Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Cała twarz PiS - wariat z zapałkami na beczce prochu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kandydat Andrzej Duda, pokazał dokładnie jak nieodpowiedzialny jest PiS, jakim zagrożeniem może być spełnienie się planów PiS, Kaczyński prezydentem (zza pleców Dudy), Kaczyński premierem.

 Dziś PiS ściśle artykułuje swoje plany. A. Duda prezydentem, J. Kaczyński premierem, pełna władza w ręce PiS, nie ważne jakimi kosztami.  Nie ważne, że ten układ spowodował by, że nic by nas już nie chroniło przed głupotą polityków tegoż ugrupowania, a także realizacją szalonych pomysłów Jarosława Kaczyńskiego.

Kandydat na prezydenta ze strony PiS bez problemów zaangażował by Polaków w konflikt w Rosją wysyłając naszych żołnierzy do Ukrainy. PiS już raz posłał nas na wojnę. Wyjaśnił to dokładnie Lech Kaczyński na spotkaniu z dezerterami z armii Andersa, którzy w czasie II wojny światowej utworzyli państwo Izrael.

W tej wypowiedzi szczególnie warte są rozważenia słowa „...my w Polsce szczególnie strachliwi nie jesteśmy...”, no cóż, tą nie strachliwością wykazaliśmy się w Gruzji, gdy ostrzelano konwój z Lecham Kaczyńskim a później pod Smoleńskiem, gdy próbowano jednak lądować, mimo, że wiadomości z meteorologiczne ziemi były bardzo niekorzystne. Bolesna to była dla nauczka. Ale nawet abstrahując od tych wydarzeń wyraźnie widać, że życie naszych żołnierzy, powracające trumny, które witają zapłakane żony i małe dzieci jakoś na przywódcach PiS jakiegoś szczególnego wrażenia nie robią. Dlatego w tym samym kontekście można odczytać stanowisko Andrzeja Dudy. Wypowiedź Bujaka „Polska powinna wysłać swoje wojska na Ukrainę” PiS i jej kandydat na prezydenta uważa za całkiem sensowną i wartą rozważenia.

Powiedzmy sobie szczerze, wariatowi, siedzącemu na beczce prochu nie daje się zapałek. A niestety w tej wypowiedzi Andrzej Duda przyjął rolę tegoż wariata.

Czy można uznać to za błąd, przejęzyczenie, czy po prostu nie przemyślenie sprawy? Fakty wskazują, że raczej nie. Przecież to Jarosław Kaczyński jako jeden z pierwszych stanął pod sztandarami Banderowców, by na Majdanie walczyć o Ukrainę. Wypowiedź Dudy to dalszy ciąg tych wydarzeń.

 

Chyba nikt nie czeka bardziej na zbrojne włączenie się w Polski w wydarzenia na Ukrainie jak skrajne ugrupowania Rosji. Od razu staniemy się dla nich głównym wrogiem i wtedy nic, żebranie o pomoc Unii, NATO, odpowiedzą nam prosto, było się pchać, wypijcie to piwo sami. Mądry Polak po szkodzie powie nasze stare przysłowie. Przypomnijmy sobie, że sam fakt obecności naszych polityków spowodował wprowadzenie embarga na nasze produkty żywnościowe, co spowodowało, że nasi producenci i eksporterzy stanęli przed trudnym zadaniem, co zrobić z ich produkcją.

Czy mamy się za co Ukraińcom odwdzięczać? Czy PiS, Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda nie pamięta jąjuż tych obrazów?

Czy Polakowi trzeba to przypominać?

 

 

 

 

Więc pytam panie Duda, co tu jest do rozważania? Jaki mamy cel, by wypowiedzieć Rosji wojnę, bo przecież nikt nie ma wątpliwości, że tam trwa wojna Rosja - Ukraina. Posłano nas do Iraku, do Afganistanu, jakie mamy z tego korzyści? Izrael uratowaliśmy, jak pragną ś.p. Lech Kaczyński. Kilka trumien do kraju przywieźliśmy i mamy do spłacenia emerytury żołnierzy tam walczących, bo przecież wiadomo, że na misjach wysługa lat płynie szybciej. Po co? W jakim celu? W czyim interesie? 

Czy mamy zostawić Ukrainę samą? Pewnie nie, ale po co się pchać przed szereg? Po co panie Jarosławie Kaczyński? Po co panie Duda? Czy nie można we wspólnocie, razem z Unią? Musimy być jak ten żołnierz co go wysłano w misję "rozpoznania bojem"?

My Polacy może jesteśmy odważni, a nie jesteśmy głupi by wsiadać na kota i maszerować na Moskwę. Chce Pan to zrobić Panie Kaczyński, z panem Dudą? Proszę bardzo, droga wolna, byle tylko Macierewicz nie opowiadał o "bohaterach", co ich trotylem strącono. Żaden Polak, co myśli o Polsce nie da zapałek wariatowi siedzącemu na beczce prochu. 

KOMENTARZE

 • @autor
  Czy zechciał Pan zapoznać się z wypowiedzią . Czy może czerpał wiedzę z TVN i GW.
  Obstawiam to drugie
 • Drogi Panie Bialik!
  Duda winien powiedzieć, że absolutnie nie zaangażuje wojsk polskich w działania na Ukrainie.
  Mało tego.
  Mając na uwadze krytyczną sytuację w Polsce od 35 lat oraz sposób w jaki wyciskają nas formalni sojusznicy, przy uwzględnieniu zdrady w Jałcie i tej w 1939r. przez tych samych sojuszników, powinien łagodzić stosunki z Rosją.
  Cały czas polskie władze rzucają rosyjskim przywódcom, kim by nie byli, w twarz gównem.
  Rzadkim gównem.
  Mimo, że uznali swoją odpowiedzialność za Katyń, przeprosili za niego, przyjęli odpowiednie uchwały w swoim parlamencie, polscy (że tak napiszę) przywódcy plują im w twarz i szkodzą w każdym czasie i miejscu, jak to tylko możliwe.
  Gdyby był w tym jakiś cel, gdybyśmy mieli w tym jakiś interes, korzyści, to jeszcze można byłoby usprawiedliwić i Rosjanie by zrozumieli.
  "Sorry Winetu - biznes jest biznes" - nic osobistego.
  Ale tak nie jest.
  Nasze działania wobec Rosji są przede wszystkim szkodliwe dla nas, a później dla nich.
  Dla nas o wiele bardziej.
  Pozwolę sobie przypomnieć sprawę gazociągu na dnie Bałtyku.
  Najpierw była propozycja, by poprowadzić go przez Polskę do Niemiec.
  Byłyby kontrakty dla polskich firm, byłyby potężne opłaty za tranzyt, i byłby atut polityczny przez władanie ważnym rurociągiem.

  Jazgot, w tym PICu, był taki, że sam prawie uwierzyłem w szkodliwość tego rozwiązania.
  I co wyszło???
  Gazociąg jest, Rosja i Niemcy rozszerzyli swoje władanie pod jego pretekstem na Bałtyku, zablokowano port w Świnoujściu, nie mamy z tego złamanego grosza i nie możemy np. postawić sprawy tak, że gaz chcemy nie drożej niż Niemcy, nie mamy ważnej karty w politycznych rozgrywkach w ręku.

  O to komuś chodziło, ale na pewno nie Polakom.

  Takich spraw było wiele, a jedną z nich jest dzisiejsza Ukraina, państwo organicznie wrogie Polsce i Polakom, powstałe przez przypadek, sztuczne, powstałe na krwi i męczarniach wymordowanych Polaków.
  Proszę sobie wyobrazić, jak będzie, gdy państwo to okrzepnie, naród się za jakieś 20 następnych lat wykreuje, jak przed I WŚ litewski.

  Będziemy mieli na wschodniej granicy samych wrogów, w których interesie jest zniszczenie Polski zamiast wahającej się i potencjalnie przyjaznej, nawet sojuszniczej Rosji.
  Proszę pamiętać, że w Rosji zawsze były środowiska wrogie Polsce i Polakom oraz środowiska nam bardzo przyjazne.
  Nasi przywódcy robią wszystko, by wzmocnić tych pierwszych.
 • @AlexSailor 08:33:50
  Kwaśniewski został zobowiązany przez CIA aby gazociąg jamalII przechodził przez terytorium Ukrainy i dopiero do Polski i do krajów UE, L. Kaczynski stanowczo podtrzymał to stanowisko pomimo Rosja stawiała warunek, że gazociąg ma iść najkrótrzą drogą, ale stanowisko Kaczorów było takie jakie Waszyngtonu i dlatego powstał pomysł budowy gazociągu przez Bałtyk. Polska straciła rocznie 3-4 mld$ tylko za sam przesył gazu oraz gdy przechodzą takie rury przez Polskę to wtedy i bezpiczeństwo naszego kraju jest większe.
  L.Kaczyński i Olechowski lobbowali aby odkupić od Chodorkowskiego i Bank OFF NY rafinerię w Możejkach, to największa kupa złomu w Europie. Koszty inwestycji które poniósł Orlen wyniosły około 40 mld zł.
  L. Kaczyński to największy szkodnik z wszystkich szkodników którzy rezydowali i rezydują w PRL-bis
 • @AlexSailor 08:33:50
  Politycy PiS wielokrotnie wykazywali, że ich rządy a szczególnie, gdyby były bezwzględne czyli Premier + Prezydent w polityce wschodniej stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Naród ukraiński jest narodem bardzo młodym,tworzonym na mieszance etnicznej, jeszcze w fazie w której może posunąć się do największych zbrodni dla jego scementowania. Przegrana bardzo krwawa wojna na wschodzie, a że wygrana być nie może, patrząc na różnice potencjałów obu krajów i zależność gospodarcza Ukrainy od Rosji. Po każdej wojnie pozostają ludzie o psychice tak spaczonej, że nie nadają się do życia w pokoju, a naród ukraiński dla przegryzienia porażki będzie potrzebował sukcesu. Czy skrajni nie wspominają już o Przemyślu? Dlatego nie możemy w żadnym przypadku pokazywać się jako jednostka, a winniśmy być całością z Unią, w tej sprawie mówić jednym głosem. Bo wysłania naszych wojsk na Ukrainę ani Rosja ani Unia nie uzna za rozsądne.
 • Żydostwo to stronnictwo wojny !!!
  Słowianie ! od prezydenta [ kandydata kandydatki ] wymagam JEDNEGO !!!!!
  !
  ZA ŻADNĄ CENĘ NIE DOŻYĆ DO WOJNY !!!!!!!! ZA ŻADNĄ CENĘ !!!!!
  !
  A kto mówi że całkiem sensowną i wartą rozważenia jest udział Polski w wojnie to DYSKWALIFIKUJE GO JAKO PREZYDENTA !!!
  !
  UWAGA Słowianie ! nie łudzcie sie ze te ścierwa żydo-chazarskie zrobią coś dla was !!! te ścierwa pracują wyłącznie w INTERESIE żydów Izraela !
  a nas ta zgraja żydowska ma za bydło robocze ! na które można nakładać podatki i gonić do roboty !! i do posłuszeństwa dla żydów powołali tych osobników ! to jest ich ostoja rządów w Polsce oto ONI !!
  !
  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2013/11/marsz.jpg?w=594
  !
  a teraz szykują nas na mięso armatnie w interesie Izraela i światowego żydostwa !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk lach !! tylko prymitywna gnida polska może myśleć walczyć w interesie żydów !!!!
 • @Wrzodak Z. 09:44:56
  Kaczyński jest człowiekiem destruktorem, cała jego droga życiowa to droga destrukcji. Taki człowiek jest potrzebny, gdy trzeba coś zniszczyć, ale zupełnie szkodliwy, gdy trzeba budować, więcej zniszczy niż cały naród będzie w stanie zbudować. Wystarczy popatrzeć jak wygląda dziś prawica.
 • @ele 10:15:13
  Od dawna tak nas traktowali, świadczą o tym słowa które padły z ust Lecha Kaczyńskiego w Izraelu. "my jakoś bardzo strachliwi nie jesteśmy"
 • @mecenas 10:47:46
  Dokładnie L.Kaczyński powiedział, my w Polsce jakoś szczególnie strachliwi nie jesteśmy. Czy Lech był jakoś bardzo strachliwy? Pchanie się na front to było modne wśród średniowiecznych rycerzy europejskich, przykładowo Mistrz Zakonu Krzyżackiego, później już wyszło to z mody. Prezydent na froncie to zagrożenie dla życia wielu ludzi tych którym przyszło go chronić. Pakowanie się na front, próba lądowania, gdy na lotnisku mgła to raczej nie należy zaliczać do bohaterstwa a bardzie inną kategorię tego bym przypisał. Jakoś niedługo później podobną sytuację miał prezydent USA, też warunki w jednej bazie wojskowej były nieciekawe i polecieli do innej.
 • Wszyscy powyżej macie rację, z jednym wyjątkiem ...
  .
  Wszyscy rozmawiacie o polityce "przed naszą erą"

  - 10.04.10 to rok zerowy , początek "Nowej Ery" w polskiej polityce.

  Jeśli nie potraficie tego zauważyć, zacznijcie czytać wPolityce.pl / To nowa "Trybuna Ludu". (: To tam piszą o WikiLeaks i "lasach Komorowskiego". - Ale kogo to? Nie Was! Bo nie nadążacie za zmianami. - Albo po prostu ktoś wam płaci za to co gadacie. Tfu!
 • ...scenariusz zaplanowano dawno...
  ..i po kolei jest to realizowane!...kiedy Jaro Majdaniarz zostanie premierem - bedzie mogł wreszcie swobodnie jezdzic do ciepłych krajów na spotkania z ...bratem i bratową!

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d2CsccVeH-w#!

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CXVvYlNEgcI

  https://treborok.wordpress.com/szef-cieni-cia-o-imperium-usa/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031