Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
39 postów 539 komentarzy

Jaromir

Jaromir - Człowiek, który odcina się od kultury i historii swych ojców jest jak iskra, co zgaśnie zawieszona w bezmiarze przestrzeni.

Moje komentarze

 • @57KerenOr 01:40:07
  Pisząc o ewangelistach w liczbie mnogiej pisałm o ich dziełach, gdzie nie znajdziesz ani słowa o dalszych losach Maryi, dlatego napisałem, że oni nie zajmowali się, co jest zgodne z kulturą ludów semickich. Jak wiemy, Jakuba nie było pod krzyżem, ale czy możemy zakładać, ż swoją matką się nie zajmował?

  Jeśli chodzi o kult Maryi, to chyba jednak ciebie trochę poniosło w wizji tych wilków. Mamy potwierdzone istnienie kultu w Efezie na początkach IV w a czasy kiedy chrześcijaństwo zaczęło narzucać swoją wizję około wieku później, jedną z pierwszych znanych osób uśmierconych przez chrześcijan była Hypatia z Aleksandrii, początek V w.

  Pisma natchnione to pisama kanonu Biblii, wszystkie pisama pozakanoniczne nie są pismami natchnionymi, Grzegorz popełnił duży błąd. Nie ma natchnionych pism apokryficznych, są pisma pisarzy wczesnochrześcijańskich, ale te pisma nie mają statusu pism natchnionych, dlatego jest to oksymoron, zestawienie dwóch przeciwstawnych pojęć. Żaden apokryf nie jest natchnionym, możemy tylko rozważać, czy powstał on w nurcie chrześcijaństwa, czy też jednym z nurtów herezji, jak gnostycyzm.

  Nie mamy dowodu na to, że dogmat o wniebowzięciu Maryi jest kłamstwem, tego nie jesteś w stanie udowodnić, szczególnie na gruncie Biblii, czego domagałeś się w tym tekście, za to możemy powiedzieć, że nie jest to dogmat na tyle udokumentowany, by był dogmatem, takie jest moje zdanie w tej sprawie.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @57KerenOr 00:18:20
  Czy ty się zastanawiasz co piszesz?

  "Po prostu zgodnie z Wolą Boga Ojca chcę głosić tą Naukę, Która podoba się Ojcowskiej Potędze! "

  Za nowego "Mesjasza" się uważasz? Ja z woli Boga...? Nikt z nas nie zna Woli Boga Ojca, tylko Jezus tak mógł powiedzieć. I nikt nie wie, co się podoba a co nie Ojcowskiej Potędze.

  Moje wpisy są czysto oparte na logice.
  Tak, Jezus polecił Janowi swą matkę w opiekę, na tym Biblia milknie. Nawet Jan w swojej ewangelii nic więcej o Jej losie nie napisał Możemy przypuszczć, że początkowo przebywała w Jerozolimie, tyle wiemy na ten temat z Biblii, nic więcej.

  Powiem ci tylko jedno. Pisma apokryficzne dowodzą, że Maryja nie została wniebowzięta, ale wiemy to z pism chrześcijaństwa nie z Biblii. Zbyt późno w tekstach chrześcijańskich pojawia się informacja o zaśnięciu Matki Boskiej, a take kult Maryi, by była to informacja znana i uznawana w Kościele pierwszych wieków. Ma rację Grzegorz, że by to ustalić trzeba sięgnąć do pism apokryficznych, a nie Biblii i wymysłów na jej podstawie tworzonych, czego słowami "Może jakieś argumenty Biblijne?" się domagałeś.

  Grzegorz popełnił kolejny kompromitujący błąd. "Natchnione pisma apokryficzne" :) To przecież oksymoron.

  Kolejny błąd, nie rozróżniacie w tej dyskusji "wniebowzięcia" i "wniebowstąpienia"

  "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego" (Jn 3:13 BT)

  "Wniebowzięcie" to przeniesienie do "domu Ojca Jezusa" wolą Boga, "wniebowstąpienie" wolą samej osoby, która tam się przenosiła. Tak więc nikt kto nie zstąpił z Nieba do niego nie wstąpił.

  A teraz, jeśli ci wiedza i logiczne myślenie obrzydłe banuj, bo przecież ty z woli Ojca...
  Napisałeś, że tu twoje podwórko... Czy na swoim podwórku można opowiadać bajdy biblijne i do tego nawoływać ludzi, by w to uwierzyli?
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @60grzegorz 23:39:22
  Apokryficzne księgi natchnione a cóż to za dziwoląg? Brniesz w herezję. Mógłbyś taką wymienić? Kto uznał jej natchnienie? Prosty temat a gubicie się.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @60grzegorz 17:11:18
  Dowody upadły trzeba banem postraszyć.
  Taka jest nauka sekty. Dlatego sekt należy się wystrzegać.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @60grzegorz 16:12:33
  Ja nie dowodzę, że Maryja jest w niebie a tylko, to, że bez badania tradycji chrześcijańskiej i innych pism tego nie rozstrzygniemy. Tradycja zaś to rozstrzyga jednoznacznie. Taka jest różnica międz głosić a rozumieć Biblię. Wy jej nie rozumiecie a co więcej powołujecie się na naukę Jezusa.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @60grzegorz 16:12:33
  Jeśli Eliasz i Henoch są w niebie to inni ludzie mogą tam być a nie są. Może być Maryja. Prorocy wykonali swe zadanie tak jak Maryja. Ewangeliści po ukrzyżowaniu Maryją się nie zajmowali. Stąd na podstawie Biblii tej kwestii nie da się udowodnić co kładzie dowód KerenOr. Nic więcej. Chciał argumentów to je ma.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @57KerenOr 12:05:16
  Pozostaw reklamówki w stylu ty nie znasz Biblii, ty nie znasz nauki.
  Bo ja mogę napisać OCZYWIŚCIE KERENOR TY MAMIPULUJESZ BIBLIĄ.

  Chciałeś argumentów bo twój z apokalipsą dość słaby. Henyoch, Eliasz są w niebie a Jan ich nie wymienia tak samo jak Maryi. Pozostałe cytaty to prawda tyle, że jak to się ma do sprawy Maryi? Czy któryś zaprzecza wniebowzięciu?
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @reflexión 23:17:44
  Pytam o Biblijne argmenty: gdzie, jak, kto był obecny albo kto potwierdził śmierc Maryi? Ja twierdzę że na podstawie Biblii nic o śmierci Maryi nie można powiedzieć. Więc pytanie KerenOr jest bez sensu. I kto tu nie zna Biblii?
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @reflexión 23:17:44
  A które moje słowa pozwalają ci do takich wniosków dojść? Pytam konkretnie gdzie w Biblii opisano śmierć Maryi? I co się po niej działo? Nie ma takiego opisu, więc na podstawie Biblii nic na ren temat nie można powiedzieć a skoro odrzucacie tradycję chrześcijańską nie macie żadnych argumentów na wasze tezy. To co napisał KerenOr to tylko sekciarskie wymysły. Albo pokaż w Biblii jak umarła Maryja.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @60grzegorz 21:44:15
  Pokażesz mi w Biblii słowo o śmierci Mary? Jak zmarła, gdzie zmarła, gdzie jej grób?
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @60grzegorz 21:44:15
  Czy to ja nie kontroluję? W Biblii nie ma opisów ani śmierci Matki Jezusa ani Apostołów, więc jak KerenOr chce na podstawie Biblii to rozstrzygać? Ograniczając się do wiedzy biblijnej nie przyjmując ani tradycji ani innej wiedzy nie ma dowodu że umarli. To jest właśnie absurd do którego sprowadzacie wasze myślenie ograniczając się do Biblii. Biblia opisuje przypadek wniebowzięcia więc nie ma biblijnej podstawy by odrzucicć wniebowzięcie Maryi.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • A może odpowiesz jak w Biblii umarła Matka Boska?
  Albo apostołowie. Piotr, Paweł? Nie jest opisana ich śmierć? To może nie umarli?
  WNIEBOWZIĘCIE MARII A NAUKA SYNA BOŻEGO!
 • @60grzegorz 00:16:31
  I co mam przejść na waszą naukę w której nawet ja widze masę błędów? Której banami nie Biblia bronicie? To co proponujesz nazywa się praniem mózgów. Dziękuję pozostanę przy swojej wierze.
  Dobrej nocy
  POZWÓL PANU JEZUSOWI BY ON ZNALAZŁ CIEBIE!
 • @57KerenOr 22:10:27
  A gdzie ty widzisz pogubienie? Chyba że jesteś poganinem wierzącym w trzech Bogów. Modlę się do Boga a o zrozumienie nauki proszę Mądrość Boga czyli Ducha Świętego. Ciężko to wam zrozumieć bo nie ma w was mądrości Boga. Oczywiście Jezusa można wielbić.
  POZWÓL PANU JEZUSOWI BY ON ZNALAZŁ CIEBIE!
 • @57KerenOr 17:44:00
  Za co i kiedy był zbanowany Zawisza to wiem bo tego samego wieczoru i za to samo zbanowałeś i mnie. Za wiedzę i za Ducha Świętego. Pewnie i teraz mnie zbanujesz bo bzdury opowiadasz.
  Jak myślisz po co Jezus zesłał Ducha Świętego? Dlaczego Paweł otrzymał Ducha Świętego. Dlaczego Apostołowie tworząc nową gminę pozostawiają Ducha Świętego? By Biblia dłuższa była? Czy dlatego że Duch Święty to mądrość Boga mądrość nauki Jezusa. Tam gdzie jest Duch Święty tam jest nauka Jezusa. O mądrość zwracamy się do Ducha Świętego i nie umiejsza to chwałý Jezusa i Jego mocy.
  POZWÓL PANU JEZUSOWI BY ON ZNALAZŁ CIEBIE!
 • @60grzegorz 11:00:37
  znacie kolejność, jesteście pouczeni i pewnie macie certyfikat. Tylko na co? Na bajki biblijne? Bo gdyby nie były to bajki to KerenOr by je obronił a nie banował. Przypominam też byłem zbanowany jak i inni co brak wiedzy wam wykazują.
  POZWÓL PANU JEZUSOWI BY ON ZNALAZŁ CIEBIE!
 • @60grzegorz 11:00:37
  Ta inwokacja, świerszczyki pokazują słabość waszych argumentów. Nie Zawisza przed wami a wy przed nim uciekacie więckto opowiada tu bajki? Charyzmi Ducha Świętego to mądrość, poznanie, wiara. Tak jak wy pewnie jakieś pismo mówi tyle, że nie jest to Biblia. Wy
  POZWÓL PANU JEZUSOWI BY ON ZNALAZŁ CIEBIE!
 • Komentujesz artykuł Zawiszy Niebieskiego ale czy mu dasz odnieść się do
  Twego komentarza? Bo z tego co ostatnio pisałeś to nie. Tu popełniłeś błąd Biblijny. Modlić się o mądrość w sprawie wiary trzeba do Ducha Świętego, bo Jego dał nam Jezus a nie Jezusa. Jezus wróci jako sędzia sprawiedliwy a nie jako nauczyciel.
  POZWÓL PANU JEZUSOWI BY ON ZNALAZŁ CIEBIE!
 • @57KerenOr 10:57:37
  Prawda katolika nie boli. Prawda boli heretyka stąd banuje. Nikt nie ma możliwości zapytania Boga... Zdecyduj się czy Jezus jest Bogiem czy nie. Czy Jezus dziś zjednoczony z Ojcem ma pytać Boga? Widzisz jakie herezje głosisz?
  KERENIE, JAK BARDZO TY BŁĄDZISZ!
 • @57KerenOr 08:56:37
  Zbanowałeś mnie bo podjąłem temat za który zbanowałeś Zawiszę. Ja, Roux, Zawisza kto jeszcze byli banowani by ci kłamstw nie wykazywali? To ty kłamiesz i boisz się tych co ci to chcą wykazać. Twoja nauka to manipulacje banem chronione nie nauka Chrystusa.
  KERENIE, JAK BARDZO TY BŁĄDZISZ!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031