Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Po lin, kraj obiecany przez Boga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS to partia, która stale krzyczy, że oni są jedynymi patriotami na scenie politycznej, starającą się eliminować wpływ środowisk żydowskich na naszą politykę, podczas gdy ich czyny dokładnie inny obraz pokazują.

Patrząc dokładniej na kadry PiS zauważamy pewien dysonans w tym, kogo promują. Radosław Sikorski, postać powiedzmy dość kontrowersyjna, by gorszego słowa nie użyć, zanim trafił do PO po perypetiach politycznych w rządzie Olszewskiego, Buzka, AWS stanowił ścisłe kierownictwo PiS blisko współdziałając Macierewiczem, Kaczyńskim. Jak ogólnie wiadomo, żoną Sikorskiego jest wywodząca się z środowiska amerykańskich żydów dziennikarka Anne Applebaum. Czy można założyć, że środowiska z których wywodzi się jego żona nie mają wpływu na jego działalność, patrząc na pro amerykańskość PiS, trudno na to pytanie odpowiedzieć negatywnie. Czy kierownictwo PiS, deklarujące eliminację interesów żydowskich w Polsce tego nie widziało?

Patrząc na dzisiejszego kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudę, trudno nie widzieć analogii do postaci Radka Sikorskiego. Młody wykształcony a co więcej, przyjrzyjmy się na kandydatkę PiS do roli pierwszej damy. Agata Kornhauser-Duda, córka poety Juliana Korhaysera. Kim jest jej ojciec, z jakiej rodziny się wywodzi? Podaje się za polskiego poetę, jednak przypomnijmy jeden z jego wierszy. Wiadomo, że napisany pod wpływem wydarzeń związanych z pogromem kieleckim.


A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,

żeby pana swego, Seweryna Kahane,

zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!  [...]

Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku

drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach

dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.

 

Cóż, pogrom kielecki nie jest jasnym momentem naszej historii, z pewnością miał korzenie polityczne. Z pewnością był skierowany przeciw środowiskom żydowskim, które kształtowały się w oparciu o UB, umacniające socjalizm w Polsce, w którym wielu znanych oprawców miało właśnie korzenie żydowskie, by wymienić choćby Helenę Wolińską, czy Jakuba Bermana. Człowiek wrażliwy, poeta mógł się jednak unieść. Ale zróbmy krótką analizę tych słów.


"...jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie, żeby pana swego, Seweryna Kahane..." Narzuca się pytanie, kim był Seweryn Kahane, że poeta określa go "panem kielczan"? Był doktorem, przewodniczącym Komitetu Żydowskiego, który zginął w trakcie tych wydarzeń. Jaką myśl chciał przekazać poeta nazywając go "panem kielczan"?"


Czyż nie widać analogii między Andrzejem Dudą i Radkiem Sikorskim? Znowu PiS tego nie zauważa? A może po prostu nie chce zauważyć?

No ale popatrzmy na inne działania przywódców tej partii. Wbrew świętemu przekonaniu elektoratu tej partii to Lech Kaczyński i PiS byli znaczącymi fundatorami Muzeum Historii Żydów Polskich. Lech przekazując 40 milionów z podatków Warszawiaków, PiS poprzez Ministerstwo Kultury. Za hojność swą, Lech uhonorowany został zaszczytem wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

Popatrzmy na ostatnie głosowanie sejmu nad przyjęciem ustawy dotyczącej możliwości odbioru kombatantom z Izraela dodatków do emerytur. To przecież, zgodnie ze zdaniem, których na pokrycie m.in. tych kosztów rząd chciał umożliwić sprzedaż lasów państwowych. Wszystkie partie, jak jeden mąż zagłosowały za tą ustawą. W PiS tylko jeden poseł był jej przeciw. Dlaczego? Pomylili się, jak przy becikowym, gdy PiS gremialnie głosował przeciw tym dopłatom a potem Kurski ogłosił, że becikowe to sukces rządu PiS?

W świetle tych rzeczy jakże dobrze synchronizuje się przemówienie Lecha Kaczyńskiego na spotkaniu z weteranami Armii Andersa w Izraelu. Przypomnijmy kim byli ci weterani. Gdy formowała się armia Andersa w Rosji do tej armii dostało się wielu polskich żydów, którzy mimo sprzeciwy Rosji traktującej polskich żydów nie jako Polaków właśnie w tej armii szukało swego ocalenia. Ludzie ci różnymi metodami opuścili tę armię i utworzyli zaczątek elit politycznych tworzących Izrael. Czyż nie prawdą jest, że pierwsi premierzy Izraela urodzili się w Polsce?


 

I o czym tych ludzi zapewniał Lecha Kaczyński? Czyż nie o tym, że nie jesteśmy strachliwi, że bez względu na to, jaki rząd będzie w Polsce, czytaj tworzony przez PO albo PiS, interesy Izraela będą zabezpieczone. Że nasi żołnierze właśnie w obronie tych interesów biorą udział w akcjach pokojowych na w Iraku i Libanie?

Wedle z jednej z legend żydowskich, po wypędzeniu z Hiszpanii, Portugalii i krajów niemieckich w 1492 roku Żydzi gdy dotarli do Polski otrzymali znak z nieba, kartkę z napisem Po lin. Miał to być znak dany od Boga, że właśnie na tej przyjaznej im ziemi mają się osiedlać i zamieszkać. To ich ziemia obiecana.

Tak więc, jeśli byśmy przyjęli tę legendę, to zadaj sobie drogi czytelniku pytanie, jeśli ta przepowiednia miała by się spełnić, a wiemy, że dziś Izrael toczy zaciekłe boje z sąsiadującymi państwami arabskimi i wygrana w tej wojnie wcale nie jest pewna, to kto dziś tworzy to obiecane uchodźcom przez Boga państwo Po lin? Bo to, że dziś PiS rękami związków zawodowych podpala Polskę, by wreszcie dorwać się do władzy, mieliśmy strajki górników, trwają rolników, inne grupy zawodowe też się szykują to raczej jest pewne. No cóż, parafrazując słowa Lecha Kaczyńskiego, rządy w Polsce się zmieniają, dziś wygrało PO, jutro może PiS, ale interesy...

fot. Lech Kaczyński wmurowuje kamień węgielny pod Muzeum Historii Żydów Polskich./Wikipedia

 

KOMENTARZE

 • @partyzant 21:21:03
  Andrzej Duda, też nie widzi problemów, by rozważyć wysłanie naszych wojsk na Ukrainę.
 • @aliali 23:03:48
  Właśnie jeden przytoczyłem. No cóż, z ziemi obiecanej kartką od Boga ich pogoniono.
 • @Jaromir 23:06:44 //// Pisz POLIN, jak Muzeum Propagandy i Kłamstwa
  "Czy kierownictwo PiS, deklarujące eliminację interesów żydowskich w Polsce tego nie widziało?"

  - Mam jedną uwagę Jaromirze.

  PiS powinno, ale nigdy nie deklarowało eliminacji interesów żydowskich w Polsce z jednego prostego powodu, z powodu "politycznego przestępstwa filosemityzmu", często nazywanego poprawnością polityczną, sprzed 10 kwietnia 2010 roku, .... nad czym Ty się tak dokładnie "mścisz", chcąc uzyskać "współczesny" zysk polityczny.

  - 10.04.10 zmieniło wszystko, nastała nowa era, nase czasy.

  Zacznij komentować współczesność, a nie starożytność >>> http://nichcik.neon24.pl/post/119167,smolensk-to-nie-zamach-smolensk-to-przykrywka


  .
 • @Jaromir 21:31:07
  "Andrzej Duda, też nie widzi problemów, by rozważyć wysłanie naszych wojsk na Ukrainę."

  - Rozważyć, nie wysłać. / Za i przeciw / Sprecyzował wątpliwości, jest przeciw

  Korzystasz na tym, że 70% ludzi nie rozumie co czyta (:
 • @red. Nichcik 23:19:07
  Wiesz co, zmień ty okulary, albo zacznij myśleć. I dlatego, że zmienili się po 10.04 to głosowali za ustawą dotyczącą zwrotu majątków? Dlatego Duda jest ich kandydatem na prezydenta, i chcą nam panią Annę zamienić na Agatkę? No dobrze, Agatka i Andrzej młodsi i ładniejsi, ot tyle, to wszystko. PO PIS to jedno i to samo. Różni ich tylko Jarosław, co chce wszystkim rządzić. I dlatego mu nie pozwolą, bo inaczej od 4 lat byśmy już mieli rządy PiS. Nie ważne, kto będzie rządził... interesy i tak będą zabezpieczone.
 • @aliali 23:32:49
  Mniej więcej oddajesz moje uczucia. PO nie owija w bawełnę, są przewidywalni. PiS kłamstwo ma wpisane na sztandary, wszystko co mówią, to jakbym w lustrze oglądał. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, że prawda jest prawdą. Białe jest czarne a prawda kłamstwem. Czysta kiełbasa wyborcza. Najpierw głosują za rekompensatami, później bronią lasów, a przecież trzeba będzie z czegoś te rekompensaty zapłacić. Na razie niech martwi się PO z czego, my jesteśmy "obrońcami polskich lasów". A jak wygramy, to zaczniemy się zastanawiać, czy coś sprzedać a może kredyt wziąć, najlepiej na początku, bo będzie na PO.
 • @aliali 23:32:49
  "Bo niesoł był zawsze idiotą i pluł wprost, banderosław z kolei udawał mamiąc idiotów że patriota ale się okazało kim jest naprawdę."

  - Jarosław Kaczyński jest bratem Lecha Kaczyńskiego, który zginąl w zamachu w Smoleńsku w tzw. "katastrofie TU-154", w katastrofie samolotu, którym tylko przez przypadek sam nie leciał.

  Reszta to propaganda.
 • @red. Nichcik 23:48:10
  Człowieku przestań z tą propagandą, Lech Kaczyński nie dokonał zamachu na 95 Polaków, to było co najwyżej nieumyślne spowodowanie katastrofy lotniczej. Ostatecznie to on był dowódcą, jego przez dyr. Kazanę prosił Protasiuk o rozkazy.
  Siejesz propagandę, do znudzenia prezentujesz przygotowywane przez trolli PiS propagandowe sondaże, a gdy stanie się, to co oczywiste, czyli wyjdą na to, że mające naukowe podstawy badania sondażowe różnią się o 3-5 % a trollowskie o 50% lub więcej to mówisz, że sfałszowano wybory. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, że badania naukowe są lepsze od marzeń opłacanych trolli. Jest gdzieś taki kraj, co się Wolska nazywa. Tam prawda PiS jest prawdą, dlatego dobrze by było, gdyby wreszcie "Z ziemi Polski do Wolski".
  Tak dla rozrywki:
  https://www.youtube.com/watch?v=oJ4q7Lgyzio
  Choć to bardzo życiowe.
 • @Jaromir 00:13:51
  "Człowieku przestań z tą propagandą, Lech Kaczyński nie dokonał zamachu na 95 Polaków, to było co najwyżej nieumyślne spowodowanie katastrofy lotniczej. Ostatecznie to on był dowódcą, jego przez dyr. Kazanę prosił Protasiuk o rozkazy."

  - Muszę Cię zablokować na swojej stronie, bo już naprawdę przeginasz. Tutaj robisz to przynajmniej u siebie

  >>> https://www.youtube.com/watch?v=SvxYrtmympM
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=YPUhpzGKWnM
 • @mecenas 00:31:53
  "odczep się od niego to tylko zadaniowiec , pisze bo musi"

  - Ale robi to z wdziękiem, aż w dupie łupie (:
 • @mecenas 00:31:53
  Że zadaniowy, to prawda, ale cóż, każdy jakąś pracę musi wykonywać. Pisze to co musi, ale w sposób taki, że to od razu widać. Lubię go, bo pokazuje za jakich idiotów PiS uważa swoich wyborców. Że wystarczy napisać coś od czapy, byle tylko było przeciw PO a już wszyscy przytakną. To wspaniała polityka dla Polski, bo dzięki niej PiS nie będzie miał władzy. Gorzej, że dzięki temu mamy rząd jaki mamy. Nie ma lepszego PR-owca PO niż Kaczyński. Co występ, to ludzie dochodzą do wniosku, że jednak wolą zagłosować na PO.
 • @Jaromir 09:40:24
  Po pierwsze - nie sądzę, aby "pogrom kielecki" obciążał Polaków - został zorganizowany przez żydów świadomie po to, aby wzmóc nienawiść do Polaków i usprawiedliwić bestialstwa.
  Pobocznym wątkiem było skłanianie Żydów do wyjazdu o Izraela.

  Po drogie: to Po - lin to chyba zapoczątkowało znaną sprawę "listów z nieba" jakie znajdowano "nie wiadomo skąd" na ołtarzach zwłaszcza w przypadkach, gdy występowały zatargi miedzy Żydami a ludnością polską. Znana sprawa z początków XVII w.

  I po trzecie. Antagonizmy miedzy mieszkańcami Polski a Żydami nie występowały do czasu, gdy utrzymywane i szanowane były zasady Rzeczypospolitej.
  Ludność żydowska - miała swe miejsce i ich istnienie nie wadziło. Gdy istotne zaczęły być wpływy Cywilizacji Katolickiej (doktryna kontrreformacji), pojawiły się też animozje.
  To jeden z elementów , które przyczyniły się do upadku Rzeczypospolitej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:12:23
  Też nie obciążał bym Polaków o pogrom kielecki, były to rozgrywki u szczytu władzy, a ta jak wiadomo z nie polskiego nadania była. Wykorzystano w nim milicję. To mniej więcej tak samo jak obciążać Polaków o Jedwabne, której to zbrodni wyjaśnienie tak szybko zamknął Lech Kaczyński pod pretekstem, by uszanować zmarłych. Ciekawe dlaczego w przypadku Smoleńska tego argumentu nie użyto i chciano ekshumować wszystkie, lub prawie wszystkie ofiary?

  Ja też nie bardzo wierzę, by Bóg pisał listy do ludzi. Jedyny jaki znam, to tablice dekalogu a i ten przesłany został przez Mojżesza a nie podrzucony na ołtarz.
  I rzeczywiście, podsycane przez wrogie Polsce siły zarówno ultrakatolickie (Konfederacja Barska) jak i innowiercze konflikty doprowadziły do upadku Polski.
 • @Jaromir 10:27:15
  A w jakim to języku napisał Bóg te tablice dane Mojżeszowi;-)))
  (Bo to tak circa 400 lat do tego, jak Żydzi się zaczęli uczyć czytać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:32:28
  Ja bym obstawiał, że powinno to być pismo egipskie, ostatecznie byli po wyjściu z Egiptu, gdzie kilka pokoleń przebywali, do tego Mojżesz to kapłan egipski, a ostatecznie nawet ST mówi o tym, że to on wykuł te tablice (2 wersję) na polecenie Boga.
 • Polin-kolonia
  "obiecana" w talmudzie chazaro-mongołom przez lucyfera.
 • JAROMIR @ NICHCIK
  Jaromir w swojej notce o Lechu Kaczyńskim i PiS:

  >>> Popatrzmy na ostatnie głosowanie sejmu nad przyjęciem ustawy dotyczącej odszkodowań za utracony majątek w czasie wojny.

  >>> To przecież, zgodnie ze zdaniem, których na pokrycie m.in. tych kosztów rząd chciał umożliwić sprzedaż lasów państwowych.

  Wszystkie partie, jak jeden mąż zagłosowały za tą ustawą. W PiS tylko jeden poseł był jej przeciw. Dlaczego? Pomylili się, jak przy becikowym, gdy PiS gremialnie głosował przeciw tym dopłatom a potem Kurski ogłosił, że becikowe to sukces rządu PiS? W świetle tych rzeczy jakże dobrze synchronizuje się przemówienie Lecha Kaczyńskiego na spotkaniu z weteranami Armii Andersa w Izraelu. Przypomnijmy kim byli ci weterani."

  >>> Otórz "ostatnie głosowanie sejmu nad przyjęciem ustawy dotyczącej odszkodowań za utracony majątek w czasie wojny"
  >>> nie było głosowaniem dotyczącym odszkodowań za mienie,
  >>> tylko głosowaniem za przyznaniem,
  >>> a właściwie umożliwieniem odbioru kombatantom z Izraela dodatków do emerytur (lub czegoś podobnego).

  - Osobiście uważam, że dostać nie powinni, ale na manipulację patrzeć też nie mogę, ... Jaromirze!

  >>> http://nichcik.neon24.pl/post/119254,lech-kaczynski-nie-dokonal-zamachu-na-95-polakow

  Jaromir 18.02.2015 09:01:44 "Masz rację w sprawie tego, czego dotyczyła ustawa Błąd już skorygowałem, niemniej jednak ustawa nadal mi się nie podoba, gdyż daje możliwość również ubiegania się o takie odszkodowania przez katów najlepszych Polaków.

  - SKORYGOWAŁEŚ PRZEKŁAMANIE. ... CZY NIE?
 • @red. Nichcik 23:36:28
  "- Rozważyć, nie wysłać."

  Na miłość boską! Tu nie ma czego rozważać. Rozważyć, czy wysłać Polaków i zaangażować Polskę w cudzą wojnę domową, wywołaną przez siły, które najchętniej by wybiły do nogi nie tylko Ukraińców, ale także Polaków?
  Jeśli jakikolwiek polityk, po wszystkim, co do tej pory się wydarzyło, musi jeszcze ten problem rozważać, to albo jest niekompetentny, albo polska racja szanu nie jest jego priorytetem.
 • Serce rośnie, że w Ojczyźnie pozostali jeszcze zwarci i czujni tropiciele knowań wrogów ludu polskiego
  Od pewnego czasu, znudzony propagandową papką głównego ścieku, zwłaszcza w kwestii wydarzeń na Wschodzie, coraz częściej zaglądam na NEON24. Pod wieloma wpisywanymi tutaj treściami mógłbym się podpisać oburącz, niestety, w tej beczce miodu znalazła się łyżka dziegciu, w postaci twórczości osobnika o jakże swojskim pseudonimie Jaromir. Poświęcając parę minut życia i przesuwając na późniejszą porę wieczorną sesję tai-chi, zapoznałem się z serią demaskatorskich tekstów czujnego milicjanta* Jaromira, poświęcającego się, zapewne całkowicie pro publico bono, wyłapywaniu wszelkich odznak intryg i knucia SBwW (Starszych"Braci" w Wierze), wśród naszego znękanego społeczeństwa. Niestety, już na wstępie skonstatowałem, że sporo z jego zadziwiających odkryć to tak zwane tajemnice poliszynela. Fakty konotacji rodzinnych Jarosława -Zbawiacza są ogólnie znane, przynajmniej tej bardziej dociekliwej części społeczeństwa, a to już od czasów publikacji na słynnej, choć już niestety nieistniejącej, stronie Polonica.net. Z pewnym zaciekawieniem poddałem się lekturze wpisów tego znamienitego Bojownika O Wolny Poniedziałek, usiłując dociec odpowiedzi na odwieczne pytanie - co poeta miał na myśli. I wreszcie mnie olśniło - sam zainteresowany dał oto głos i zabłysnął cytatem, wyjaśniającym jego tytaniczną wręcz walkę na niniejszym, zacnym portalu, będącym pono"Forum Polaków". "PO nie owija w bawełnę, są przewidywalni" - Bingo! Po tym radosnym coming out -cie, mój, cytując klasyka, a zarazem głównego bohatera powyższej notki - absmak był na tyle spory, że wbrew swemu leniwemu usposobieniu, zarejestrowałem się, aby wpisać te parę słów tytułem odpowiedzi. Owszem, Jaromirze, Platforma jest przewidywalna. W tym, że jej polityka będzie nas wciąż prowadzić w coraz większą kolonialną zależność od Niemiec, realizując tym samym plan Mitteleuropa. Przewidywalne jest to, że z obecnych 70% tzw. polskich tytułów prasowych, jakie są w rękach trzech niemieckich wydawnictw - Axel Springer, Baumann i Polskapresse, niedługo zrobi się 100%. Że posłusznie będziemy realizować pomysły w rodzajów pakietu CO2 w energetyce i zakupimy kolejny tysiąc bezsensownych wiatraków w firmie Siemens. Że nie wpadnie nam pomysł, aby uruchomić stocznie i będziemy cieszyć, że na terenie byłej fabryki H.Cegielski mamy dzisiaj montownię CKD firmy "Folcwagen". Że co rusz będą wychodzić kolejne afery, bowiem sitwa, przyklejona trzecią kadencję do stołków, straci już wszelkie pozory przyzwoitości, co obecnie usiłuje robić przynajmniej przy okazji wyborów. Ja takiej Polski nie chcę i nie kupuję twojego żydowskiego kanarka na dachu, za niemieckiego wróbla w ręku. PIS nie to nie moja bajka, ale mojej nikt na razie nie napisał, więc, z czystej potrzeby przewietrzenia, w WP zagłosuję na PIS, a na Dudę w II turze wyborów. W pierwszej oddam głos na Kukiza. Nie chodzi o to, żebym był całkiem pozbawiony obaw, dotyczących SBwW. Nie podoba mi się to, że ochrona ich wycieczek łazi sobie z bronią po moim rodzinnym mieście i ma (sic!) prawo legitymować Polaków. Nie podoba mi się to, że rzekomi nabywcy kamienicy, którzy jakoby kupili ją w Izraelu od 120-letniego właściciela, podnieśli mojej Mamie czynsz na 2 tysiące złotych. Choć, po długich bojach, wygrała ostatnio z nimi w sądzie. Nie podoba mi się to, że moja żona, kierowniczka sklepu w galerii handlowej, co kwartał musi biegać ze sprawozdaniem do SBwW - właścicieli obiektu i zdawać im relację z obrotów, bo sam czynsz to im mało. Znam tą nację doskonale, widzisz, zjeździłem trochę świata i nieraz zdarzało mi się na nią natknąć. I wiem jedno - lubią zarobić, a przy tym zbytnio się nie narobić. Dlatego siedzą w Londynie, czy Paryżu, gdzie każdy, poczynając od sprzątaczki, zarabia co najmniej kilkanaście stówek funtów czy euro - przy takich da się zarobić, bo mają jakieś wolne środki. W Polsce, gdzie ludzie zarabiają tyle samo, ale w złotych polskich, żaden Żyd, poza tym, który siedzi w zarządzie Tesco, Auchana, czy galerii handlowej - nie zarobi. Duzi Żydzi już tutaj są i nie muszą knuć po kryjomu, a dla małych chałaciarzy to nie ten kraj - Polska jest za biedna. Co się stanie, jak upadnie Izrael? A o USA ty słyszał? Twoja propaganda pro-PO obraża ludzką inteligencję.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031