Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

PiS poszukuje uczciwego posła, bo reputacja legła w gruzach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez wiele lat tworzony mit PiS jako jedynej uczciwej partii w aferze kilometrówek legł w gruzach. Co chwila wychodzą nowe nazwiska ludzi, którym trzeba patrzeć na palce, bo na ich uczciwość liczyć nie można.

Poseł Girzyński przeprasza, bo źle rozumiał przepisy, zwraca do kancelarii sejmu ponad 13 tysięcy zł pieniędzy, które pobrał, ale mu się nie należało. Tłumaczy to tym, że przepisy były zbyt skomplikowane. Na miłość boską, przecież to posłowie takie przepisy tworzą. Podatnik, który jak poseł Girzynski też „nie zrozumie” przepisów w zębach zanosi pieniądze plus odsetki a także nałożoną karę. Jeśli człowiek z doktoratem, jako poseł współtwórca prawa nie pojmuje tego prawa, to jak ma pojąć ją prowadząca jednoosobową firmę np. krawcowa, czy sprzątaczka zatrudniona w jednoosobowej firmie? Dla kogo posłowie tworzą prawo, skoro sami go nie rozumieją?

 
Kolejne orły uczciwości naszej jedynej najuczciwszej partii to posłanka Jolanta Szczypińska , która pobrała 30 tys. zł, choć w jej oświadczeniu majątkowym samochód nie widnieje. Posłanka Krystyna Pawłowicz również pobrała pieniądze, choć nie ma ani samochodu ani uprawnień do jego prowadzenia. Kolejnymi, którzy wzięli pieniądze na użytkowanie samochodów, których nie posiadali to posłowie Adam Rogacki (PiS) i Mariusz A. Kamiński (PiS).

Posłowie w trakcie V kadencji sejmu pobrali na użytkowanie własnego samochodu następujące kwoty: Krzysztof Jurgiel – 40 555,97, Karol Karski (słynny rajdowiec meleksem) – 56 361,62 zł, Beata Kempa, 61 334 zł, Bolesła Piecha, - 41 662, wszystkie te osoby pełniły wtedy stanowiska Sekretarzy i Podsekretarzy stanu i przysługiwał im samochód służbowy. PiS przy tej okazji tej afery chciałby utrącić Jarosława Sikorskiego, który zdaniem posła Bartosza Kownackiego (PiS) miałby pobrać kilometrówkę, gdy jeździł samochodem służbowym w asyście BOR (podobnie jak Jurgel, Karski, Kempa i Piecha, tylko, że bez asysty BOR), co z polskiego punktu widzenia byłoby pewnie korzystne, bo polityk to marny. Jednak wydaje się, że będzie to dla PiS dość pyrrusowe zwycięstwo.

 
Choć kiedy nasi ulubieńcy zaczynają sobie skakać do gardeł, do świadomości Polaków zaczyna docierać coraz więcej „ciekawych” spraw.
 

Polacy zawsze, gdy poczynania naszych polityków osiągają szczyty debilizmu, że już nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać kwitują to dowcipami. Sprawę tę skwitujmy następującym dowcipem. Do mechanika przyjeżdża mężczyzna z pytaniem czy w Pana warsztacie można zmienić stan licznika? A ile Pan by chciał zmniejszyć, pyta mechanik? Zmniejszyć, dlaczego zmniejszyć, ja chciałem podwyższyć stan licznika. Ach, przepraszam - odpowiada mechanik - nie poznałem pana, panie pośle. 

KOMENTARZE

 • Ten dowcip z licznikiem, to chyba o Sikorskim Jaromirze?
  "Zmniejszyć, dlaczego zmniejszyć, ja chciałem podwyższyć stan licznika. Ach, przepraszam - odpowiada mechanik - nie poznałem pana, panie pośle."

  - Zmień "panie pośle" , na "panie marszałku" , ... i będzie dokładnie, "wypisz wymaluj". (:
 • Myślę, że "reakcja" ma większy problem niż kilometrówki ...
  .
  Marian Kowalski: Ruch Narodowy wystawia kandydata >>> W najbliższych wyborach prezydenckich wystartuje Marian Kowalski. - Zaprezentowały go władze partii, która właśnie powstała.

  myślałem, ze zanim do takich decyzji dojdzie, "władze parti", które siebie i "Partię" powołały, przeprowadzą wśród członków wewnątrzpartyjne wybory i powołają, demokratycznie powołane, partyjne władze. Wygląda jednak, ze przede wszystkim, "Partia" powstała "pod wybory". - Trochę dziwi to "przyspieszenie". - Przeciez był czas, aby "Partię" powołać wcześniej. >>> http://nichcik.neon24.pl/post/116692,marian-kowalski-ruch-narodowy-wystawia-kandydata

  Urzędujący prezydent Bronisław Komorowski nie zadeklarował jeszcze, czy będzie się ubiegał o reelekcję. - I to jest chyba najlepsza informacja dnia, bo jest skompromitowany fałszerstwem wyborczym 2010 roku. W trakcie wyborów ktoś to na pewno by wyciągnął. - Komorowski nie powinien startować, i powinien wyjaśnić dlaczego.

  Jak pamiętamy Komorowski chciał się kiedyś podłączyć pod Marsz Niepodległości. - Start Mariana Kowalskiego jest mu chyba "na rękę". Kowalski wyborów nie wygra, ale odbierze głosy Andrzejowi Dudzie kandydatowi PiS, ... i o to chyba w tym wszystkim chodzi.

  Ostatnio słyszałem wiele ataków liderów Ruchu Narodowego na PiS.

  Jako "PiSudczyk" popieram idee Romana Dmowskiego, i Marsz Niepodległości, ... "Q*rwy i złodzieji trzeba bić przy urnie", ... ale razem z PiS-em, bo tam jest realna szansa na szybką zmianę. - Ostatni "Marsz PiSudczyków" i gwałtowny skok notowań PiS po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego, że wybory zostały sfałszowane jest tego dowodem.

  Pan Marian Kowalski jest osobą wartą poparcia, ale myślę, ... nie rozdrabniajmy się!Wybory praezydenckie to nie czas na kolejne podziały, tam musimy iść "ramię w ramię".
 • @red. Nichcik 15:17:37
  O Sikorskim, i o kilku innych, ja jakoś wielkiego sentymentu do pana Sikorskiego, tego, nie tego z Gibraltaru, nie czuję. Najpierw działał na rzecz PiS, później PO, można by powiedzieć idealny model na pomnik klęski PO-PiS.
  A słowo pośle jak najbardziej pasuje, lepiej oddaje rzeczywistość, ostatecznie Sikorski to też "pan poseł".
 • @red. Nichcik 15:21:36
  Wybór PiS to żadna zmiana, dobrze do tego pasuje "wymienił stryjek siekierkę na kijek". Tylko JOW mogą Polskę jeszcze uratować, jeśli po działaniach PO-PiS jeszcze coś z tej Polski pozostało.
 • @Jaromir 15:30:34
  " Najpierw działał na rzecz PiS, później PO, można by powiedzieć idealny model na pomnik klęski PO-PiS."

  - Tak, ogólnie "zdRadek"
 • @Jaromir 15:33:10
  "Wybór PiS to żadna zmiana, dobrze do tego pasuje "wymienił stryjek siekierkę na kijek"."

  - Tak, "Q8urwy i złodzieji trzeba bić", ... JK robi to najlepiej, wywalił Hofmana. / Gorzej z PO, ... tych nic nie rusza. - "Sami Swoi"
 • @red. Nichcik 15:47:43
  Takich "zdradków" jest wielu, ale popatrz, jak liczne towarzystwo "zdradza" PiS. Masz Kurski, Ziobro, Kluzik-Rostowska, Kempa... długo by wymieniać. Może po prostu ryba psuje się od głowy, a może ucieczka z tonącego okrętu?
  A tak na ucho ci powiem, jeśli nie jesteś głupszy od Kaczyńskiego, nie masz co w PiS robić, stąd taki stan tej partii, stąd tylu w niej złodziei, nie mogą kraść jako minister, sekretarz stanu... połaszczyli się na kilometrówki. Widzisz jaka rozpacz w PiS, że na tyle lat od koryta ich nieudolność prezesa odcięła?

  I znowu się z tobą zgadzam "Q8urwy i złodzieji trzeba bić" Lista jest długa Jolanta Szczypińska, Krystyna Pawłowicz, Antoni Macierewicz (też na liście TOP20, co oznacza pracę jako kierowca zawodowy w pełnym wymiarze przez 1 tydzień w miesiącu), Jurgel, Karski, Kempa i Piecha i wielu, wielu innych, masz rację "Q8urwy i złodzieji trzeba bić"
 • @Jaromir 15:33:10
  No POzostało: ch.., dupa i kamini kupa - nawet ten co to POwiedział nie przypuszczał jakie to prawdziwe jest !
 • Bzdury kompletne !
  Przypadek Szczypińskiej był już wałkowany w mediach setki razy i radzę przynajmniej dowiedzieć się cokolwiek na temat zanim się bzdury napisze. Pieniądze są na przejazd samochodem a nie na paliwo do "własnego" samochodu. Rozumiem, że według Pana ci co mają samochód mogą dostać rekompensaty za przejazdy związane z wykonywaniem działalności poselskich a ci bez samochodu mają się bujać i za swoje zapieprzać...?
 • @kodemajster 04:53:35
  Kilometrówki są dokładnie zdefiniowane to 0,8358 zł za km przejechany własnym samochodem w celach służbowych, sam nie raz się rozliczam w ten sposób. Z tego ok 40 gr. to koszt paliwa reszta na pokrycie kosztów amortyzacji, ubezpieczenia. Nie ma w tym ani grosza na pokrycie pracy człowieka. Jeśli nie mają samochodu to sejm pokrywa im koszty taksówek, podobnież Pawławicz była w tym zakresie bardzo kosztowna dla podatnika, koszt lotu samolotem, pociągiem autobusem. Te rzeczy są pokrywane niezależnie. Dlatego ci posłowie to są ewidentni złodzieje. Dlatego radzę się zapoznać z tym co znaczy kilometrówka a nie bronić złodziei. Zresztą nasza dama Pawłowicz wczoraj się popisała jeszcze lepiej robiąc z sali posiedzeń stołówkę. Słoma z butów, to mało powiedziane.
 • @red. Nichcik 15:47:43
  a co powiedzieć o obecnym pisuarowym celebrycie czarneckim? to już nie zdradek tylko zwykła szmata polityczna.
 • @Jaromir 10:48:42
  Hmm... No to muszę doczytać ale na zdrowy rozum to wydawało się przecież nie możliwe, żeby PRAWI I SPRAWIEDLIWI tak nas bezwzględnie kantowali...
 • @kodemajster 12:20:11
  Kiedyś budowałem dom, dawne czasy w systemie gospodarczym, czyli sam zatrudniasz ludzi, sam dowozisz materiały i nadzorujesz pracę. I nauczyłem się dwóch rzeczy, po pierwsze każdy następny fachowiec będzie mądrzejszy od poprzedniego (Panie a kto to robił), oraz jak przychodzi fachowiec i pyta, co zrobić portfel możesz zostawić na budowie, ale jak zacznie mówić jaki to on uczciwy a jaki inni kradną, przed fajrantem przelicz każdy gwóźdź, łopatę i młotek. Tak samo jest z PiS, oni najgłośniej krzyczą, "łapaj złodzieja" i "my są prawi i sprawiedliwi" a reszta to...
  Ale widzisz, nie każdy budował dom i nie każdy na własnej skórze tę zasadę poznał.
 • @Jaromir 12:39:52
  Faktycznie, bardzo cenne nauki na resztę życia - z tej budowy w systemie gospodarczym. :)) Zawsze trzeba słuchać, co ludzie mają do powiedzenia, bo najczęściej złodzieje mówią, że wszyscy oprócz nich kradną, kłamcy, że wszyscy oprócz nich kłamią, itd. - każdy chce się wybielić, a wskazuje na własne wady i przywary.
 • @Lotna 15:22:55
  Co tam kilometrówki, przejęcie majątku po Expresie Wieczornym przez Kaczyńskich to był SKOK wart dziś około 500 mln zł, cześć tego majątku sprzedali obywatelom Izraela.
  FPS to matka wszystkich afer Kaczyńskich, dużo materiałów w necie.

  Jest jeszcze Spółka `Telegraf'

  W 1990 roku, parę miesięcy po tym jak powstała PC, powstaje spółka Telegraf. W radzie nadzorczej tej spółki zasiadają Jarosław i Lech Kaczyńscy, Maciej Zalewski, Andrzej Urbański, Krzysztof Czabański. W ciągu dziesięciu miesięcy działalności `Telegrafu', kapitał założycielski wzrósł 150 razy i zatrzymał się na poziomie 2 milionów dolarów. Spółka miała ambitne cele, lotniska, telewizje, stacje benzynowe, wydawnictwa. Kasę `Telegrafu', zasilało wiele podmiotów, głownie państwowe: Państwowy Bank Przemysłowo - Handlowy ofiarował 11miliardów starych złotych, państwowy Budimex wykupił udziały za 9 miliardów złotych. 15 miliardów kredytu wziął "Telegraf" z państwowego Kredyt Banku , z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Baksik i Gąsiorowski twierdzą, że Art-B, przekazała spółce 57 miliardów złotych. (starych). Spółkę Telegraf podejrzewano o udział w aferze FOZZ, jakieś niejasne kontakty z dziwnym biznesmenem Pineiro i parę innych dziwnych kontaktów. Co się stało ze spółką `Telegraf'? Spółka padła w niejasnych okolicznościach. Co jest najbardziej ciekawe w całej sprawie? Najbardziej ciekawe są losy założycieli i powiązanych z `Telegrafem':
  1) Maciej Zalewski, zostaje w 2002 roku, skazany za wymuszanie łapówkę od prezesów ART. B. ART. B miała wyłożyć największą kase na Telegraf
  2) Adam Glapiński, działacz PC, powiązany z `Telegrafem', bliski znajomy Dochnala, dziś szef Polkomtela, miał co najmniej dziwny stosunek do głównego bohatera afery FOZZ, skazanego już Żemka. W czasie gdy Glapiński był ministrem w rządzie Olszewskiego, Żemek był przez niego wysuwany jako kandydat na wiceszefa NBP!
  3) Niezwykle dziwne jest to, że aferę FOZZ zamknęli, po wielu latach dwaj ludzie. Był to sędzia Kryże, który wręcz brawurowo prowadził sprawę i prokurator, UWAGA, Kaczmarek. Obaj panowie mimo beznadziejnej, PZPRowskiej przeszłości, zwłaszcza Kryże, dostają od Jarosława Kaczyńskiego ministerialne stołki.
  4) Andrzej Urbański, członek KLD Donalda Tuska, wylatuje z kancelarii prezydenta, po artykule ukazującym jego powiązania z baronem SLD Nawratem. Wraca po cichu do kancelarii Jarosława Kaczyńskiego, a potem zostaje prezesem TVP i członkiem kolegium IPN.
  5) Czabański jak wszyscy wiemy członek PZPR, zostaje prezesem Polskiego Radia.
  Z wyjątkiem skompromitowanego Zalewskiego, który siedział, wszyscy ludzie z Telegrafu, są dziś tuzami w biznesie i mediach.
  II Fundacja prasowa Solidarność.
  Założona przez Kaczyńskich, uwłaszczona na majątku RSW Prasa Ksiązka Ruch, przejęła, 13 maja 1991 praktycznie bez przetargu "Express Wieczorny". Parę lat później `Express wieczorny' sprzedała, za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, co stanowiło zwrot pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku, na potrzeby kampanii wyborczej PC, partii Kaczyńskiego. Fundacja Kaczyńskiego, kupiła następna gazetę i dwie drukarnie, ponieważ podobnie jak w przypadku Telegrafu dostała od Banku Przemysłowo-Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Z tym bankiem Fundację łączą osobliwe kontakty, budynki które fundacja otrzymała od skarbu państwa na wieczyste użytkowanie, swoją siedzibę miał właśnie Bank BPH, który za dzierżawę zapłacił 39,4 miliarda. Patronat BPH, nie był bezinteresowny. Nie kto inny, jak minister Siwek, członek PC, w kancelarii Wałęsy, za czasów gdy Kaczyńscy byli tam szefami, naciskał na ówczesnego prezesa NBP Wójtowicza, aby BPH został sprywatyzowany w pierwszej kolejności. Fundacja Prasowa Solidarność spłodziła wiele dziwnych spółek, znana spółkę `Srebrna, ale tez mniej znane, chociaż bardzo osobliwe przedsięwzięcie.
  III Towarzystwo Cargo Modlin
  Ten twór z Warszawską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Fundacją Kultury w Wojsku Art-Woj oraz Fundacją Pilotów i Spadochroniarzy Gloria Victis Aeronautis, miał zbudować port lotniczy, na przejętym bezpłatnie od wojska terenie lotniska. Kaczyńskiemu i tym razem biznes się posypał, pokłócił się z Wałęsą i stracił wpływy, wypadł z gry.
  IV Spółka Srebrna'
  To coś działa do dziś i zawiadują tym ludzie PiS, którzy wynajmują budynki partii PiS, te same, które zostały przekazane Fundacji Prasowej Solidarność i te same, które Fundacja wynajmowała BPH. W spółce zasiadali działacze PiS, tacy jak towarzysz, członek PZPR Jasiński i pan Lipiński jako prezes, ten od taśm Renaty Beger. Ciekawostką towarzyską jest fakt, że w radzie nadzorczej była też posłanka Szczypińska. Srebrna wygenerowała kolejne szemrane podmioty jednym z nich jest założona przez Kaczyńskiego i Dorna Fundacja Nowe Państwo, to coś z kolei wygenerowało `Srebrną media'.
  Tak sobie chłopaki z PC żyły, uwłaszczały, kombinowały, część z nich siedziała, a co robią dziś?
  1) Maciej Zalewski - członek PC, pracownik kancelarii Lecha Wałęsy, skazany na 3 lata, za wymuszanie łapówek i szantażowanie prezesów Art. B, 2 lata odsiedział.
  2) Adam Glapiński, członek PC, minister w rządzie Krzysztofa Bieleckiego, minister w rządzie Olszewskiego, bliski znajomy Marka Dochnala, zasłynął na początku lat 90 kilkoma patologicznymi decyzjami:
  a) wprowadzenie koncesji na import paliw, które zapoczątkowały serie afer paliwowych i wyrwały z budżetu państwa wiele miliardów złotych.
  b) tak zwane `ustawy Glapińskiego', pozwoliły oddać za bezcen spółkom developerskim działki budowlane co w ułamku sekundy doprowadziło do powstania kolejnych lewych fortun.

  Dziś pan Glapiński z nadania patii Jarosława Kaczyńskiego jest szefem Polkomtela, jednej z największych spółek telekomunikacyjnych.

  3) Andrzej Urbański, członek PC i były członek partii liberałów (KLD), były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego, z której wylatuje po artykule ujawniającym jego wspólne interesy z baronem SLD Nawratem. Spółka panów: Nawrata i Urbańskiego jest na tapecie prokuratury. Po kilku tygodniach Urbański po cichu zostaje zatrudniony w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego, a następnie już w świetle kamer zostaje szefem TVP i członkiem kolegium IPN. Sprawa wspólnych interesów z Nawratem do dziś nie została wyjaśniona.
  4) Jan Parys - członek rządu Olszewskiego, startował z list PC w wyborach 1993 roku, minister w rządzie Olszewskiego, obecnie oskarżony o defraudacje pieniędzy z fundacji Polsko - Niemieckie Pojednanie.
  5) Andrzej Kern - członek PC, marszałek sejmu zasłynął jako ojciec Moniki, panny której młodzieńcza miłość stała się pierwszym w Polsce politycznym love story. Kernowi zarzucano nadużywanie władzy, której używał do wychowywania i poszukiwania córki. Zasłynął również jako główny bohater książki Anastazji P, która zarzucała mu gwałt. Kern po serii skandali wycofał się z polityki na stałe.
  6) Adam Lipiński - członek PC, to ten pan, który spędzał wieczory w pokoju posłanki Beger i wspólnie z posłanką ustał warunki umieszczenia Beger w strukturach władzy, umorzenia toczących się procesów posłanki Renaty i miejsca na listach PiS dla szwagra. Jarosław Kaczyński wytłumaczył te procedury korupcji politycznej jako normalne w PiS negocjacje polityczne. Co ciekawe poseł Lipiński był szefem komisji etyki poselskiej, która ukarała posłankę Beger i uniewinniła posła Lipińskiego.
  7) Krzysztof Putra - członek PC, jeden z najbardziej zatwardziałych ścigaczy' układu, podejrzewany o poświadczenie nieprawdy, w głośnej sprawie oczyszczalni ścieków, sprawa do dziś wisi w powietrzu.
  Leszek Piotrowski - członek PC, zasłynął jako obrońca gangstera, który był podejrzewany o zabójstwo Pershinga. Obecnie adwokat męża Barbary Blidy.
  9) Krzysztof Tchórzewski - członek PC, zawód dyrektor i państwowy urzędnik, nieprzerwanie od początku lat 1990utrzymywany przez podatnika. Wojewoda Siedlecki, członek zarządu PKP, prezes państwowej spółki Inter-Poligrafia, dyrektor spółki `Srebrna', tej samej co finansowała PC. Sekretarz w kancelarii Buzka.
  10) Czesław Sobierajski - członek i poseł PC forsujący ustawę w sprawie górniczych odpraw w kwocie 39 tys.. To pan poseł został beneficjentem tej ustawy, mimo że od 9 lat przebywał na bezpłatnym urlopie. Komisja etyki poselskiej ukarała pana posła za ten wyczyn, wówczas pan poseł rzucił parę srebrników dla Kosowa.
  11) Sławomir Siwek - członek PC, kolejny sekretarz Stanu w kancelarii Wałęsy, szef łże mediów `Expressu Wieczornego', obecnie z nadania Jarosława Kaczyńskiego członek zarządu TVP.
  12) Teresa Liszcz, jedna z tych szczęśliwców z PC, którzy dostali posadkę u Wałęsy, była w kancelarii Lecha sekretarzem stanu, potem Lech Kaczyński wciągnął ją do NIK, w AWS miała posadkę kolejnego doradcy, w końcu PiS wybrał ją jako bezpartyjnego członka Trybunału Stanu.
  13) Marek Dziubek - członek PC, niegdysiejszy przewodniczący klubu PC, dziś dyrektor ARiMR, który zastąpił człowieka Leppera.
  14) Czabański, członek PZPR, dziś prezes Polskiego Radia.

  Z grubsza byłoby na tyle, może warto tylko na koniec podsumować jednym zdaniem. W partii Jarosława Kaczyńskiego powołanej w ramach planu politycznego Lecha Wałęsy znajdziemy: skazanych prawomocnymi wyrokami, ministrów podejrzewanych o defraudacje publicznych i społecznych pieniędzy, adwokatów gangsterów, posłów korumpujących innych posłów, dawnych liberałów, znajomych Dochnala i podejrzanych o lewe interesy z baronem SLD Nawratem. Większość z tych ludzi pełni w tej chwili najbardziej eksponowane i prominentne stanowiska w IVRP, z nadania Jarosława, bądź Lecha Kaczyńskiego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031