Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Marta Kaczyńska ignoruje A. Dudę *1

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W czasie gdy w Warszawie PiS organizował przemarsze Krakowskim Przedmieściem, A. Duda nie uczestniczył w całych tych obchodach, nie wspierał PiS w trudnym dla niego czasie, gdy zapisy rozmów w kokpicie wyraźnie obciążają tę partię. Gdzie był?

 Jak okazało się, wraz z szefową swego sztabu wyborczego Beatą Szydło udali się na Wawel. Tam oczekiwali na przyjście Marty Kaczyńskiej by razem złożyć kwiaty. Tu jednak A. Dudę spotkała niemiła przygoda. Marta przywitała się z Beatą Szydło, po czym ominęła A. Dudę i poszła do krypty. Co było przyczyną takiego zachowania? Z pewnością wie o tym sama Marta. My możemy się tylko domyślać.

Jak wiemy A. Duda jest dobrym znajomym drugiego męża Marty, Marcina Dubenickiego, z którym aktualnie się rozwodzi. Razem m.in. doprowadzili do ośmieszenia Lecha Kaczyńskiego, który w nadzwyczajny sposób, w niespotykanie krótkim terminie doprowadzili do ułaskawienia pewnego biznesmena z Kwidzynia Adama S., wspólnika Marcina Dubenickiego, który stał się wspólnikiem biznesmena na trzy miesiące przed ułaskawieniem.

Po stwierdzeniu braku dokumentów, na podstawie których Adam S. mógł być ułaskawiona wszczęto audyt wewnętrzny. Prokuratura nie mogła jednak wnieść aktu oskarżenia, gdyż dokumenty, na podstawie których Kaczyński ułaskawił biznesmena zniknęły. Jak stwierdził minister Krzysztof Łaszkiewicz, ostatnim który miał dostęp do zaginionych dokumentów był nasz kandydat na prezydenta Andrzej Duda. Dokumenty takie na pewno powstały, gdyż ich wersje robocze prokuratura znalazła  na dyskach kancelarii. Jednak urzędnik, który przekazywał dokumenty Andrzejowi Dudzie mówi, że możliwym jest, że Andrzej Duda dokumentów tych nie podpisał, zaś sprawę ułaskawienia załatwiono w rozmowie z Lechem Kaczyńskim.

Możliwe również, że nie chodzi o sprawy tak dalekie i warto zwrócić uwagę, że dotychczas w okresie w pobliżu wyborów Marta wspierała swego stryja ocieplając swoją osobą i swoich dzieci jego wizerunek, bezdzietnego kawalera. Dziś na pewno ich drogi się rozbiegają. Czy jest to przyczyną na pewno trudnego charakteru Jarosława Kaczyńskiego, czy po prostu Marta zaczyna rozumieć, że katastrofa pod Smoleńskiem, w której zginęli jej rodzice mocno obciąża Jarosława. W mojej prywatnej ocenie Lech Kaczyński nie chciał już być prezydentem na drugą kadencję. Siłą napędową był Jarosław, od którego od dzieciństwa a także przez całą prezydenturę była zależny. Pamiętamy słynną Nokię, z której korzystał przed podjęciem większości decyzji. Była ona nieodłącznym elementem wizerunku Lecha Kaczyńskiego. Faktem jest, że Marta ma już wyraźnie dość całego PiS, które tak silnie wpłynęło na jej życie.

 

źródła informacji:

1. //www.se.pl/wiadomosci/polityka/kaczynska-zignorowala-dude-pod-wawelem-co-sie-dzieje_578787.html

2. //paluchtomcia.salon24.pl/623541,andrzej-duda-specjalista-od-szemranych-ulaskawien

zdjęcie Jacek Kozioł, Se.pl / uznaję wszelkie prawa autorskie autorów zdjęcia, zdjęcie publikuję tylko w celach uwiarygodnienia informacji podawanych za se.pl

KOMENTARZE

 • Być może?
  ma dość polityki.
 • @klementyna 19:48:09
  Polityka staje się na tyle brudna, szwoleżerzy na trumnach tak mocno grają w sprawy tak trudne, jak śmierć najbliższych, że większość rodzin, z wyjątkiem PiS, w tym pierwszych, drugich żon ofiar, chce wreszcie spokoju. Prawda jest taka, że również większość Polaków ma dość uprawiania polityki na trumnach.
 • @Jaromir 19:57:12
  Nie widzę związku żeby nie podać ręki w takim razie komuś, kto przyszedł odwiedzić grób jej rodziców i nie był na obchodach w Warszawie. To pan podsyca różne treści polityczne.Duda nie jest koniecznie z mojej bajki , może być tylko mniejszym złem, ale zachował się w porządku.
 • .
  Tylko przez szacunek dla zmarłych nie zapytam: a kto to jest Marta Kaczyńska? Oszczędzę sobie dalszych komentarzy w dniach rocznicowych.
 • ...
  Dwukrotna rozwódka z nieślubnym dzieckiem nie jest raczej dla nikogo poważnego autorytetem, podobnie jak ci, co się z nią zadawali, może po prostu z Dudą łączyły ich inne związki? Ja bym nikomu z tego probanderowskiego środowiska nie zaoferował niczego więcej ponad prawo szybkiego wyjazdu z kraju do ich ojczyzny... oczywiście w ramach łagodnego traktowania. Pozdrawiam

  PS Czy kobietę żonatą z jednym mężczyzną, która zachodzi w ciążę z innym można jeszcze nazwać w Polsce ladacznicą? czy też są już paragrafy tego zakazujące?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31