Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
42 posty 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Politycy PiS rodem z „wieków ciemnych”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Są takie momenty, że zastanawiam się czy ludzie, którzy chcą rządzić naszym krajem nie są po prostu idiotami.

Gdyby zapytać społeczeństwo o tym co myśli o politykach, to niewielu by ich za wzorzec postępowania i inteligencji uznało.

Politycy PiS choć statystyki wykazują, że są to ludzie wykształceni nie raz wykazywali się skrajnym idiotyzmem. Nie potrafię sobie powiedzieć, czy to efekt tego, że "elity" PiS zawsze uważały wyborcę za totalnego kretyna. Naród głupi przecież wszystko kupi. Czy są to tylko pseudo elity inteligencji. Ale nie raz czułem się, jakby chciały naszym krajem rządzić ludzie dla których mohery i lemingi są nieosiągalnym szczytem IQ.
Czy europejczyk, człowiek wykształcony może jak człowiek pierwotny nie znający procesów przyrody modlić się o deszcz? Okazuje się, że tak.
 
 

 
Rytualne czynności w modlitwie o deszcz, o słońce czy inne zjawiska pogodowe nie przystoją człowiekowi, który wie, że te zjawiska rządzone są prądami morskimi, przepływami mas powietrza i innymi znanymi ludzkości procesami meteorologicznymi. Takie modlitwy są po prostu czystymi zabobonami człowieka pierwotnego. Jednak elity PiS w tych zabobonach z miną wyrażającą pełną wiarę biorą udział. Dlatego zaczynam się zastanawiać, w którym wieku żyją ci ludzie? Czy żyją w wieku, w którym wiemy, że słońce jest reaktorem wytwarzającym ogromne ilości energii, czy w wieku, w którym widząc promieniejącą słońcem tarczę słoneczną, człowiek padał na kolana oddając jej zabobonną cześć?

Dziś oglądałem urągającą ludzkiemu umysłowi uroczystości w której „zjednoczona prawica” chrzciła pomieszczenia po Ruchu Palikota. Jako dziecko, w czasie mojej I komunii, zapamiętałem słowa księdza. Gdy przyjdziecie na popołudniową mszę, w której będą poświęcone pamiątki I komunii przynieście ryngrafy, Biblie, inne symbole religijne. Nie przynoście zegarków, rowerów, aparatów fotograficznych bo one nie mają jakiegokolwiek znaczenia w wyznawaniu Boga. Widocznie umysł tego księdza przewyższał umysł polityków PiS o kilka wieków.

Dlatego bez względu na to, jaki PR by PiS nie przyjęło, czy chcą przedstawić się jako wierzący, jako jedyni Polacy czy w jakikolwiek inny sposób, ludzi, którzy nie wyrośli nad poziom dziecka, któremu trzeba tłumaczyć, że nie należy święcić rzeczy użyteczności codziennej, jak miejsca w których załatwiamy najprostsze potrzeby fizjologiczne, rzeczy, które służą dniu codziennemu nie należy ofiarowywać możliwości rządzenia naszą przyszłością. Pokój pracy nie jest kaplicą, nie wymaga wyświęcenia.

Stanisław Lem kiedyś powiedział, póki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie tylu idiotów. Ja dziś to samo mogę powiedzieć o ludziach z najwyższych stanowisk PiS. Niech sobie święcą co chcą, niech odprawiają modły do góry, do deszczu, nawet do słonecznej pogody. Ich sprawa. Ale czy ja muszę głosować na idiotów? Czy moimi podatkami mam dotować ich działalność? Niech modlą się do dowolnego "bałwana", ale na swój rachunek.
 

KOMENTARZE

 • autor
  Co do PiS - zgoda, ale modlitwa o deszcz - tu chyba Pan "odjechał".

  Modlitwa, zwłaszcza gdy wyraża rzeczywiste pragnienie ludzi i nie stoi w sprzeczności ze współistnieniem - może mieć wpływ na takie zjawiska. Właśnie odrzucanie takiej możliwości jest przejawem ciemnoty i zacofania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:44:12
  Modlitwa może mieć pozytywny wpływ na zdrowie, na motywację do pracy, motywację do jakiś czynów, możliwe, że nawet los człowieka ale modlitwą nie zmienimy przepływów mas powietrza, oddziaływania słońca, ruchu obrotowego ziemi. Taka wiara jest wiarą na poziomie wiary w wróżby, talizmany czy inne zabobony.
 • @Jaromir 08:18:44
  Myli się Pan; zapomina o "efekcie motyla", a modlitwę należy rozważać tych kategoriach.
  Obecnie żaden szanujący się fizyk nie zdefiniuje, czym jest materia. Jest tak, że na poziomach subatomowych są tylko pola.
  A modlitwa może oddziaływać na pola.
  Dlatego raczej należy wstrzymać się z tak jednoznacznymi ocenami, bo można kiepsko na tym wyjść.
 • Inteligencja
  Obraz jaki pan przekazał jest obrazem ateickim i jednostronnym, podobnie wypowiada się nauka opisując powstanie świata i jest całkowicie rozbieżna z nauką kościoła. Najważniejsza jest wiara jaką człowiek powinien posiadać obojętnie od wyznania czy koloru skóry. U pana przejawia się niechęć do prawicy i dlatego przeszkadza panu to co innym może się podobać.
  Oczywiście każdy ma swoje zdanie lecz nikogo nie można dyskryminować a poniżanie innych nie przynosi chluby.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31