Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Polskie wojska na Ukrainie, mętne tłumaczenia A. Dudy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Politycy PiS nie raz mówili prawdę wtedy, gdy się pomylili, pamiętamy "naród głupi, co wszystko kupi” – Kurskiego, czy „nikt nam nie wmówi, że białe jest białe” - Kaczyńskiego, właśnie ten błąd popełnił ostatnio A. Duda.

Dziś się gęsto tłumaczy, chce pozwać premier Ewę Kopacz do sądu. Z jednej strony premier Ewa Kopacz chyba po raz pierwszy, na ile ja pamiętam, zadziałała sprawnie i błąd A.Dudy wykorzystała PR-owo, z drugiej strony rzeczywiście lekko sprawę uwypukliła. Wystarczy popatrzeć na dotychczasowa polityję PiS, tam gdzie Rosja ma konflikt, gdzie można jej się wykazać swoją do niej niechęcią, tam pojawia się PiS. Tak mieliśmy w Gruzji, gdzie prezydent Lech Kaczyński wbrew wszystkiemu, wbrew logice, wbrew bezpieczeństwu ochraniajacych go ludzi, musiał pojawić się osobiście. Tak mieliśmy na Majdanie, gdzie Jarosław Kaczyński pojawił się jako jeden z pierwszych polityków. Wypowiedź o możliwości pojawienia się naszych wojsk w konflikcie w Doniecku wpisuje się dokładnie w tę politykę i pragnienia PiS.
 
Dziś A. Duda tłumaczy się gęsto, że nie tak jego słowa zostały zrozumiane, zostały zmienione, powiedzmy sobie, to próba czystego odwrócenia kota ogonem. Bo albo Duda ewidentnie powiedział niewygodną dla PiS prawdę, albo jest kompletnym ignorantem politycznym, co go dyskwalifikuje jako kandydata na prezydenta. Czy można sobie wyobrazić, by NATO weszło w bezpośredni konflikt militarny z Rosją na terenie Doniecka? Popatrzmy prawdzie w oczy, z punktu widzenia NATO, Donieck to obszar wpływów Rosji. Przecież to się nie zdarzyło od czasów II wojny światowej. Widzimy jak łagodnie, by nie drażnić "niedźwiedzia" państwa NATO podchodzą do spraw embarga. Pójdą na militarne starcie z Rosją o Donieck?
 
Jeśli nawet kraje NATO uzgodniły by z Rosją, co już jest totalną abstrakcją polityczną, bo swoisto pojęty honor Rosji nigdy nie pozwoli na to, by obcy w ich sprawy się mieszali, pojawienie się tam jakiś sił rozjemczych NATO, to mogą to być Holandia, Belgia inne małe państwa neutralne dla Rosji, ale my, dzięki polityce drażnienia Rosji stosowanej przez PiS jesteśmy ostatnim kandydatem, który powinien wysłanie tam wojsk rozważać. To właśnie nam pierwszym Rosja wprowadza embarga. Dlaczego nie ma jeszcze wraku samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem w Polsce. Przecież nie dlatego, że Rosja nadal go bada, że jest potrzebne w śledztwie, że jest tam jeszcze coś, co mogło by być niewygodne dla Rosji, a właśnie dlatego, by drażnić Polaków, by im pokazać, zobaczcie ile możecie i gdzie jest wasze miejsce w szeregu. I nie ukrywajmy, samotnie nie jesteśmy partnerem do konfrontacji z Rosją. Im bardziej będziemy drażnili "niedźwiedzia" tym bardziej wrak będzie zapuszczał korzenie aż ulegnie "naturalnej destrukcji" na składowiskach złomu w Rosji.
 
Tak więc nawet jeśli takie siły będą miały pojawić się w Doniecku, to na pewno tam nie będzie żołnierzy polskich. To chyba elementarz polityczny, którego Duda dziś nawet na dwóję nie zaliczył. Za to wyraźnie wykazał, że myślenie i dążenia PiS mogą być dla Polski i Polaków bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa. Duda myląc się wyraził dążenia PiS do mącenia Rosji w jej polityce na poziomie, na którym nawet NATO się nie odważy. Nie tędy droga, ta polityka może tylko przynieść nam ogromne szkody polityczne, gospodarcze jak również w osobistym bezpieczeństwie.
 
No dobrze, ale jeśli coś krytykujemy, to nie bądźmy nałogowymi pijakami „win Tuska”, czy Kaczyńskiego, zaproponujmy coś konstruktywnego. Dziwna jest obecna niska cena surowców energetycznych, można ją tłumaczyć spowolnieniem gospodarczym świata, gdyby nie to, że to już raz się powtórzyło i spowodowało pierestrojkę w Rosji. Tędy droga do rozwiązania konfliktu Rosja - Ukraina. Osłabienie gospodarcze Rosji właśnie poprzez niskie ceny surowców przez nich sprzedawanych, co również w widzeniu globalnym osłabia kraje arabskie jest drogą łagodzenia postępowania Putina nie przynoszącą mu ujmy na honorze. Jeżdżąc na taniej benzynie i jedząc nasze jabłka, (dzięki panie Kaczyński za tanie źródło witamin, dziś jabłka znacznie zwiększyły swój udział w moim jadłospisie, pewnie z korzyścią dla zdrowia), znacznie więcej wskóramy niż rozważając, czy wysłać nasze wojska w konflikt w Doniecku.

    

KOMENTARZE

 • "naród głupi, co wszystko kupi”
  .

  . Tak, i na to liczy Jaromir (: http://nichcik.neon24.pl/post/118155,duda-o-wyslaniu-polskich-wojsk-na-ukraine
 • Duda się tłumaczy ...
  https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&x-yt-cl=84503534&v=6OwH5EntVIY


  .
 • Ruszyła prezydencka karuzela nazwisk. / Są niespodzianki
  .

  Wp.pl: Chociaż do majowych wyborów prezydenckich mamy jeszcze kilka miesięcy, to poznaliśmy już większość nazwisk kandydatów i pierwsze sondażowe wyniki. Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie Bronisław Komorowski zostawiłby innych kandydatów w tyle. Najnowsze sondaże dają obecnemu prezydentowi ponad 60-procentowe poparcie. Taki wynik, jeśli powtórzy się w maju, oznacza, że Komorowski wygra ponownie. I to już w pierwszej turze. O wiele ciekawiej robi się na dalszych miejscach. / Zobacz wyniki OCEN kandydatów >>> http://wiadomosci.wp.pl/gid,17177285,kat,1342,title,Kampania-prezydencka,galeria.html

  Andrzej Duda PiS ............ Na TAK 74.8% Na NIE 25.2%

  Magdalena Ogórek SLD .. Na TAK 35.06% Na NIE 64.94%

  Korwin-Mikke NP ............. Na Tak 17.1% Na NIE 82.9%

  Janusz Palikot .................. Na TAK 8.7% Na NIE 91.3%

  Komorowski ...................... Na TAK 8.03% Na NIE 91.7%

  PSL ................................... Na TAK 7.1% Na NIE 92.9%

  * Wyniki mogą ulec zmianom / Już wiadomo dlaczego PSL - owski "czarny koń" nie chce wystawić swojego kandydata. Lepiej poprzeć Bronka, gdy "Zgoda buduje" i "robić wrażenie", niż polec w walce nie do wygrania. (:

  .
 • @red. Nichcik 21:44:56
  Człowieku, od wczoraj z wieczora, zresztą twój tekst skłonił mnie do napisania rana pracujesz uparcie nad tym, by wpadkę Dudy po PiS-owsku zamienić. Wszystko to wina premier Ewy Kopacz. Już 3 teksty napisałeś, na zlecenie PiS? Tego nie wiem, ale na pewno po ich linii obrony. Duda palnął ogromną gafę i pokazał marzenia Kaczyńskiego i PiS i ich politykę. Teraz wraz z Tobą stara się to wszystko pod dywan zamieść. Jednak każdy, komu leży na sercu bezpieczeństwo kraju, naszych rodzin musi zrozumieć, że polityka PiS w sprawie Rosji jest właśnie taka. Za tę politykę płacą nasi eksporterzy, nasza gospodarka. I nikt nie chce ginąć za obsesje Kaczyńskiego.
 • @Jaromir 21:57:40
  "Człowieku, od wczoraj z wieczora, zresztą twój tekst skłonił mnie do napisania rana pracujesz uparcie nad tym, by wpadkę Dudy po PiS-owsku zamienić. Już 3 teksty napisałeś, ... "

  - Tak! Nieudacznictwo trzeba promować, niezależnie kto je uprawia. (:
 • @Jaromir 21:57:40
  "twój tekst skłonił mnie do napisania"

  - Cieszę się, bo tak powinieneś robić, zamiast wklejać u mnie "mętne komentarze" (:
  .
 • @Jaromir 21:57:40
  " Czy można sobie wyobrazić, by NATO weszło w bezpośredni konflikt militarny z Rosją na terenie Doniecka? Popatrzmy prawdzie w oczy, z punktu widzenia NATO, Donieck to obszar wpływów Rosji. Przecież to się nie zdarzyło od czasów II wojny światowej. Widzimy jak łagodnie, by nie drażnić "niedźwiedzia" państwa NATO podchodzą do spraw embarga. Pójdą na militarne starcie z Rosją o Donieck?"

  - NATO nie chce walczyć o Donieck, celem jest sama Rosja, ... a Ukraina leży na trasie. / Ukraina to przyczółek do inwazji na Rosję.
 • @red. Nichcik 21:53:43
  Nie raz ci tłumaczyłem, że ta karuzela, którą propagujesz to dzieło trolli opłacanych przez PiS. Każda z nich przyjmuje wielokrotne głosowanie jednej osoby, sam policzyłem raz, w ciągu minuty znaną mi metodą jestem w stanie wysłać ok. 10 głosów na wybraną opcję. Na tym bazuje PiS-trolling. Mówisz, że nie należysz do tego systemu, ja ci chciałbym wierzyć, ale postępujesz dokładnie zgodnie z wytycznymi dla "trolli PiS". Co można o tym myśleć?
  Twoje zestawienie jest czystym fałszerstwem, fałszerstwem stosowanym przez PiS, by później głośić PiS-rzeczywistość. Tak miało miejsce, gdy próbowałeś udowodnić, że Sasin wygrywa z HGW, gdy nałożyło się głosowanie całej Polski z możliwościami wielokrotnego głosowania a to fałszerstwo popełniali PiS-trolle akurat na Interii, robiąc to w piątkowe wieczory, gdy szefowie zaznawali radości domowych pieleszy, równocześnie kasując niewygodne dla PiS komentarze.
 • @Jaromir 22:19:03
  Nie raz ci tłumaczyłem, że ta karuzela, którą propagujesz to dzieło trolli opłacanych przez PiS. Każda z nich przyjmuje wielokrotne głosowanie jednej osoby, sam policzyłem raz, w ciągu minuty znaną mi metodą jestem w stanie wysłać ok. 10 głosów na wybraną opcję."

  - A ja dałem radę tylko raz. / Jesteś hakerem? (:

  Zobacz wyniki OCEN kandydatów >>> http://wiadomosci.wp.pl/gid,17177285,kat,1342,title,Kampania-prezydencka,galeria.html

  .
 • Jaromir, zajebiste notki piszesz , tyle odsłon!
  .

  ... zgłosiłem to w sztabie Andrzeja Dudy. Chcą Cię zatrudnić. / Idziesz na to?

  .
 • @red. Nichcik 22:11:07
  Mętnymi komentarzami, wielokrotnie powtarzaniem tej samej często kłamliwej informacji można nazwać Twoje wpisy na Twoim blogu. Jak widzisz prawie nikt się na to nie łapie, tak propagandowa jest to informacja. Popatrz ile u ciebie komentarzy, jakie zainteresowanie. Zacznij myśleć, nie chodzi mi o to, byś przestał ślepo wierzyć w PIS, bo dla niezależnego myślenia jesteś stracony albo terapia będzie musiała być bardzo długa, ale zaczął pisać coś od siebie a nie powielać informacje z bazy trolli PiS. Jest to tak nudne, ile osób ci to pisało. Przyjmyjesz metodę tytułu piorącego mózg, a w środku sieczka, bez sensu, bez myśli przewodniej, byle dokopać politykom PO. Na tej metodzie PiS przez 8 lat się przejeżdżało. I nadal "geniusze" tego pojąć nie potrafią.
  Polacy to nie stada baranów w beretach z antenką RM, ani nie biegnące ku zagładzie lemingi, to idiotyczny obraz który wytworzył PiS, by ukryć, że Kaczyński to kompletny nieudacznik otoczony bandą jeszcze większych nieudaczników. Polacy myślą, a to co ty robisz obraża ich inteligencję.
  Nie chcę być Don Kichotem, walczącym z Twoimi wiatrakami. Wpisuję się raz na któryś wpis. Większość ludzie wejdą, zobaczą znowu tę samą treść, najwyżej ci jedynkę postawią i opuszczają bez czytania. Życie może jest długie, ale na czytanie po wiele razy tych samych treści tworzonych "miłością PiS" trochę go szkoda.
 • @Jaromir 22:29:30
  "Mętnymi komentarzami, wielokrotnie powtarzaniem tej samej często kłamliwej informacji można nazwać Twoje wpisy na Twoim blogu. Jak widzisz prawie nikt się na to nie łapie, tak propagandowa jest to informacja."

  - Dlatego pytam. Chcesz pracować dla kandydata PiS na prezydenta. Czekam na odpowiedź. (:

  - Jesteś wart każde pieniądze.

  .
 • @red. Nichcik 22:22:06
  Pytasz, "jesteś hakerem"? Jestem człowiekiem inteligentnym no i powiedzmy komputer nie jest mi obcy, ale nie włamuję się do baz NATO, Pentagonu, PO ani PiS. Działania Trolli PiS są na tak prymitywnym poziomie, że średnio inteligentny użytkownik internetu wie o co chodzi. Dla manipulacji wynikami tak tworzonych sondaży, nie trzeba niczego więcej niż podstawowe opcje każdej przeglądarki. Jest to robione pod poziom inteligencji prymitywnych trolli, bo komu by się chciało spędzać czas na manipulowanie pseudo-sondażami. Tylko temu, co nic ciekawszego do roboty nie ma i to go rajcuje.
  Mówisz o sztabie Andrzeja Dudy, jestem polskim patriotą, to chyba powinno wystarczyć za odpowiedź. Andrzej Duda, jest człowiekiem młodym, może się kobietom podobać, na tym kończą się jego zalety, bo niestety jest człowiekiem całkowicie zależnym od Kaczyńskiego, tak jak nasz niedoszły "niezależny premier techniczny" Gliński. Obaj skończą tak samo.
 • @Jaromir 22:41:39
  "Pytasz, "jesteś hakerem"? Jestem człowiekiem inteligentnym no i powiedzmy komputer nie jest mi obcy, ale nie włamuję się do baz NATO, Pentagonu, PO ani PiS."

  - Ja też nie. Czytam dostępne depesze ambasady USA w internecie. Są ciekawe (: http://nichcik.neon24.pl/post/118065,jaroslaw-kaczynski-nie-podpala-polski-podpala-polin

  .
 • @Jaromir 22:41:39
  Ja myślę, że PiS dałby Ci poczwórną stawkę. / Jedna twoja notka generuje cztery razy więcej odsłon niż moja, choć moja jest lepsza / Inteligencja kosztuje.

  - Więc jaka decyzja? (:
  .
 • @Netwalker 23:27:28
  ... ale skusić się nie dasz? Jesteś ideowy? (:
 • polskie wojska na Ukrainie
  Polskie wojska juz byly na Ukrainie. Polscy zolnierze zgineli na lotnisku w Doniecku.
  Kiedy rzad sie oficjalnie do tego przyzna?
 • I już wiadomo jak wybierać: albo kandydat PO, albo PiS, reszta bez znaczenia
  I czy wygra kandydat PO (pomijając fakt, że zwycięstwo ma już dawno zagwarantowane), czy kandydat PiS, to za każdym razem wygra opcja antypolskiego żydostwa, które popiera ukraiński żydo-banderyzm i pacha Polskę (i inne kraje - głównie słowiańskie) do wojny z Rosją.

  * * *
  Ciekawostka, szczególnie dla katolików
  za: http://www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html

  "Z wielce błogosławionym ks. abp. Światosławem Szewczukiem, arcybiskupem większym kijowsko-halickim, głową Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, rozmawia Piotr Falkowski

  Czy polskie doświadczenia, duchowość, tradycja obywatelska i polityczna mogą czegoś nauczyć Ukrainę?

  – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie."

  więcej na: https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/09/17/cala-ta-syjonistyczna-zgnilizna/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031