Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 584 komentarze

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Wybory za nami, czas pogratulować zwycięzcom

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory samorządowe rządzą się zawsze własnymi prawami. Tu zawsze należy liczyć się z lokalnymi układami pozapartyjnymi, choć mogą wykazać pewne tendencje.

W każdej gminie pojawiają się lokalne ugrupowania popierające lokalnych kandydatów na burmistrzów a także osoby, które tych burmistrzów będą wspierały albo kontrolowały. Rozpatrywanie tych wyborów w kwestii preferencji wyborczej w zakresie partii sejmowych obarczone jest dużym błędem. Mimo to, media i same partie kreują równie te wybory jako ocenę swojej pozycji. Tym razem, jak wykazują sondaże  po raz pierwszy od prawie 8 lat wygrał PiS.
 
Utrzymały się stałe preferencje wyborcze PiS popiera wieś, PO popierają miasta. PiS popierają ludzie o wykształceniu podstawowym i zawodowym, PO ludzie o wykształceniu wyższym. PiS popierają pracownicy, PO ludzie oferujący prace. Wynika to oczywiście z podziału elektoratu, jaki te partie wybrały. PiS kieruje swą ofertę ku elektoratowi katolicko – populistycznemu. PO ku elektoratowi liberalnemu. Zachowany również został podział Polski na Polskę A i B. Zachód za PO, wschód za PiS. Co więcej elektorat obu partii jest dość stabilny, przesunięcia są niewielkie, obie partie w sumie zagospodarowują ok. 60% chętnego do głosowania elektoratu.
Należy odnotować wysokie zwycięstwo PSL. Dla tej partii którą można określić jako koalicjanta dla wszystkich za kilka stanowisk ministerialnych i stabilność KRUS to naprawdę wysoki wynik. Bezsprzecznie na ten wynik miały wpływ próby uporządkowania sprawy KRUS, w poczuciu ludzi miasta dający wysokie przywileje za bardzo niską składkę.
 
Czy może dziwić niski wynik Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. Przywódca partii, który zamiast na miejscu pilnować interesów swego ugrupowania zadawala się bezsprzecznie lukratywnym finansowo stanowiskiem posła do Parlamentu Europejskiego nie może liczyć na to, że partia ta będzie w kolejnych wyborach odnosiła sukcesy. Stanowisko to, jest politycznym stanowiskiem przedemerytalnym a nie stanowiskiem przywódcy dążącego do objęcia rządów. Również należy zwrócić uwagę na bardzo słaby wynik SLD 8.8% to znacznie poniżej oczekiwań dla tej partii.
 
Rozumiejąc, że wyniki tych wyborów obarczone są dużym błędem spróbujmy przełożyć to na wyniki wyborów parlamentarnych, które odbędą się za niecały rok. Ten układ nie można traktować jako optymistyczny dla PiS. Obecna koalicja na głowę bije to ugrupowanie. PiS jako partia niekoalicyjna, która zniszczyła wszelkich potencjalnych koalicjantów, w której prezes nie potrafi dzielić się władzą i tak praktycznie chciałby być i prezydentem i premierem i wszystkimi ministrami na raz z tym wynikiem niewiele osiągnie. Nie przejmie samodzielnie władzy, stąd albo dogada się z PSL(koalicjanta dla każdego), przy czym warunki będą z pewnością upokarzające dla PiS, a prezes PiS władzą dzielić się nie potrafi, albo pozostałe partie parlamentarne pobawią się PiS jak marionetką ośmieszając tę partię, miotającą się wśród niemożności zwykle wszechogarniających partie mniejszościowe i przejmą władzę na własnych warunkach. Rząd mniejszościowy nie ma racji bytu.
 
Tak więc wybory te dla Kaczyńskiego były brzytwą, której uchwycił się tonący, uciszającą przeciwników w jego partii na kolejne 11 miesięcy. Z drugiej strony 12 lat rządów PO-PSL? To byłby chyba chichot historii i chyba „niewątpliwe osiągnięcie PiS”.
 

Dla obu partii najważniejszym dziś jest rozstrzygnięcie, jak zachowa się elektorat głosujący dziś na lokalne ugrupowania tworzone w poszczególnych gminach. Bo tak naprawdę dziś to one rozgrywały swoją partię wyborczą. 

fot. Piotr Drabik (CC), Wikipedia

 

KOMENTARZE

 • Pogratulować sukcesu agenturom.
  Już od kilku lat widziałem że główne agentury w Polsce grają na PiS. To już chyba zaczęło się w okolicy tzw. afery hazardowej. Która tak naprawdę była aferą amerykańskiej firmy G-tech z walnym udziałem PiS, który na rzecz tej firmy pracował, a przeciw Polsce (co zresztą jest w tej partii standardem). Ale co ciekawe, informacja o tym jak się kiedyś pojawiła, nikt jej co prawda nie zdementował, ale bardzo szybko ... przestano o tym mówić i wróciła stara śpiewka "Rychu" "Zbychu". Każdy do dzisiaj udaje że nie wie na czym ta afera naprawdę polegała. Dla mnie był to już wtedy oczywisty znak że zagraniczne agentury w Polsce stawiają na PiS jako na partię brutalnych prymitywów o mentalności kryminalistów, którzy lepiej wypełnią zadanie wysłania na rzeź milionów Polaków od ciamajdowatej, mięczakowatej PO.
  Drugim sygnałem było że od tego czasu internet jest zasypywany komentarzami z stylu " nie chcę mieć nic do czynienia z tymi oszołomami z PiS co to tylko Polska, flaga biało czerwona, Matka Boska w klapie i orzełek na czapce, ja chce być normalnym europejczykiem, patriotyzm do niczego mi nie potrzebny". Nietrudno zgadnąć że jest to zręczna reklama PiS, a ogromna ilość takich wpisów powtarzanych uporczywie przez lata pokazuje że była i jest to dobrze zorganizowana agenturalna robota.
  Nie przypadkiem PiS ma za wzór sanację, która nasycona była po brzegi agenturą i która koncertowo wysłała nas na rzeź, po prostu z premedytacją zaprowadzili nas do rzeźni (sami oczywiście zwiali za granicę), koszt 6 milionów zabitych Polaków. Obawiam się że ten obecny romans z PiS, partią niemal jawnie antypolską, skończy się podobnie. Przed wojną też wielu ludzi domyślało się że z tą Sanacją coś chyba nie tak, ale tak sobie patrzyli i patrzyli, aż nagle się skończyło rzeźnią.
  Zresztą, skoro porykiwanie przez prezesa na Majdanie banderowskich haseł nie dało ludziom do myślenia, to pewnie jest to zgodnie ze starą zasadą - jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu najpierw rozum odbiera. Pewnie za dużo tutaj wszelkiego kurewstwa jest i miarka się przebrała.
 • @
  Gratulacje dla nowo-starych. W centrum Europy bez zmian, czyli po staremu. PO-PiS rządzi PO-PiS działa więc dla Polski wielka chwała.
 • Panowie
  .
  Moglibyscie przestac pierdolic bzdury o jakis wyborach w Polsce
  ? Jak mozna byc tak tepym , Panowie zadaniowcy publikujac smieszne komentarze o WYBORACH W POLSCE
  Nie ma zadnych .
  Komentujac zalosnie utrzymujecie Akwarium w istnieniu .No ale kurwy tak juz maja - patrza skad cieknie miodek do zlizywania .Najczesciej z chuja szefa wiec jak widze macie wprawe w obciaganiu .
  Skad sie takie nieutylizowane smieci biora w obronie istniejacej okupacji Polski ???

  Stare dane , bo na 100% obecne sa jeszcze nizsze :
  PO i PiS idą łeb w łeb, jeśli chodzi o pieniądze, które dostały z budżetu na działalność w 2012.
  -- PO otrzymała 47.6 miliona złotych, liczba czlonköw - 40 300
  -- PiS 47.2 miliona zlotych, liczba czlonköw - 21 766
  -- PSL 11.9 miliona złotych, liczba czlonköw - 123 624
  -- SLD 11,3 miliona, liczba czlonköw - 32 328
  -- Ruch Palikota 7,3 miliona - liczba czlonköw - 6 103

  Wszystkie ugrupowania dostały więc łącznie 125 milionów złotych. Tymczasem, jak wynika ze sprawozdań PKW, ze składek członkowskich partie uzyskały jedynie 4,2 miliona złotych ( sic ! )
  .
  Z zebranych przez nas danych wynika, że sześć głównych ugrupowań w kraju liczy łącznie 233 tysiące członków. Oficjalnie, bo z ich własnych danych, wynika, że to co najmniej w połowie fikcja. Składki płaci ledwo około 80 tysięcy członków partii, czyli średnio co trzeci.
  .
  Według danych PKW na 30 września, Polska ma zaś 37 692 849 mieszkańców, a lista wyborców liczy 30 626 956 osób. Czynni członkowie partii mających reprezentację w Sejmie stanowią zatem... niecałe 0,003 wszystkich wyborców.
 • @Max von Stirlitz 08:13:36
  -- u mnie wygrała mniejszość niemiecka tzn. na ok 11 tyś mieszkańców gminy na kandydata MN głosowało 2,5 tyś ZGERMANIZOWANYCH Ślązaków ok 1 tyś inni -RESZTA ZOSTAŁA w domu .

  Ps. NIE BYŁO na kogo głosować !. status quo zostało zachowane SITWA ma się dobrze.
 • Pani Nina Anonimowa 09:37:56
  .
  Ninoczka ,

  wybierz sie na spotkanie mniejszosci niemieckiej deklarujac udzial i zmiane pogladöw , bedziesz jak Mata Hari , a pözniej publikuj notki na zapleczu kasyna_Leon23 .
  Pieknis aktorzyna Riccardo powinien zaplacic za wiesci niemieckie z pierwszej reki ( sic! ) od wiernej blogerki .
  8-))))
  Bedzie zabawa , tylko uwazaj na gardlo , latwo mozna sie przeziebic .
 • @Prof. Nathanel 07:24:27 zgadzam się z Tobą! magiczne 30% in + nie do przeskoczenia.
  O czym poniżej także. Spoko…System jest ustawiony na wzór i podobieństwo USA czyli Republikanie lub Demokraci (PO lub PiS), oni niczym nie różnią się .Tak -że wkrótce notowania PO pójdą w górę w/g poubeckich sondażowni. Będą prać mózgi codziennie do następnych "wyborów" jak zawsze od lat. To tak ma wyglądać. Od ładnych kilku lat, nie uczestniczę w FARSIE wyborczej!! Nikt z poza UKŁADU nie ma szans na przebicie się! Takie są podstawy „demokracji solidarnościowej” czyli pookrągłostołowej umowy-raz my raz wy, my wam nic nie zrobimy wy nam!! Ps. Gdyby wybory w naszych "polskich" realiach miały coś zmienić to by ich nie przeprowadzano. No i nie ważne kto i ilu głosuje, ważne kto i jak liczy głosy - Stalin, co widać po działalności stetryczałej, postubeckiej PKW aż nadto!!! No i śmiech z wyników PSL 40%! , czyżby aż tak wielu głupich, czy znowu z powodu analfabetyzmu? głosujących ileś tam procent głosów nieważnych jak to w "rejonach" PSL od lat bywa??? sami oceńcie!!!
 • Jak by nie było, podział po staremu, kilka procent w jedną kilka w drugą.
  Podział wygranych zgodnie ze starą linią
  http://i.iplsc.com/sondazowe-wyniki-wyborow/0003NMGG70E2391D-C116-F4.png
  Rejony typowo rolnicze za PiS, uprzemysłowione za PO. Bogate gminy w rękach PO, biedne PiS. Duże miasta w rękach PO, tak w zasadzie jedyne co wygrał PiS to satysfakcję i utrzymanie stołka przez prezesa.
 • majtek Kula Lis 62 10:41:48
  .
  Bzdury pleciesz , nie ma zadnego podobienstwa do U$ of A .
  I nie ma 30% jak podaje kretyn nathanel , czysta dezinformacja .
  Facio sieje papke socjotechniczna a ty udajesz ? czy nalezysz do debili wierzacych w te brednie ..
  Popatrz sobie , poszukaj , watpie bys znalazl jaka jest liczba bioracych udzial Polaköw w " wolnych " kurwa mac wyborach . Sprawdz system zydowski wyborczy stosowany w Polsce etc .
  Okupanci majacy wladze trzymaja Polaköw na smyczy , obrozy i w kagancu .
  Umowna data poczatku terroru w Polsce to 10.04.2010 rok .
  I nie dawaj sie dymac bez mydla jak w przypadku zdjecia z Iraku .
  A mialem cie za inteligentnego , pomylilem sie .
 • interesariusz -> vortex @04:14:10
  współczuć przegranym - społeczeństwu,

  dalej te same łajdaki będą strzyc barany, no ale same się proszą,

  niestety, kaźń budzi z letargu tylko na moment.
 • interesariusz -> ninanonimowa @09:37:56
  nie jestem pewien, czy zgermanizowanych, czy po prostu opłaconych.
 • penis Jaromira 11:04:43
  .
  Sluchaj knurze , moze podalbys liczby bioracych udzial w wyborach Polaköw a nie wklejasz leszcza o podziale Polski ?
  Dla kogo ty kurwa palancie pracujesz , dla jakis sieczkobrzeköw od przyszlego rozbioru Polski .
  ?
  Yeahhhhh kolejny palant do odstrzalu .
 • @interesariusz z PL 11:11:46
  -- mogę się zgodzić ! że opłaceni .
 • interesariusz z PL 11:09:56
  .
  Taaaa jestes pewny smieciu z kraköwka ?
  Nie sadze by twoja zafajdana opinia o niesmiertelnym Narodzie Polski byla prawda . Tylko takie göwno jak ty moze glosic bzdury , idz smieciu pilnuj wojenki na Ukrainie bo cie pieknis z roboty wyleje .
  Kurwa mac co za debil !
  Wspölczuc to mozesz sobie , ze kapiesz sie w szambie po uszy twierdzac ze to wanna .
 • pani nina anonimowa 11:17:47
  .

  ninoczka masz obciagac mniejszosci niemieckiej jako mata hari a nie miejscowym pajacom ...
  .
  8-)))))
 • @
  -
  Po co się kłócić.

  Art. 10 Konstytucji III RP tworzy taką równowagę, że wszyscy się wywrócimy.
 • pan goodness 12:22:27
  .
  Pan Dobrowolski , zebym zryzal ,Polska Demokracja Kasyna_Leon23 !
  --- Kelner ! To co samo , jak zawsze , prosze .
 • @Max von Stirlitz 12:35:52
  Polska Demokracja Kwantowa, to dopiero schemat budowy demokracji, za wcześnie na toasty:))

  Tu 46% nie jest 100% zakończoną budową obiektu:))
 • Węzel gordyjski
  http://m.neon24.pl/e2cae29ded8dfc186f76edfbf78ebf13,14,0.jpg
 • @Max von Stirlitz 08:13:36
  //Panowie zadaniowcy publikujac smieszne komentarze o WYBORACH W POLSCE
  Nie ma zadnych .//

  Wybory to Banda 5 przeprowadza mm sobą. Nam pozwala się "[O]dać Głos"

  Trzeba tą Bandę 5 i Ich Wybory Bojkotować.
 • W tym przypadku Max ma rację
  Ten powtarzający się przy kolejnych wyborach podział kraju wygląda tak jak gdyby jakaś 100% kurwa szykowała grunt pod kolejny rozbiór Polski.

  Co do różnego głosowania przez uprzemysłowione i nieuprzemysłowione regiony Polski to pytam jakie - do kurwy nędzy - uprzemysłowienie występuje w województwie warmińsko- mazurskim, lubuskim i zachodniopomorskim ?
  Czy województwo śląskie i mazowieckie należy zaliczyć do regionów nieuprzemysłowionych ?
 • @Max von Stirlitz 08:13:36
  ogladam wyniki "wborow" samorzadowych..i zastanawia mnie slaby wynik i PiS i KNP...
  przy spadku frekwencji. Swiadczy to, ze glosuje blok wierny Ukladowi...natomiast milczaco bojkotujacych..przybywa. Szczegolnie groznie wyglada spadek frekfencji zachodniej czesci kraju, gdzie objawia sie to spadkiem lojalnosci do Ukladu POPiS....to bardzo grozny spadek bo ponizej 50% jest sygnalem rozpadu ukladu.
  To sa tzw bojkotujacy niezorganizowani....wymawiajacy lojalnosc bez naciskow zewnetrznych. Tracacy zaufanie...najbardziej wartosciowy element bonei do odzyskania:-))
  To, ze przesuniecia sympatii zachodza wewnatrz Ukladu tez swiadczy o rozlatywaniu sie ich lepiszcza i zarysowaniu linii podzialu po zlodziejstwie:-)) ci miej nachapani, odsuwaja sie od tych, ktorzy powinni beknac:-))i bekna.
  To doskonaly moment na spis nazwisk tych selekcjonowanych:-)) taka okazja moze sie nie powtorzyc, zrejestracja takiej natiralnej selkcji - to lepsze niz denuncjacja.
  Acha..wczoraj umarly pieniadze...w Birsbane..banki podjely we wszystkich krajach G20 decyzje o zaliczeniu kont -jako commercyjnych assetow bankow.niby drobana organizacyjno, semantyczna, prawna zmiana, ale ..gwarancja rezerwy zabezpiecza tylko 1,7% aktualnych depozytow prywatnych... Oczywiscie tego nikt nikomu nie powie- jako waznej infrmacji...bo najwazniejsza informacja na dzis jest..... gola, wysmarowana oliwa na glantz dupa Kim Kardiasian....
  Cywilizacja Bialego Czlowiaka siagnela poziomu dupy mulatki...
 • @RomanKa 17:20:33
  //Cywilizacja Bialego Czlowiaka siagnela poziomu dupy mulatki...//

  Cywilizacja Białego Człowieka istnieje jeszcze tylko w tych krajach gdzie parady pedałów są zabronione a swołocz pokazująca publicznie cycki jest pakowana do pierdla.
 • @LordConqueror 17:54:37
  A historię Europy Kąkeror zna ?

  Chyba nie za bardzo.

  Jak Kąkeror tłumaczy fakt, że we wszystkich sondażach większość Europejczyków popiera karę śmierci za niektóre zbrodnie a mimo to d..okratyczna władza udaje że tego nie słyszy i nie widzi ?

  Wiedzący Lepiej, Herrenrasse, Naród Wybrany ?

  Jeśli zdaniem Kąkerora jest to jest przejaw Cywilizacji Białego Człowieka to
  niech Kąkeror lepiej pójdzie na spacer.
 • @LordConqueror 19:34:42
  Odpowiadasz pytaniem na pytanie. :-))

  W Anglii jeszcze w XIX wieku wieszano za złodziejstwo a w Danii w tym samym czasie ucinano złodziejowi łapę.
  I właśnie to stanowiło podstawę budowy społeczeństwa ludzi uczciwych, czyli Cywilizacji Białego Człowieka
  Trudno ale historia jest historią i tego nie zmienisz.

  Wyczuwam jednak u Kąkerora niejaką nerwowość.
  Kilka wpisów wyzej chciał Kąkeror wysyłać SSeryjnego SSamobójcę na Peeselowców oraz używał wobec dyskutantów komplementów typu : "debil" i "buc".
  Czy to po europejsku ?
  Czy ta nerwowość wynika z wyborów przegranych przez PiS ?
  Bo PiS te wybory przegrał , proszę Kąkerora.
  Te marne trzydzieści kilka procent przy głównym konkurencie usmarowanym guanem afer, złodziejstwa i zaprzaństwa to jest klęska.

  Jeszcze raz radzę spacer w rześkiej listopadowej aurze.
  Emocje opadną, puls się wyrówna, ciśnienie się obniży.
  Sam mniód. ;-))
 • @Max von Stirlitz 12:35:52
  @Max von Stirlitz 12:35:52
  Polska Demokracja Kwantowa, to dopiero schemat budowy demokracji, za wcześnie na toasty:))
  Tu 46% nie jest 100% zakończoną budową obiektu:))

  W kasynie zbyt często, nie warto zamawiać u kelnera, bo trudne tematy tabu o białych plamach polskiej demokracji mieszają się z rzeczywistością, tworząc mgłę:)

  Jerzy Dobrowolski Polska Demokracja Kwantowa
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
 • Pan Goodness alias Jerzy Dobrowolski
  .
  Jerzy,

  wszak jestesmy po kolejnym toascie a bruderschaft pilismy na poczatku spotkania, pomyslalem przez chwilke , ze pieknis aktorzyna Riccardo don Koalla tworzac partie zaplecza Kasyna_Leon23 , i finansujac oczywiscie calosc imprezy towarzyskiej party on line ,möglby isc droga Nr. 3 Polskiej Demokracji Kwantowej .
  W Akwarium jest luka na partie nieglosujacych oporniköw .
  TUTAj masz ilustracje filmowa jak wygladalaby rekrutacja nowych potencjalnych dzialaczy partii do realizacji projektu :
  https://www.youtube.com/watch?v=1fAPSF--0H4
 • Mr. Lord_Conqueror 18:08:16
  .
  Wiesz dobrze co mysle o kurduplu JAR ksywa operacyjna pedalska HIACYNT z partii w Piß-zdu i jego akolitach .Napoleonek zyje bo pozwalaja mu na to kumple z wojsköwki LSD .
  Zebranie tej holoty i przegrupowanie w nowe barwy czy siodla nie stanowi .
  Swolocz ma to w genach , wolty , salta , skoki i wymyki .Szybko sie adaptuja w nowym srodowisku .Poza tym przyzwyczaili sie do roli kawiorowej opozycji * i maja sie dobrze w Akwarium , nie musza siegac po wladze . Kurwy , prochy , podröze , biesiady etc. sa codziennoscia zabijajaca poped na wladze .
  Niektörzy zostaja nawet aktorami filmöw przyrodniczych +18 .

  Wynik wyboröw uwazam za znakomity !
  Widac wyraznie , ze Polacy maja cala ta brunatno-czerwono- zydowska swolacz w dupie .Ktöregos pieknego dnia w lokalach wyborczych bedzie siedziala sama komisja .
  NIKT nie przyjdzie .

  *--- autorka Cesarzowa Izabelle .
 • @Max von Stirlitz 12:29:23
  Masz rację! Bezpieczniej jak się powie, połowę rozlewam:))
 • Pan RomanKa 17:20:33
  .
  Roman ,

  wchodzsz na zalukaj , tu masz leszcza :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/4290/fundacja_2006_.html
  znajdujesz w kategoriach filmöw ramke Dla doroslych +18 , idziesz dalej i natrafiasz na dupe mulatki w wersji filmowej bez makijazu .
  O money nie musisz sie martwic jak masz konta albo w Credit Suisse albo UBS , pelna gwarancja bezpieczenstwa w mysl powiedzenia :
  --- Masz jak w szwajcarskim banku .
  Z wyborami bryndza ale to dobrze dla swiadomosci niesmiertelnego Narodu Polski .
  Polacy klada wala na holote i dalej klepia potworna biede i upokorzenie .
  Nawet moglaby sie przydac jakas graniczna wojenka sasiedzka by ozywic nastroje w Narodzie ale okupanci dobrze o tym wiedza wiec tymczasem wojenki nie bedzie .
 • Mr .Arjanek 14:39:07
  .
  Swietnie komentujesz , bloga zalöz ,juz o tym gadalismy , i co ?
  --- Jajco !
  8-)))
 • Ptaszek C4 14:51:41
  .
  Bingo C4 !

  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/4029/19_poludnik_2003_.html
 • Mr. Lord_Conqueror 13:26:29
  .
  Ja mysle , ze nie przeczytales uwaznie wklejonego leszcza , i jak zwykle pierdolisz bzdury czyli jebanie kotka za pomoca mlotka .
  Dotacja z budzetu Polski , rok 2012
  -- PiS 47.2 miliona zlotych, liczba czlonköw - 21 766 .
  Ja mysle , ze danych oficjalnych ilu jest pasikoniköw w partii Piß-zdu a ilu wirtualnych czyli nieistniejacych nie zdobedziesz - tajemnica handlowa .

  Z zebranych danych wynika, że sześć głównych ugrupowań w kraju liczy łącznie 233 tysiące członków.
  Oficjalnie, bo z ich własnych danych, wynika, że to co najmniej w połowie fikcja. Składki płaci ledwo około 80 tysięcy członków partii, czyli średnio co trzeci.
  .
  Według danych PKW na 30 września, Polska ma zaś 37 692 849 mieszkańców, a lista wyborców liczy 30 626 956 osób.
  Czynni członkowie partii mających reprezentację w Sejmie stanowią zatem... niecałe 0,003 wszystkich wyborców.
  Umiesz swietnie liczyc procenty wiec policz jaki procent bandy kurdupla JAR
  stanowia wyborcy w Polsce .
  Jakis merytoryczny komentarz , Lord ???
  8-))))
  Nie wiem , ale chyba juz zauwazyles , ze sieczke ktöra wklejasz na zapleczu kasyna_Leon23 nie wszyscy traktuja powaznie .
 • Lord
  .
  Obaj blizniaki czterojajowe to wyborni gracze-debile , chöw komunistyczny Rajmunda . Kurdupel Jar jest bardziej rozgarniety bo zyje . Ten drugi Lech nigdy nie byl dobrym politykiem , dlatego jest w piachu .
  A kawiorowa opozycja * ?
  Kurwa mac , Lord to fikcja dla kretynöw , nie möwie , ze Twojego pokroju , bez aluzji .
  Ja dziwie sie , ze snujesz projekcje umyslu odnosnie jakiegos Dzordza Brauna - poszukaj sobie w sieci o szkölce niedzielnej janczaröw , w ktörej inauguracji bral ostatnio udzial Dzordz .
  To nieutylizowany smiec , bez wuja w polskiej ( sic! ) Tiwi Einz bylby ZEREM !
  Ale masz prawo do wlasnych mysli , tylko nie röb z siebie idioty .
  O ile jest TO w ogöle mozliwe .

  * --- autorka Cesarzowa Izabelle .
 • Lord II
  .
  Na zapleczu masz zadaniowca z Piß-zdu - red. Niechcik . Chlopina uwija sie jak w ukropie i drukuje , drukuje , drukuje kurwa bzdury jak malo ktöry . W Piß-zdu placi wiec stachanowiec .- 1000% normy .
  Garowalismy razem pod cela w Lochu napletka parcha Jelenia janke GmbH , wiec przez sentyment do kiblowania namöwilem Zygmusia by wyciagnal biedaka i przytargal tutaj na zaplecze kasyna_Leon23.
  Niech sie lyse trepy ucza jak sieczke sie sprzedaje ..cus w Twoim stylu - koreanskie pierdolenie o faktach prasowych Drogiego lodziarza Bronislawa , obecnie w stanie krancowego wyczerpania ..
  8-))))
  Ja widze , ze lödz w naprawie w Bagdadzie , masz chlopie zdrowie do Persöw .
 • Mr. Lord_Conqueror 15:00:02
  .
  I znowu pojechales ...8-))))) ...
  A miales wyliczyc ilu pasikoniköw z partii w Piß-zdu ...
  Okey .
  Jak nie nalezysz do bandy to NIC w Twoim zyciu nie zmieni sie , sorry Apanaczi .
  Mozesz sobie drukowac patriotyczne nadzieje , marzenia i bla bla bla , masz prawo , jeszcze . Za chwile misie Cie skasuja i bedziesz mial pozamiatane , anarchistycznie .
  JAR nic nie ma w planie , bo odczytuje rozpiski oficera prowadzacego .
  Nawet od Ciebie dowiedzialem sie przypadkiem jak sie konczy na sluzbie u kurdupla . Bez znaczenia jako argument .
  Bandy sa swietnie zoorganizowane vide zaplecze ..
  8-)))))))
 • LordConqueror IV
  .
  Sprytny stasio Michalkiewicz upral Twöj baniak kompletnie . Jakie kurwa zewnetrzne czy wewnetrzne ramiona wladzy ? Wladze maja chuje w liczbie 240k slownie 240.000 ludzi .
  To wszystko .
  Czyli jest ich mniej niz prognozowal Franc Fiszer do potencjalnej naturalnej selekcji . A nowa generacja Polaköw nie chce sluchac starszych i madrzejszych tylko chce sama decydowac o swoim zyciu , myle sie bo nie wiem .
  Decyzja in -out remontu kapitalnego kotöw Persöw jest ostatnia deska na tratwie zycia Lord bo nie jestes kolesiem , ktöry regulowal przyplywy i odplywy Morza Pölnocnego .
  Pamietaj - time is money .
 • @LordConqueror 15:00:02
  //Jaro ma w programie reindustrializację, patriotyzm gospodarczy, wzmocnienie armii i konserwatywnego porządku. //

  I z powodu tak bogatego i patriotycznego programu dobrowolnie i bez przymusu po dwóch latach rządów oddał władzę folksdojczom i skurwysynom, którzy przez 7 lat rozpieprzyli Polskę w drobny mak.

  Czy większym chujem jest Jaro, czy ci co mu wierzą ?
 • Ptaszek C4 19:01:31
  .
  Kurdupel JAR jest zdrajca niesmiertelnego Narodu Polski . Sa kwity na napoleonka , pedalskie wiec nie moglo byc inaczej .
  A braciszek ? - tak go chlopcy urzadzili , ze krypta krakowska jest pusta , nie ma ciala .
  Pod ciaglym nadzorem CCTV .
  Sam sie zastanawiam KTO byl autorem calego logistycznego przedsiewziecia zwiazanego z umowna data 10.04.2010 rok , i powiem Tobie Ptaszku , ze jestem za chudy w uszach - nawet na biala analize .
  W tej sytuacji nawet platne zdobycie informacji nie jest mozliwe .
  NIKT nic nie powie , bo wziecie kasy jest röwnoznaczne z wydaniem na siebie wyroku KS .
  Rodziny zyja bo milcza , a reszta swiadköw rzeczywistych i przypadkowych w piachu .
  Yeahhhh...
 • @LordConqueror 20:47:52
  Przeszłość nieważna mówisz ?

  A może jak raz oddał władzę hołocie to odda po raz drugi komuś jeszcze gorszemu?

  Kąkerorze, taki jesteś zawsze elokwentny to może byś się zająknął na temat niedawnych obrad rządu "polskiego" in gremio na sesji wyjazdowej w Tel Avivie ?
  Ichni prezydent na otwarciu Muzeum Niepolaków Polskich bąknął coś o umowach wówczas spisanych.

  Rząd nie poinformował Polaków jakie ustalenia tam podjęto i jakie traktaty podpisano a Patryjotyczny Prezes Opozycyjny ani słowem nie domagał się tego w Sejmie.

  Przecież Prezes zawsze grzmi piorunami na zdradziecki rząd o byle co a tu podpisywane są jakieś traktaty, podejmowane jakieś tajne zobowiązania a Prezesunio milczy jak grób.

  Odesska lojalność plemienna ?
 • @Ptasznik z Trotylu 23:27:52
  i pasująca muzyczka

  https://www.youtube.com/watch?v=yEg4nntB4Sk&index=43&list=FLuXZ5YdYDOIQUertFMc8oyw

  :-))
 • @LordConqueror 15:00:02
  A czego to Jaro ci jeszcze nie obiecał., napisz, że potrzebujesz plaster na du.. w następnym wystąpieniu co go obieca, tylko idź później do apteki, bo ci du... zwiędnie zanim otrzymasz. Gliński obiecał Warszawie, bilet za 2 zł. nie załapali, to Sasin obiecuje za darmo, tylko go wybierz. Kaczyński będzie tańczył jako "wieczna dziewica" przy rurze, tylko na niego głosuj. Źle to świadczy o naszym społeczeństwie, że jeszcze wierzą temu kłamcy z wyrokami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031