Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Zamkną jednego, przyjdzie drugi, ale dziś to mnie się należy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiSiewicze, ludzie niekompetentni ale ze znajomościami w PiS, działający na zasadzie, łapię co mogę, bo kto wie co jutro będzie, to jakże często widziany obraz dzisiejszej władzy

 

Wyposzczone przez 8 lat rządów PO-PSL środowiska PiS zaraz po wysłuchaniu expose Beaty Szydło „pokora, praca, umiar w działaniu” rzuciło się do realizacji najważniejszego dla nich programu „koryto +”. i realizowali to bez pokory, bez umiaru, tak że dziś skalę tego procederu trudno ocenić. Raz po raz wychodzą kolejne afery z gatunku, „rzut na koryto”.


Pierwszym etapem było przegłosowanie ustawy zmieniającej przestępstwo kumoterstwa do prawa do kumoterstwa, dzięki temu, posiadający średnie wykształcenie Bartłomiej Misiewicz mógł zasiąść w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale nie on jeden, dotychczasowy pracownik margetingu w jednej z firm, później krótko kierownik pływalni „znajomek” Patryka Jakiego, Rafał Adamiszczyn. zostaje dyrektorem opolskiego oddziału Polskiej Spółki Gazowniczej, by wymienić choć jednego z listy PiSiewiczów dostępnej w Internecie. Tacy PiSiewicze zaleli całą Polskę, bez doświadczenia, bez wiedzy, za to z plecami w PiS.


Gdy już PiSiewiczami obsadzono lukratywne stanowiska, zaczęło się dojenie Polski. Wypłacanie sobie premii, bo jak stwierdziła Beata Szydło „im się należało”. I sam fakt, że Beata Szydło sama sobie przyznała premię w wysokości 65 tysięcy a innym ministrom kwoty w podobnej wartości to tylko czubek góry lodowej. Za tym poszli urzędnicy niższego szczebla.

 

Dziś głośno o Wiesławie Łyszczku, Szefie Państwowej inspekcji pracy, który po dwóch miesiącach pracy nadał sobie… zaraz, zraz, nie popełnijmy błędu, Wiesław Łyszczek nie on nadał sobie, bo nagrody nadało mu kolegium, jak to sam stwierdził podczas obrad sejmowej komisji polityki społecznej, kolegium składające się z niego samego oraz trzech jego zastępców, dyrektora gabinetu i głównego księgowego. To kolegium wyceniło zasługi swego szefa wypracowane w ciągu aż 2 miesięcy piastowania stołka szefa PIP na 20 871 zł.

 

Może kiedyś przyjdzie czas, że rozliczymy tych, co dziś uważają, że „im się należy”, bez względu na zasługi, bez względu na wkład pracy, ot z faktu bycia PiSiewiczem. No ale patrząc na słowa prezydenta, który pracownikowi zakładu zamykanego zgodnie z, jakże znanym nam schematem, Inwestor zagraniczny wykupuje polski zakład, konkurencyjny dla jego działalności, po czym go wygasza, odbierając miejsce pracy dla znaczącej części okolicznej społeczności, dla której zakład ten był jedynym realnym miejscem pracy, odpowiada „zamkną jeden, otworzą następny”, rodzi się smutna myśl. Gdy zamkną jednego, przyjdzie następny, pewnie nie lepszy, ale z pewnością z nadzieją szansy życiowej, „teraz k… ja". Co z pewnością jest bardziej prawdopodobne niż otworzenie w miejsce jednego zakładu pracy innego zakładu. Bo dziś liczy się tylko „Pycha i Szmal”.

KOMENTARZE

 • Resortowe dzieci odsłona II.
  To jest tzw. Gen parlamentarny.

  https://www.wnp.pl/parlamentarny/ludzie/gen-parlamentarny-dzieci-politykow-startuja-w-wyborach,884.html

  Kacper,Syn działacza PO Macieja Płażyńskiego/zginał w Smoleńsku/
  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/PiS-ma-kandydata-na-prezydenta-Gdanska-n122899.html

  Jarosłąw Wałęsa,
  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/PiS-ma-kandydata-na-prezydenta-Gdanska-n122899.html
  http://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/82386-jaroslaw-walesa-apeluje-do-pawla-adamowicza-by-wycofal-sie-ze-startu-w-wyborach-adamowicz-ma-dla-walesy-inna-propozycje/82386-jaroslaw-walesa-apeluje-do-pawla-adamowicza-by-wycofal-sie-ze-startu-w-wyborach-adamowicz-ma-dla-walesy-inna-propozycje

  https://www.rp.pl/artykul/1107249-Syn-europosla-z-wyrokiem-na-listach-Solidarnej-Polski.html

  https://www.wprost.pl/kraj/10148539/gazeta-wyborcza-siostra-premiera-morawieckiego-chce-byc-burmistrzem.html


  Maciej Płażyński
  Jarosław Wałęsa
  Anna Morawiecka
  Małgorzata Wasserman
  Mateusz Cymański
  Tomasz Cimoszewicz
  Joanna Staniszkis
  Tomasz Lepper


  Jeszcze inne postaci są podwójnymi resortowymi.
  Bo papa był w PZPR , a oni obecnie przejęli demokratyczną pałeczkę np. marszałka,czy "doradcy.  Wyjątkowo bezczelnie wypowiedział się wczoraj na antenie Superstacji senator PO Łukasz Abgarowicz: - Każdy musi gdzieś pracować. Polityków są całe tysiące, ich dzieci również. Dzieci polityków nie mogą emigrować.
  https://dzienniklodzki.pl/dzieci-politykow/ar/627231


  INNY gen: ŻONY

  Gosiewka Małgorzata I
  Gosiewska Beata II
  Zuzanna Kutyka


  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3299068,rodzinna-klotnia-gosiewskich-o-zony-i-wybory,id,t.html

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10271326,Wybory_2011__Zuzanna_Kurtyka___Nie_startuje_dla_kariery__.html
 • I inne bonusy!!O take Polske......walczyli.
  https://dziennikzachodni.pl/chcesz-kupic-tansze-paliwo-zapisz-sie-do-solidarnosci-zwiazkowcy-innych-zwiazkow-tez-dostaja-rabaty/ar/13453001

  Jesienią ruszy program rabatowy dla członków Solidarności, dzięki któremu dostaną zniżki na stacjach Lotos. Związkowcy oraz ich rodziny korzystające z kart paliwowych LOTOS Biznes otrzymają zniżki na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt. Z podobnych rabatów mogą skorzystać także członkowie innych związków, z którymi Lotos ma podpisaną umowę. Tańsze paliwo na stacjach Lotos dla Solidarności  https://dorzeczy.pl/kraj/75503/Zwiazkowcy-z-Solidarnosci-dostali-znizki-na-stacjach-Lotos.html
 • 5*
  DK
 • ale mnie to wk...ia
  sam sobie zatrudnij na stanowisku swojego pełnomocnika cudzego agenta.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031