku co zabrano ci esbecką emeryturę?, że wyjesz jak wasza reszta?"

  Jak widać z komentarza poniżej wypowiedzi Kuli Lisa został on potraktowany przez autora w sposób kulturany ale adekwatnie do jego zachowania.

  Moje "grube PO-wskie zwierzę" to wykazywanie PiSowskim propagandzistom ich kłamstwa ic brak kultury wypowiedzi, z czym musi się Pani zgodzić. Jak może Pani doczytać z moich tekstów ja każdy mój tekst jest oparty na faktach, na informacjach z w miarę sprawdzonych źródeł, że przeciw PIS, w mojej ocenie jest to dziś najbardziej nam szkodliwa antypolska partia. Mieliśmy już wszystko, kradzieze pieniędzy (afera PCK), nepotyzm o niespotykanej dotychczas skali, teraz mamy niszczenie przedsiębiorstw w celu przejęcia ich za złotówkę. Mogę przyjąć, że powstanie takich banków jak Czarneckiego nie było do końca uczciwe ale takie sprawy udowadnia się w procesie karnym a nie poprzez celowe niszczenie procedurami urzędniczymi w celu prejęcia przez własną sitwę. Tu kilka osób powinno zostać beneficjentami programu "cela plus" i to wysoko postawionych osób.
 • @AgnieszkaS 22:58:16
  I jeszcze zwrócę Pani uwagę na pewien schemat myślowy, który wtłoczono w głowy Polaków. To, że nie jestem sympatykiem PiS, jestem krytykiem poczynań tej partii a także rujnującego KRK Tadeusza R. nie oznacza iż jestem zwolennikiem PO. Mamy w Polsce kilka partii, mamy ludzi którzy nie identyfikują się z żadną partią. W moich tekstach nie znajdzie Pani nachalnej propagandy pro PO jak w tekstach tutejszych propagandzistów PIS. Z punktu widzenia Polaka - patrioty obie partie są do niczego. Ja od dawna optuję za wyrwaniem się z zaklętego kręgu PO-PiSu i głosowania za mniejszym złem. Bo cóż wybierzemy teraz? PO, co kradło ale kradło mniej niż PiS?
 • @Zawisza Niebieski 09:22:52
  "Bo cóż wybierzemy teraz? PO, co kradło ale kradło mniej niż PiS?"

  A Pan to stwierdza na podstawie jakichś danych, czy, swoim zwyczajem, propagandowo, biorąc z sufitu, na własne zezowate oko, lub pi razy drzwi?
 • @Zawisza Niebieski 08:48:52
  Panie Zawisza,

  Zauważyłam, że za wszelką cenę pragnie Pan wmówić mnie, czytelnikom, a nawet samemu Autorowi, iż mój imperatyw "Do lochu z tą obskurna miernotą!!!!!" jest obrazą, a nawet obrazą typu ad personam. A więc informuję Pana, że nie jest. Nie ma w zdaniu słów obraźliwych, które odnosiłyby się do Jaromira, a "obskurna miernota" jest jak najwłaściwszym określeniem charakteryzującym nieporządny tekst. Ja kultury dyskusji nie naruszam, naruszył ja Autor ponieważ w swojej notce zniżył się do poziomu, do którego zniżać się nie wolno, a nawet, ze względu na blogerską reputację, nie wypada.

  Ja w naszej dyskusji trzymam się meritum, Pan natomiast nie omija żadnego pretekstu, aby swoje "mocium panie" w każdej możliwej szczelinie myślowej ulokować. Znalazło się nawet miejsce dla Kuli Lisa, a więc przypomnę Panu, że to niegrzecznie i nie mam zamiaru tematu podejmować.

  Przypomnę również Panu, że nie walczy ten z propagandą, kto ją w określonym celu i świadomie rozsiewa. Zacytuję tutaj Panu, czym jest propaganda posługując się słownikiem języka polskiego:

  propaganda
  1. «szerzenie jakichś poglądów, haseł politycznych itp. mające na celu pozyskanie zwolenników»
  2. «technika sterowania poglądami i zachowaniami ludzi polegająca na celowym, natarczywym, połączonym z manipulacją oddziaływaniu na zbiorowość»

  Pańskie informacje są "w miarę sprawdzone", jak Pan twierdzi, czyli sprawdzone stronniczo i niezupełnie. Wypowiada Pan swoje oskarżające opinie jeszcze zanim dochodzenie w sprawie afery KNF dobiegło końca. Uważam, że "cela plus" powinna być przeznaczona dla kłamców, propagandystów i insynuatorów; to są ludzie, których publiczne osądy innych ludzi, czy instytucji, nie są oparte na faktach i prawdzie.

  W tym miejscu zmuszona jestem zakończyć, ze względu na liczne zajęcia.

  Pozdrawiam!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31